Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika do ~500zł, przeznaczenie: plener/hala


Recommended Posts

To mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać: Cześć ! :icon_razz:

 

Od dłuższego czasu myślę o zakupie repliki. Na ASG "zajawiłem się" już jakiś czas temu.

Powoli zaczynam kompletować sprzęt - już nawet kupiłem i przerobiłem własnoręcznie na maszynie mundur dla moich potrzeb (testowany w ostanią sobotę). Mam również na oku sprzęt ochronny jak i pozostałe bibeloty. Byłem dopiero na kilku strzelankach ale sprawia mi to dużo zabawy (i czasem zakwasów) i na pewno podoba mi się bardziej niż Paintball. Jeszcze nie jestem stałym bywalcem potyczek ale to pewnie dlatego, że trzyma mnie trochę cena pożyczania sprzętu - za kilka takich wypadów miałbym już własną pukawkę.

 

Przechodząc do meritum. Na samą replikę chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 500zł ale jak to zwykle bywa im mniej tym lepiej. Nie będę się strzelał co weekend bo nie mam na tyle czasu ale w miarę możliwości chciałbym to robić swoim sprzętem. Chodzi mi o coś z czego będę miał pożytek.

 

Jako że pistolet/karabin ma być moim głównym, myślałem nad wersją, gdzie w zależności od zapotrzebowania (plener/hala), wymieniałbym sprężynę by zmienić FPS czy przedłużał/skracał lufę.

 

Przeglądając forum i czytając poradniki LogaN'a w oko wpadły mi MP5 (galaxy, jg, cymy), AKS74U (RK od dboys) i G36C (jg, cyma). Wszystkie są w wersjach ze składaną kolbą i mają od 40 do 50cm złożone, więc nadają się (tak mi sie wydaje) do CQB, natomiast patrząc na ich wersje z długimi lufami można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że będzie je można wydłużyć w miarę potrzeby, by zwiększyć zasięg (chyba że też się mylę :icon_confused: ).

 

Które z wyżej wymienionych są godne nowicjusza? Proszę powiedzcie, które są podatne na tuning (jak z dostępnościa osprzętu) i kombinowanie z nimi, jeśli takie ciągłe zmiany sprężyn, itd. są w ogóle opłacalne z uwagi na żywotność np. gwintów. Czy wydłużenie lufy o np. 10/15 cm robi jakąś diametralną różnicę w zasięgu (celowo nie wspominam tutaj o hopkach) ?

 

Jak wygląda sprawa korpusów tych replik i ich trwałości? Wyczytałem, że np. MP5 od Cymy mimo ze mają metalowy korpus to jest to stop ZnAl i też może pęknąć jak plastik.

Jak to wygląda u G36C? Wydaje się, że producent nie musiał specjalnie oszczędzać na metalu robiąc wersję plastikową, bo nie ma metalowego oryginału co za tym idzie, mógł zrobić dobrą plastikową obudowę wiedząc, że będzie jedyna.

 

Dzięki za Wasze uwagi i komentarze.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ASG to da Ci jakiś MOŻE metr zasiegu. To nie broń palna gdzie długość lufy ma znaczenie. W ASG większe znaczenie ma dopasowanie części (odpowiedni cylinder do lufy danej długości, gumka HU) spasowanie części (szczelność) i jakość (m.in. lufy). W stocku (czyli tak jak są w sklepach) w tych replikach MP5 będzie najsłabsze, ale jak wymienisz gumkę (koszt 30-40zł) to nie zauważysz różnicy.

Edytuj: i jeszcze dobrze dobrane wagowo, dobrej jakości kulki. To też jest ważne

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

W ASG to da Ci jakiś MOŻE metr zasiegu. To nie broń palna gdzie długość lufy ma znaczenie. W ASG większe znaczenie ma dopasowanie części (odpowiedni cylinder do lufy danej długości, gumka HU) spasowanie części (szczelność) i jakość (m.in. lufy). W stocku (czyli tak jak są w sklepach) w tych replikach MP5 będzie najsłabsze, ale jak wymienisz gumkę (koszt 30-40zł) to nie zauważysz różnicy.

Edytuj: i jeszcze dobrze dobrane wagowo, dobrej jakości kulki. To też jest ważne

Czy w takim razie po wymianie gumek i luf na precyzyjne we wszystkich, wszystkie te repliki bedą strzelały podobnie?

 

Może zardzewieć :icon_mrgreen:

Będę biegał z parasolem :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Czy w takim razie po wymianie gumek i luf na precyzyjne we wszystkich, wszystkie te repliki bedą strzelały podobnie?(...)

Nie zupełnie, RK i CM z racji większej prędkości wylotowej będą miały nieco, większy zasięg skuteczny, czyli odczuwalny przez postrzelonego.

Mimo to radziłbym wybrać Kałaszka z uwagi na nieco większe możliwości tuningu.

MP5PDW, z racji niskiej ceny jest bardzo dobrym wyborem jeśli zamierzasz w niedalekiej przyszłości kupić replikę z wyższej półki, wówczas PDW pozostanie jako replika zapasowa i alternatywna do CQB.

