Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika do ~500zł, przeznaczenie: plener/hala


Recommended Posts

 

Co to live mag?

Karmisz, wyprowadzasz na spacery, bawisz się z nim piłką. Takie nowe rozwiązanie dla niezdarnych, samotnych strzelców którzy niechcący pozabijali swoich przyjaciół.

W sumie nie wiem skąd takie określenie. Wyczuwam kol of djuti... Przynajmniej nigdy nie słyszałem takiego określenia od osoby zajmującej się bronią, a na Youtube oglądnąłem z kilkaset filmów o tej tematyce.

 

Boyi trochę tańszy, zewnętrznie lepszy od .045, ale w środku może być kiepsko. Zależy jak się trafi. Jednak za różnicę w cenie można to poprawić i wtedy nie ma co się przejmować cymką

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra. Załóżmy, że wybrałem RK-01/01-W. Moje pytanie teraz brzmi. Czy sa jakieś diametralne różnice pomiędzy tymi wersjami oprócz drewnianej okładziny w wersji W jak WOOD?

Pytam bo nie chciałbym się nadziać np. na jakąś drugą generację (zapasy magazynowe) która leżała w sklepie i będzie miała np. ZnAl-owy zawias pokrywy korpusu (ten przy muszcze), podatny na złamanie. Czytam, że w nowszych generacjach zostało to wymienione na stalowe ale nigdy nie wiadomo. Kupowałbym chyba w gunfire, mają promocję i za różnicę można by kupić lufe i gumkę.

Link to post
Share on other sites

RK ma drewno bez charakteru, cymkowe drewna mają fajnie zarysowane słoje, czy jak to się tam zwie. W boyicu drewno jest bardzo jednolite i pokryte śmiesznym lakierem. Normalny człowiek pierwsze co robi to ściera ten lakier i kładzie jakąś bejce pasującą odcieniem do któregoś z palniaków. Można nawet olejować, ale to już za dużo zachodu.

Po bejcowaniu wygląda to dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że nie sprecyzowałem swojego pytania bo widzę, że odpowiedzi poszły w kierunku drewna/ABSu, co nie ma dla mnie znaczenia. Jedyne o co mi chodziło to czy repliki różnią się wykonaniem pod względem użytej stali i ZnAl'a. Czy w wersji SW jest więcej stali niż w pozostałych czy to tylko chwyt marketingowy? Jak 01 ma się do 01-W w tym względzie?

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

Akurat w suce, to nie ma znaczenia czy S czy bez S. ZnAl w boyicach pojawia się na lufie, a suki kończą się zaraz za drewienkiem :D Brat ma niby S, tego potwora RK-12, i u niego niby wszystko magnes łapie, poza jednym elementem - wajcha od zamka z jakiegoś amelinium jest. Także nawet S nie jest Full stalowy...

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

O co szczególnego mam pytać sklep przed zakupem, żebym nie kupił jakiś leżaków magazynowych?

Znalazłem coś takiego i takiego i takiego

Bateria zielona 9,6 V, komora jest przezroczysta, numery są bite, gejbox ma stalowe łożyska, czy wszystko poza lufą jest ze stali (mają sprawdzić magnesem)

 

Zielony jestem ale wiem, że sklepy rzadko kiedy aktualizują opisy sprzedawanych przedmiotów pomimo zmieniających się wersji. Nie tylko w branży ASG.

Czy to co napisałem wyżej to aktualny wyznacznik dla wersji 01 / 01-W ?? Jest jeszcze coś więcej/inaczej? Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Drodzy eksperci.

Druga sprawa. Chciałbym zamontować jakiś koli. Znalazłem szynę ale przecież uniemożliwi ona złożenie kolby, które to jest jednym z moich wymagań związanych z rozmiarem repliki i poręcznością.

Czy jest jakiś inny sposób motażu szyny do AKS47U? Może jedyny to zakup drugiej jaskółki i nabicie jej na drugą stronę tak by z niczym nie kolidowała? A może montaż górny? Będzie pasował do suczki? A może taki wynalazek montowany na podstawę celownika?

 

Proszę również o odpowiedź na moje pytanie w poście wcześniej.Dzięki.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

Niestety, to jest jeden z mankamentów "suczki". Do transportu możesz zdjąć szynę z jaskółki - to moment, ale w akcji już kolby nie złożysz.

Alternatywą są:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

w których kolba jest zsuwana na szynach. Nie ma obaw o złamanie, takie przypadki zdarzały się w CM ale w BOYI prowadnice kolby są solidne.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Alternatywą są:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

w których kolba jest zsuwana na szynach. Nie ma obaw o złamanie, takie przypadki zdarzały się w CM ale w BOYI prowadnice kolby są solidne.

 

Ale tam nie ma jaskółki z boku więc jaka to alternatywa.

 

Że też nikt nie wymyślił montażu, który da się używać ze złożoną kolbą (są co prawda kolby na prawo składane).

Powała, ile jest miejsca pomiędzy złożoną kolbą a korpusem w twojej RK-01?

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o kolbę złożoną i zapiętą zatrzaskiem do boku repliki. Ile jest miejsca/przestrzeni pomiędzy nią a korpusem? Zastanawiam się, czy po pewnych modyfikacjach nie dałoby się wcisnąć montażu bocznego i zamknąć kolbę. Widziałem kilka montaży i każdy inaczej wygląda i ma inne wymiary. Może udałoby się coś dopasować albo zaprojektować samemu.

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że od razu :icon_smile: ale mam zacięcie i dostęp do domowego CNC. może coś sie uda wykombinować.

 

Czy w miedzyczasie moge prosić o odpowiedź na mój post #39? Na co zwrócić uwagę przy zakupie RK01/01W? Kolor baterii, gumek czy innych rzeczy?

 

Czy muszę kupić słabszą spreżynę do cqb?

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o kolbę złożoną i zapiętą zatrzaskiem do boku repliki. Ile jest miejsca/przestrzeni pomiędzy nią a korpusem? (...)

Kolba po złożeniu i zapięciu na zatrzask dotyka do "jaskółki".

 

RK.01, RK.01W, RK.01SW mają w stocku prędkość wylotową rzędu 350 fps, więc spełniają warunek najczęściej stosowanych ograniczeń do CQB.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...