Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na początek G36C boyi czy G36C/K od JG


Recommended Posts

Też używałem G36K [JG] przez 3 lata, nadal służy koledze z naszego Regimentu (2-gi rok) i na pewno masz rację, mimo to uważam, że JG już troszkę "myszką trąci". CM to jednak sprawdzona firma, a wybór i tak należy do Damianka.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Okej, zdecydowałem się chyba na JG, słyszałem naprawdę dużo o cm.003, że żadna inna gieta nie dorasta jej do pięt, lecz wycofali ją i wprowadzili cm.011, "i popełnili w tym momencie wielki błąd". Jakieś tam proste poprawki w mojej replice na pewno będą miały miejsce, lecz nie wiem, czy jak np: włożę trochę pieniędzy w giete, prec lufa, dobra gumka itd. (z takich rzeczy, które nie są tylko przypisane do firmy JG, bądź modelu G36) to czy będę mógł potem przełożyć niektóre części (jeżeli nie będę zepsute) do następnej repliki np: M4 od SA, albo CA?

Link to post
Share on other sites

Miałem G36 od CYMY - CM011, maiłem G36 od JG, teraz mam Aresa.

 

Różnica miedzy CYMĄ, a JG jest bardzo, bardzo mała. CYMA lepszy GB, JG lepsze body. Ale są to drobne, prawie niezauważalne różnice.

Repliki polecane dla nowych graczy i tutaj sprawują się świetnie. Są niezawodne (jak na chińczyka) i to się liczy. Ale jak ktoś będzie chciał zostać przy G36 na dłużej i dokonywać jakiś tuningów, to według mnie po prostu nie opłaca się inwestować w CYMĘ cz JG. BOYI z nowszymi rozwiązaniami po leciutkim tuningu po prostu bije na głowę resztę chinoli.

 

Moja rada taka: kup JG, baw się tym, dozbieraj do Aresa, który taki drogi wcale nie jest, sprzedaj JG.

 

Okej, zdecydowałem się chyba na JG,

 

I dobrze.

 

słyszałem naprawdę dużo o cm.003, że żadna inna gieta nie dorasta jej do pięt

 

Żaden inny chińczyk.

 

czy jak np: włożę trochę pieniędzy w giete, prec lufa, dobra gumka itd. (z takich rzeczy, które nie są tylko przypisane do firmy JG, bądź modelu G36) to czy będę mógł potem przełożyć niektóre części (jeżeli nie będę zepsute) do następnej repliki np: M4 od SA, albo CA?

 

Takie rzeczy jak lufe wew, gumka, sprężyna i wiele innych części jest po prostu w standardzie AEG Tokyo Mariu, więc możesz je dowolnie przekładać pomiędzy replikami elektrycznymi które w większości są w tym standardzie. Oczywiście jest wiele niuansów jak dobranie cylindra do lufy, gumki do komory hop-up itp. itd. Ale jak się zagnieździsz w tym hobby to z czasem wszystko zrozumiesz.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Okej, odpowiadając na twoją odpowiedź jestem dużo pewniejszy, że chcę http://gunfire.pl/product-pol-1152199599-Replika-karabinu-szturmowego-JG0538.html , za rok w wakacje postaram się znaleźć pracę i wtedy za zarobione pieniądze kupiłbym M4 od Aresa ( bo słyszałem, że to najlepsza firma od replik ). Strasznie podobają mi się M4, ale teraz przy w miare ograniczonym zasobie pieniężnym wybiorę chińczyka, a za rok go sprzedam. Dziękuję wszystkim za pomoc i jeszcze zapytałbym.

 

-Gogle vs. okulary

 

-Jaka bateria będzie maksymalna do http://gunfire.pl/product-pol-1152199599-Replika-karabinu-szturmowego-JG0538.html i czy owa będzie dobra do replik typu M4 Aresa?

Edited by Damiank721
Link to post
Share on other sites

Dlaczego beznadziejną kolbę? Jest jakos mniej praktyczna? Szczerze, to bardziej mi się taka pełna podoba niż taka z "dziurami" (przynajmniej na zdjęciu) A tak a propos, to słyszałem, że ta repliką jest niezmienna od lat i jest dobra, czy to jest ta "dobra stara seria" ? http://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-karabinu-szturmowego-JG608.html

Link to post
Share on other sites

Repliki G36 JG na Gunfire, to wszystko jedno i to samo, różnią się wyglądem.

Kolbe bierz jaka Ci się podoba, ta pełna regulowana ma właśnie tą zaletę że jest regulowana ;) kwestia gustu.

Ostre G36 też miewają pełną kolbę, patrz Formoza.

 

Co do baterii to zależy gdzie się ja trzyma. W M'kach często jest to w prowadnicy kolby gdzie nie nie za dużo miejsca, przez co wkłada się baterie o mniejszej pojemności, czasami we froncie gdzie jest już więcej miejsca, albo w puszcze, gdzie trzeba mieć baterie dopasowaną do puszki. W G36 baterie masz we froncie, dużo miejsca tam nie ma ale ale Lipo 7.4 1750 mAh się mieści http://gunfire.pl/product-pol-1152198576-Akumulator-Redox-LiPo-1750-mAh-7-4V-20C.html

 

Ja mówiąc o Aresie, miałem na myśli G36 nie M4.