Link to post
Share on other sites

O jakich możliwościach tuningu tutaj mowa? RISy, długa lufa dla przykładu?

 

Co do CQB, biegałem już po hali z G36C i tragedii nie było (na pewno był bardziej poręczny niż Beryl) więc myślę, że Kałach też się sprawdzi choć będzie na pewno mniej zwrotny w porównaniu z MP5PDW.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

O jakich możliwościach tuningu tutaj mowa? RISy, długa lufa dla przykładu?

 

Lufa precyzyjna (tutaj długość choć nadal niewielkie ale ma większe znaczenie niż w stocku), miejsce na mosfet z hamulcem, sprężyna M130, mocniejsze łożyska, więcej miejsca na pojemniejszą baterię...

To tylko takie moje pomysły.

 

Co do CQB, biegałem już po hali z G36C i tragedii nie było (na pewno był bardziej poręczny niż Beryl) więc myślę, że Kałach też się sprawdzi choć będzie na pewno mniej zwrotny w porównaniu z MP5PDW.

 

Nie aż tak bardzo, długości "Suczki" 493/727, długości PDW 400/635. Różnica niespełna 10 cm nie będzie zbytnio odczuwalna (to nie sex). Odegrać rolę może różnica ciężaru, to jednak kilogram.

Link to post
Share on other sites

I tak myślałem o kupnie szelki taktycznej 1p/2p wiec kilo mi różnicy nie zrobi. Poza tym mam 190 wzrostu i trochę krzepy. Boje się tylko, że z taką "picką" będę wyglądał komicznie choć broń ta była robiona dla Specnazu a tam same rosłe chłopy.

Link to post
Share on other sites

http://gunfire.pl/product-pol-1152192066-Replika-pistoletu-maszynowego-CM041J.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152192161-Replika-pistoletu-maszynowego-CM041B.html

Miejsca na baterię dużo więcej niż w RK, zębatki nie latają w niedorobionych łożyskach, cały gearbox lepszy od tego z RK, nie ma luzów jak RK. Da się cokolwiek na to podczepić, bo ma risa. Nie będę już nawet pisał o tragicznej ergonomii kałachów...

 

Link to post
Share on other sites

Aktualnie są dostępne G&G, ale cena jest masakryczna.

 

Jeśli chodzi o RK, to mój spotter używa najtańszego AKS74U i jakoś nie ma żadnych luzów i klekotań, a po włożeniu lufy precyzyjnej 6,03 mm i uszczelnieniu, replika ma > 390 fps i zasięg skuteczny > 50 m.

 

Ps

Ten ABS w RK-01 wygląda lepiej niż drewno w RK-01W... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Tacticool AKS-74U, Full stal, lżejszy od drewnianych, tańszy. Osobiście bardziej mi się podoba zewnętrznie (ale akurat to nie ma wpływu na nic) i uważam że jest to lepszy zakup niż RK-01W czy cm045 ze względu na te rzeczy które wymieniłem.

 

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

EDYT: nie zauważyłem że CM045 jest na promocji, czyli aktualnie tańszy nie jest :(

Edited by KaXardas
Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie,

 

A gdbybym sie skusił na suczkę...czy lepszym wyborem jest RK-01-W/SW czy CM045A? Czemu jest aż 9cm różnicy w długości lufy wewn. (270mm vs 180mm)?

 

CM045A:

Replika jest wykonana ze stali, drewna oraz wysokiej jakości elastycznego ABSu. Ze stali wykonany jest tłumik płomienia (nakręcany na prawoskrętny gwint, osadzany dodatkowo na gumowej uszczelce), lufa zewnętrza wraz z podstawą muszki i okuciami chwytu przedniego, korpus repliki wraz z suwadłem i pokrywą zamka, przeziernikiem, selektorem ognia i innymi drobnymi elementami oraz kolba. Zastosowanie stali zamiast metalu, zapewnie o wiele większą wytrzymałość repliki na różnego rodzaju uszkodzenia.

Z ABSu wykonany jest magazynek typu hicap oraz chwyt pistoletowy. Chwyt przedni stanowi bardzo dobrej jakości drewno w odpowiednio dobranym kolorze, zbliżając model jeszcze bliżej do oryginału.

 

RK-01-W

Do budowy repliki użyto m.in blachy stalowej. Ze stali wykonano korpus, pokrywę komory zamkowej z zawiasem i szczerbinką, kolbę wraz z zatrzaskiem i zaczepem pasa nośnego, selektor trybu ognia. Pozostałe elementy metalowe zostały wytworzone z jednolitego stopu cynku i aluminium. Z tworzywa sztucznego wykonano chwyt pistoletowy, łoże oraz nakładkę rury gazowej wykonano ze sklejki drewnianej - dokładnie tak jak w palnym oryginale.

 

Czy np. CM035(A), gdzie mowa o elementach z metalu, jest to ZnAl? Myślałem nad CM045C ale trochę ponad budżet.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...