Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Postrzał w kolimator


Recommended Posts

Witam, sprawa wygląda tak, że dostałem w kolimator, nie wiem z czego ale było mocne bo rozbiło plastikową/plexi osłone i stuknęło w szybę, która poszła w pajęczyne z odpryskami. Wewnętrzna szybka, na którą rzucana jest plamka jest cała a sam kolimator działa jednak widoczność jest do d... Z zakładzie foto dowiedziałem się że ta rozwalona szyba ma filtr UV - po co??? No ale żeby ja zrobić to nie ze zwykłego skiełka tylko z aparatu i taka naprawa to 100 - dużo.

Co robić - wywalić szybkę i zrobić nową osłone, zamienić na zwykłą bez UV, jest jakis sposób żeby to jeszcze naprawić czy tylko śmietnik pozostaje??? Miał ktoś z Was podobny przypadek???

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

8O

Kiwi błyskotliwe komentarze zachowaj dla siebie :?

 

stiff:

W zasadzie to nie mam pojęcia dlaczego ta szybka ma filtr UV. Może to taki ukłon producenta w stronę bezpieczeństwa naszego wzroku? W każdym razie skoro szybka na której wyświetlana jest plamka jest cała to ta dodatkowa spełniała tylko funkcje ochronną(przynajmniej tak ja to widzę). Dlatego myślę że bez problemu możesz zastąpić ją inną ze zwykłego szkła lub plexi.

 

Mieszkasz w z zaskoczeniu :wink: więc nie wiem jak u Ciebie wygląda sytuacja ale w niektórych miastach są różne zakłady wykonujące szybki z tworzywa(szukaj tematów o osłonach na lunety/kolimatory).

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Podaj model swojego kolimatora

Link to post
Share on other sites

Dorób zwykłą szybkę z plexi, byleby wytrzymywała strzał np. ze stockowego elektryka.

Mój kolimator w tym momencie jest bez osłonki, na szczęście nikt nie trafił w szybkę, choć uważam, że by wytrzymała. (Oczywiście zależy z jakiej odległości)

 

p.s. Więc jaki to kolimator?

Link to post
Share on other sites

z plexi była osłona i poszła w drzazgi i jeszcze szybie sie dostało - wyjsciem jest zrobienie grubej szybki - jeśli znajde odpowiednio gube szkło 9dobrze żeby miało z 5mm) - plexi nie polecam bo po całym zdarzeniu przetestowałem plexipłyte i z 2 metrów miałem odpryski po wewnętrznej stronie a strzelałem ze 150PDI - ide szukać szkła :D

Link to post
Share on other sites

Kurde trzeba się profilaktycznie zabezpieczyć...

BTW. Jaki masz kolimator?

 

Ja właśnie zawsze śmigam na strzelankach bez osłonek, ale z tego wynika że będe musiał zmienić w osłonkach na grubsze szkiełka (plexi) bo nie widzi mi sie potem dorabiać :/

Link to post
Share on other sites

Dobrym materiałem na sołone jest zastosowanie szybki zapasowej od gogli. Jest to dobry i sprawdzony sposób. :)

 

A oto jak to zrobił SGOD_Tiger (cytat z forum):

 

"Otóż poświęciłem zapasową żółtą szybkę z moich gogli i wyciąłem z nich szybkę pasującą do osłony. Tym sposobem mam szybkę osłony, która zapewnia świetną ochronę szkła lunety i dodatkowo jeszcze rozjaśnia obraz.

 

Ponieważ próbowałem też innych tańszych rozwiązań od razu chcę Wam powiedzieć, że nie polecam stosowania różnych rodzajów pleksy itp. materiałów ze względu na znaczne pogorszenie widoczności i nikłą ochronę."

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...