Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marpat (Woodland, Desert) vs Multicam vs UCP


Recommended Posts

Cześć, niedługo będę potrzebował zakupić nowy mundur (w stary ledwo się wciskam...).

Tym razem wypór padnie na coś spoza EU, pomyślałem że przynajmniej raz kupie sobie coś z krainy hamburgerów i mcdonaldów.

 

Wybrałem takie nominacje:

 

1) USMC Marpat

a) Wersja Woodland (leśna)

b) Wersja Pustynna/Desert

Produkcji Helikona (200zł komplet nówka ze sklepu)

 

2) Multicam

- jaki producent? Tutaj helikon raczej odpada bo to nawet nie ma w nazwie Multicam tylko camogrom :icon_razz: na kontrakt raczej mnie nie stać w tym momencie

 

3) UCP czyli "I can see you!", niby fatalne kamo ale... trzeba przyznać, typowy amerykański "grunt" wygląda w nim wypas a i w zimę było by znośnie...

Producji ofc. Helikona (200zł komplet)

 

Chyba że macie jeszcze jakieś propozycje? I ew. co do producentów... Czytałem dość sporo i przy Marpacie/UCP na bank zdecydował bym się na Helikona (moge go kupić tanio, na miejscu i go normalnie przymierzyć a nie losować totoloka znając rozmiarówki). Co do producenta Multicama... Od Crye to raczej tego nie kupie, ani używki (pewnie kosztuje >300 złotówek).

 

Budżet to zaledwie 300 złotówek, niestety mam inne dość duże wydatki w tym roku i dla tego hobby otrzymało w tym roku mniejszy fundusz, dla tego fajnie było by zmieścić się w 2 setkach.

 

Co do wyboru pory roku itp... cały rok bez większych nacisków na porę. Inaczej wygląda finansowo stylizacja (nie rekonstrukcja) na grunta US Army (UCP) a USMC (Marpat) no nie mówiąc już o Multicamie, który najczęściej można znaleźć w szafach specjalsów (wg. google).

 

Więc najważniejsze pytania:

1) Czy UCP jest aż takie fatalne? Imho jest "piękne" i podkreśla nas na każdym dystancie "Look how awesome i am!" (no a potem seria i robi się mniej fajnie).

2) Jaki producent (prócz kontraktów) Multicama jest dobry i dostępny (komplet) <300 pln?

3) Czy Marpat Woodland lub Desert jest świetny jak na Polskie warunki leśne i zurbanizowane (50%/50%)?

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Gdzie można kupić kontrakt UCP?

Szukam u nas komis, alledrogo i google i... bieda straszna (bardzo straszna), nie mówiąc już o szukaniu konkretnego rozmiaru (chyba że nie umiem dobrze wpisać czego szukać ale UCP kontrakt to chyba dobra fraza...)

 

EDIT: Znalazłem

1) Bluza http://sklep.fort.mi...-army-nowa.html 125pln

2) Spodnie http://sklep.fort.mi...-army-nowe.html 150pln

3) Pokrowiec http://sklep.fort.mi...h-ucp-5755.html 25pln (kopia)

 

W sumie ok. 300pln za nową bluzę + spodnie UCP nieużywane (niestety nie przepadam za używkami i za wszelką cenę ich unikam).

 

Teraz wypada poczytać o tym sklepie... Ale ogólnie warto nówkę za taką cenę? Sama bluza + spodnie wychodzą drożej od Helikona o ok. 35pln (ale do tego dochodzą koszta wysyłki), ale za to chyba zyskuje dużo lepszy materiał, dużo lepsze wykonanie, prawdziwy wzór UCP bez kompromisów i pomyłek przy farbowaniu pixelów w paincie.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

olej ucp, bedziesz sie swiecic jak psu jajca.

 

roznica miedzy marpatem od helikona a kontraktem jest duza, zarowno w kolorystyce, jak i materiale. poluj, ja swoj kontrakt nowke kupilem za mniej niz 300, a jakosciowo bije helikona na glowe.

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale gdybym chciał stylizować się na zwykłego Grutna US Army to nie mam dużego wyboru. Dodatkowo większość czasu spędzam w CQ (FOV < 50m). Z resztą przy tak małych dystansach jak w ASG to kamuflaż nie ma znaczenia, zawsze zobaczy się każdego przy 100 czy nawet 150 metrach... Gorzej jak ktoś siedzi w miejscu ale jak się patrzy to i tak się widzi.

