Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ESS ICE vs ESS CROSS


Recommended Posts

Witajcie.

 

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, wybaczcie.

 

Mam zamiar kupić okulary ochronne od ESS z wkładką korekcyjną. (Wybrałbym coś tańszego ale wada nie pozwala) Zastanawiam się nad Ice One Clear a Crosshair One Clear.

 

http://www.ess-polska.pl/product_info.php?cPath=546_547_551&products_id=9627

http://www.ess-polska.pl/product_info.php?cPath=546_547_550&products_id=7537

 

Stawiam bardziej na Crosshair. Myślę że przy Ice One, które nie mają żadnej oprawki na górze, będą mi się brudzić i ograniczać widoczność przez pot zlatujący z czoła :icon_mrgreen:

Proszę o Wasze opinie na temat tych okularków i które lepiej wybrać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Używam ICE bo nie mają w moim w polu widzenia ciemnej kreski i lepiej osłaniają twarz z założoną wkładką korekcyjną. Mocno polecam przymierzenie przed zakupem.

 

Odnośnie wkładki - jeżeli zmieścisz się w planowanym budżecie, to kup wkładki jak najmniej zakrzywiające przestrzeń. Dobre szkła z powierzchnią antifog powinny mieć szmatkę do przecierania w zestawie.

 

Niezależnie od wyboru, brudzić się będą wkładki korekcyjne a nie okulary, bo są pierwsze od twarzy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Przepraszam za "odkop", ale wykluczyłem już możliwość podrobionych ESSów (tutaj przepraszam jeszcze raz SpecShop, że w ogóle śmiałem myśleć, że mogły Wam się takowe trafić).

 

Mam "problem" z ESSami, a mianowicie ICE i Crossbow. Sprawa wygląda następująco:

 

ICE użytkuję od dłuższego czasu, są już wysłużone i dlatego zakupiłem Crossbowy. Ogólnie wytrzymywały postrzał z 500FPS bez większych problemów, jedynie biały nalot trzeba było zetrzeć. Z okazji Świąt zaopatrzyłem się w Crossbowy i dziś wyszedłem na chwilę na balkon przestrzelać czarny wizjer. Wziąłem także replikę (500FPS na 0,2g, ale myślę, że około 450 na 0,25, z których oddawałem strzały). Okulary sztywno ustawiłem na hełmie, a następnie oddałem kilka strzałów z naprawdę niewielkiej odległości. Biały nalot się oczywiście pojawił - nie było to dla mnie nic nadzwyczajnego, więc starłem. Niestety potem dostrzegłem zniekształcenia na wizjerze (w zasadzie są 4). Wyglądają one tak:

 

http://imgur.com/I4t...56eYX3O,2EzuuFG

 

Stwierdziłem, że to trochę dziwne, skoro moje wysłużone ICEy bez żadnych wgnieceń potrafiły przyjąć na siebie strzały z przyłożenia. Wziąłem je więc na podobny test i zonk - dwie kulki - dwa drobne ślady :teethh:

 

Teraz najważniejsze:

- ślady widoczne są najbardziej od wewnątrz, tam też są wyczuwalne. Słabo, ale wyczuwalne,

- ślady nie są widoczne, gdy nie patrzymy pod światło,

- od strony zewnętrznej nie da się wyczuć, by coś było,

- kiedy mam założone okulary, obraz nie jest pogorszony,

- ICE'y są w o wiele gorszym stanie i dopiero dziś strzały postanowiły zrobić na nich wrażenie. W przeszłości jednak ich to nie ruszało.

 

Pora na pytania:

- czy mogę w takim wypadku używać tych okularów podczas gier airsoftowych, czy należy kupić nowy wizjer i tak do upadłego, aż nie będą pojawiać się takie ślady?

- czy test wytrzymałości okularów powinienem przeprowadzać inną techniką, a nie przy ramkach, na bokach, po środku, niemalże z przyłożenia?

 

Pozdrawiam!

 

PS. W związku z tym, że jeszcze trwają Święta - proszę, by wyzwiska były chociaż ładniej ubrane w słowa :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens strzelać do atestowanych okularów?

Po to są drogie, po to mają atesty aby w nie nie strzelać... Okulary po trafieniu powinno się zmieniać, bo struktura materiału jest już naruszona...

 

Odpowiadając na pytania:

1. Tak możesz. Ale jak stracisz oko to nie mniej do nas pretensji. Ogólnie wytrzymałość takich ESSów po strzałach stawiam na równi z chińczykami :P

2. Najlepiej jak kupisz 3 party okularów z tej samej serii (partii) i przestrzelasz dwie z trzech. Szansa na to, że te 3 będą uszkodzone będzie niska. Gdybyś kupił np. 20 okularów z tej samej partii i przestrzelił 19 z nich, to matematyczne szanse na to, że te ostatnie są wadliwe spadają prawie do zera ;) **Mam nadzieję, że wyciągniesz wnioski z tej ironii.

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens strzelać do atestowanych okularów?

Po to są drogie, po to mają atesty aby w nie nie strzelać... Okulary po trafieniu powinno się zmieniać, bo struktura materiału jest już naruszona...

 

Odpowiadając na pytania:

1. Tak możesz. Ale jak stracisz oko to nie mniej do nas pretensji. Ogólnie wytrzymałość takich ESSów po strzałach stawiam na równi z chińczykami :icon_razz:

2. Najlepiej jak kupisz 3 party okularów z tej samej serii (partii) i przestrzelasz dwie z trzech. Szansa na to, że te 3 będą uszkodzone będzie niska. Gdybyś kupił np. 20 okularów z tej samej partii i przestrzelił 19 z nich, to matematyczne szanse na to, że te ostatnie są wadliwe spadają prawie do zera :icon_wink: **Mam nadzieję, że wyciągniesz wnioski z tej ironii.

 

Na nowy rok zamawiam nowy wizjer (choć mam jeszcze dwa zapasowe z kompletu, ale przyciemniany ma jednak w sobie to coś :D), a wnioski oczywiście wyciągnąłem. Dziękuję za kolejną uświadamiającą odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Właśnie przyszły przyciemniane Crossbowy. I tu pytanie, czy to normalne że wizjer może przesuwać się bardziej na boki niż w Crosshair? Po wyjęciu szybki wydaje mi się że jeden zaczep wizjera jest nieznacznie mniejszy ( może mi się tylko wydawać ) czy powinienem zareklamować? zamawiałem w SpecShopie...

Edited by Kormi24
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...