Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć, mam na imię Michał. :-)

 

Chciałbym spytać o kilka spraw związanych z ASG. Nie tyle ze sprzętem, co raczej z samą 'społecznością'.

 

Jak znaleźć jakiś team? Moi znajomi raczej nie kwapią się zanadto do tej zabawy. Jest tutaj na forum dział 'Mazowieckie', gdzie są pytania o team, ale też właśnie...nie bardzo wiem kogo szukać? Jak rozumiem, gra się albo w lasach albo we wszelkich opuszczonych budynkach, halach itp.

 

I tu pytanie nr 1 - czy takie gry są płatne? Są w Warszawie hale oferujące miejsce do ASG, oczywiście za odpowiednią cenę. Ale zgaduję, że da się też znaleźć darmowe miejscówki?

 

Pytanie nr 2 - jak się organizuje taką rozgrywkę w lesie? Team po prostu sobie wchodzi i zaczyna zabawę, bez żadnego pozwolenia czy poinformowania władz? A co jeśli akurat tam ktoś sobie spaceruje, rodzina z dzieckiem itp. ? I analogicznie - czy ot tak można sobie wejść na teren opuszczonej budowli?

 

3. Jak to wygląda z rolami w teamie - czy są jakieś specjalizacje (zauważyłem tylko podział na 'szturmanów' i snajperów, choć ta druga grupa jest mocno specyficzna) ?

4. Jak często odbywają się takie spotkania? ( ;) wiem, że to mocno specyficzne... )

 

 

Co do sprzętu:

5. Czy sprzęt początkowy - tj. jakaś replika podstawowa, ochrona twarzy oraz ubiór - jakieś bojówki, buty, bluza - da się ułożyć tak, żeby zamknąć się w 1000-1200 zł? Z naciskiem na to, żeby replika była raczej solidna; wolę dołożyć parę stów i mieć spokój, a nie męczyć się z jakimiś zacinającymi się elementami, z tym że coś wypadnie, tu coś się poluzowało itp.

 

 

 

Pytań mam jeszcze trochę, ale prawdę mówiąc zbyt zmęczony jestem żeby dalej pisać ;-)

Link to post
Share on other sites

1. Zazwyczaj gry (strzelanki) są darmowe - najczęściej odbywają się na opuszczonych budynkach czy lasach będących właśnością państwa.

2. Jeśli gra jest mała i nie jest to bardzo popularny las to zazwyczaj nie ma problemu ze strzelaniem bez pozwoleń.

3. Zależy od scenariusza (te bardziej zaawansowane wymuszają posiadanie medyka, a te jeszcze bardziej zaawansowane wymuszają posiadanie medyka, RTO (gość od radia), dowódcy) oraz teamu - w niektórych podział ról jest stały, a w innych ad hoc (czyli "Stefan, trzymaj bandaże - dzisiaj ty zapierdzielasz jako medyk")

4.Najprostsze strzelanki organizuje się zazwyczaj raz na tydzień, ale to też zależy od ekipy - wiadomo, ludzie mają sesje egzaminacyjne, matury, prace, rodziny i czasem mimo chęci nie znajdzie się tyle chętnych by opłacało się strzelać (tak jest na moim zadupiu).

5. Da się. Jakie repliki Cie interesują (M4/16, Kałaszki, G36, MP5)?

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

1. najczęściej gra się w lesie albo w jakiś opuszczonych fortach/bunkrach. jest to oczywiście darmowe.

2. nie wiem, ale myślę, ze w przypadku obleganych miejsc trzeba

3. czasem ktos jest medykiem/zakladnikiem etc. etc., zazwyczaj jest jak pisałeś z tym ze snajper to rzadkość

4. zazwyczaj co tydzień, w sobotę

5. 1200 to już wystarczajaco. od siebie mogę polecić albo m4 ea/kwa, albo celowac w ak boyi/cymy. sytuacja wyglada tak, ze i ea boyi są wykonane lepiej zewnętrznie a kwa i cymy wewnętrznie. do tego gumka hop-up, bateria, jakaś ladowarka i kulki. mundur dpm/flecktarn a jeśli chodzi o ochrone oczu to są okulary specs za 10 zl

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz przystąpić do jakiejś ekipy, to przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów zorientuj się czy ekipa ma jakieś konkretne wymagania co do munduru, oporządzenia i repliki. Dopiero wówczas zacznij szukać odpowiedniego wyposażenia.

Najtańsze wyposażenie będzie jeśli ekipa używa Flecktarn lub DPM, najdroższe "chamerykańskie".

 

Na początek taka uwaga, nie kupuj shit-okularów za 10 zł, oczy nie odrastają, rozejrzyj się za atestowanymi - Uwex-Ivo, Bolle lub ESS.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Też zaczynałem sam, nikt znajomy nie chciał. Szybko poznasz nowe osoby z okolicy. Nie ma się czego bać ;) reszta punktów jak wyżej opisana. Przed zakupem munduru sugeruje pojeździć i poprzyglądać się gracza, może coś przypadnie do gustu. Replika wg uznania, kwestia co się podoba.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...