Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK Boyi - luźna dysza - czy to jest ok?


Recommended Posts

Cześć!

 

Ostatnio rozkładałem moją repliką (pierwsza, pierwszy raz). Zauważyłem, że po wyjęciu lufy i komory, dysza, która wystaje z gearboxa elastycznie się rusza na boki. Czy to prawidłowy objaw? Zresztą, było to niezbędne aby złozyć zestaw z powrotem gdyż komora i gearbox są bardzo ciasne i musiałem niejako wystającą dyszę lekko nagiąć do góry aby wskoczyła do komory.

 

Podsumowując: czy możliwość ruszania dyszą na boki, wystającą z gearboxa jest prawidłowym zachowaniem? Obawiam się czy coś nie jest źle zrobione i może mam spadki mocy, szczelności.

 

Na obrazku zaznaczyłem fioletową strzałką prawidłowy ruch, oraz pomarańczową ten, o który się obawiam.

 

http://www.tinypic.pl/lk9qd33khzjf

lk9qd33khzjf.png

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia prowadnicy dyszy w głowicy cylindra. Replika pewnie stock. Głowica cylindra to plastik z wklejona prowadnica dyszy z mosiądziu.

 

Może też być to tylko luz miedzy dyszą a prowadnicą dyszy.

 

Również można się zainteresować samą listwa popychacza dyszy.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie dysza podczas ostatniej fazy łączenia dwóch połówek gb zeskoczyła... tam jest na nią takie miejsce w kształcie litery U i ma w nie wejść bez luzów i poruszać się tylko przód tył.

Zdarzyło mi się to raz, że dysza zeskoczyła i objawy były identyczne :icon_wink:

 

Zakładam, że chodzi o "dyszę" wychodzącą z gb a nie tą łączoną z cylindrem.

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...