A do lasu (czystego lasu) zawsze znów mogę kupić Flecka za <50pln.

 

Za to USMC też są wypas (no i jak każde nawet dziecko wie, "ci marines są lepsi!").

 

Natomiast wyposażenie w UCP łatwiej dorwać.

 

Ace, co masz na myśli że będę się świecić? Bo jeżeli chodzi o widoczną biało-szarą plamkę na środku pola to tak, równie dobrze mogę też krzyczeć "shoot me, im here!" ale w budynkach, terenie zurbanizowanym chyba spisze się lepiej niż Marpat, a no i w zimę może będzie znośny. Ja mam małe doświadczenie w tym zakresie, chętnie poznam obiektywne opinie (bez hejtu "UCP po prostu lami dla zasady").

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

na U3 odleglosci sa takie ze zaden kamuflaż Ci nie pomorze :-D, a na zime zawsze mozna kupic niemieckie poncho za 20zl.

 

mozliwe ze mam wieksze doswadczenie, i popytaj sie innych jak pare lat temu szopy biegaly w kaznowie.w ucp :-D:-D

Link to post
Share on other sites

No pamiętam że S.Z.O.P'y miały UCP i nie wyglądało to tak tragicznie (no chyba że w Kaznowie) :icon_biggrin:

Na wiosne bym sobie kupił kontrakt Multicama, bo teraz anyway muszę coś kupić bo nie wejdę za tydzien/dwa w swojego flecka (wyglada gorzej niz z mlodszego brata...). A UCP był by spoko na U3 i w zimę (czyli akurat teraz do wiosny).

 

Mam już przygotowaną też koncepcję stylizacji (kto wie, może nawet reko jak potem fundusze pozwolą) na grunta US Army (z resztą w każdym filmie chodzą w UCP, 28 dni później... Batman... itp, więc dużo ludzi to zna mimo iż te camo to porażka po całej bandzie).

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak, jak podoba ci się ucp spokojnie bierz, nie sugeruj się aż tak maskowaniem. Kilka osób dobrze tu powiedziało, na dystansach jakie przeważnie dzielą graczy asg prawda jest taka że żaden kamuflaż nie będzie czynił cię niewidocznym, a i tak najlepszym kamuflażem jest bezruch. Powiem ci tak: w tamtym roku na wczesne lato/późną wiosne strzelałem się na terenie zalesionym, polanki, drzewka jakieś zagajniki. Nie typowy las ale takie krzaki miejscami drzewa po prostu. Byłem ubrany w DDPM, kapelusz w ddpm, kamizelka to samo i jeszcze buty pustynne. Jak jasny jest to kamuflaż chyba nie muszę mówić. I powiem ci że podczołgałem sie do gościa na jakieś 10-15m i dalej mnie nie widział :icon_wink: Także spokojnie bierz sobie tego ucp jak masz jakieś pojęcie o maskowaniu i zachowaniu sie w terenie to nie będzie aż tak tragicznie.

 

A co do multicama to warto się zastanowić nad MTP. chyba że chcesz robić stylizację na amerykańców.

Edited by Ombre
Link to post
Share on other sites

Napisałem do fort.mil bo miałem parę pytań... Jak wszystko będzie okej to biorę zestaw:

- Bluza (Nowa)

- Spodnie (Używane, brak mojego rozmiaru w nowych)

- Pokrowiec na MICH (chyba że się rozmyśle, jakiś dziwny jest chyba - http://sklep.fort.mil.pl/pokrowiec-na-helm-mich-ucp-5755.html albo mi się wydaje, chodzi o ten szew po prawej stronie)

- naszywka US Revesed, naszywka z pseudonimem no i taśma U.S.Army

 

Tylko ten pokrowiec... Albo ten lepszy ze specszopa - http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=8105&name=MFH_-_Pokrowiec_na_Helm_-_MICH_-_UCP

Link to post
Share on other sites

Po co Ci ucp :D to mundur na górzyste tereny. Jak chcesz marpat, to w 200 stówki spokojnie kontrakt znajdziesz, woodland też bez problemu. Z multicamem do 200 mogą być małe problemy, ogarnij sobie mtp, brytyjski, nieco tańszy ale bardzo podobny do multicama.

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...