M4 od Aresa też są fajne, ale mają trochę więcej niestandardowych części, jak na przykład prowadnica kolby, czy mikro-styk zamiast zwykłych styków. Nowsze M4 od Aresa w ogóle mają mosfet zamiast styków, który nie zbiera pochlebnych opinii.

 

Kup na razie G36 od JG, z jakąkolwiek kolbą, do tego baterie Lipo, resztą się będziesz martwić za rok, a w tym czasie poczytasz i znajdziesz odpowiedzi na większość swoich pytań. Pamiętaj że do baterii Lipo potrzeba specjalnej ładowarki. Więc trzeba zakupić lub znać kogoś kto taka ma. Na początek zwykła bateria wystarczy, choć do zimy już nie dużo zostało.

Link to post
Share on other sites

G36K będzie tylko uniwersalne jeśli ktoś w przyszłości chce być "parasnajperem". Na szturm G36C wystarczy. Długość lufy ma małe znaczenie w szturmówkach. Bateria: LiPo Turnigy Nano-Tech 7.4V 1800 Mah 25-50C (wersja modelarska) pasuje. Baterie tej firmy są bardzo polecane bo są dobre i tanie. Chcesz wyglądać? Bierz okulary. Chcesz by było bardzo bezpiecznie bierz gogle, świetnie łapią kulki i współgrają z maską ochronną.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może troche odświeżę stary temat, lecz dzisiaj byłem w sklepie i zdecydowałem się na JG i spodobała mi się replika

 

http://jarmix-militaria.pl/p/177/11298/replika-karabinu-szturmowego-jg608-seria-g36-g3-g33-repliki-elektryczne-air-soft-gun.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-subkarabinka-JG0638-.html

 

Tylko moje pytanie brzmi czy te repliki poza tym gdzie są sprzedawane i za ile różnią się czymś z repliką np: http://www.taniemilitaria.pl/g36c-jg608-p-147.html#.VA3WBGMuf8M

Link to post
Share on other sites

To te same repliki, różnią się ceną i sklepem. Osobiście wybrałbym tę z Gunfire, z tych trzech znam ich i mam w miarę dobrą opinię o nim.

 

Tu się nie zgodzę. Gunfire wprowadził ostatnio serie g36 od jg z regulacją fps. Nic więcej poza tym że jest nie wiadomo, bo to nowość. Jarmix i Gunfire jak widać po opisie ma regulację, Taniemilitaria nie.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, nie zauważyłem tej innowacji. Nie wiadomo tylko jak to się sprawdzi "w praniu", bo zakres tej regulacji nie jest duży - tylko 40 fps, ale już przybliża możliwość użycia repliki zarówno w lesie, jak i w budynkach, choć ja jestem zwolennikiem wchodzenia do budynku z repliką boczną <300 fps.

Wydaje mi się, że przewieszenie repliki głównej na pas i wydobycie z kabury repliki głównej zajmie mniej czasu i będzie mniej skomplikowane, niż dłubanie imbusem.

Link to post
Share on other sites

Tak, rzeczywiście wolałbym wyjąć drugą replikę z kieszeni/kabury i z niej strzelać w odpowiednich do tego warunkach, ale jestem zielony i to byłaby moja pierwsza replika, byłem już w Jarmix'ie, zamówiłem tą replikę za 378zl (w Gunfire ponad 420) z regulacją, jest tam też na miejscu replika http://jarmix-militaria.pl/p/177/153/karabin-asg-g36c-jg608-seria-g36-g3-g33-repliki-elektryczne-air-soft-gun.html jest to zwyczajna Gieta, bez regulacji, ma 360fps... tylko nie wiem, czy te repliki się czymś różnią, bo z reguły nowości są drogie, a wychodzi, że tutaj są tańsze... poza tym ta za 429zł waży o 500gram więcej od tej z regulacją. Tutaj są dwie http://jarmix-militaria.pl/q/?keywords=JG608 . Proszę o w miarę możliwości szybką pomoc, bo jeszcze w tym tygodniu ma przyjść zamówiona przeze mnie replika (do sklepu) ta za 378zl, lecz na miejscu mogę zdecydować się na tą za 429, w zależności którą będziecie mi radzili wybrać i która mi się bardziej spodoba. Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Gunfire też już obniżył cenę do 378 zł ;)

 

Nikt Ci nic nie powie o tej nowej wersji, bo jest nowa i prawie nikt tego nie ma. Może się okazać lepsze, ale równie dobrze gorsze od starej wersji. Waga jest faktycznie zastanawiająca, o ile te dane są poprawne.

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do Gunfire czy Jarmix'a i wypytał o tę replikę i różnice w stosunku do starej wersji.

Jak będziesz odbierał w sklepie, to można się na przykład spytać czy mają wagę i faktycznie zważyć te repliki.

Link to post
Share on other sites

Jarmix mam praktycznie 8 km od siebie, zamówiłem replikę i jak dojdzie do nich do sklepu tą ją dokładnie obejrzę (tą z regulacją fps). Myślę, że waga to jest kwestia poboczna, tym bardziej, że na gunfire nie napisali jej w ogóle (do tej repilki bez regulacji fps), a na Jarmix napisali 0,00kg, a w "dogłębniejszym" opisie 3,00kg. Mam świadomość, że jest to nowość, ale mogę chyba zaufać firmie JG, że robi jedne z lepszych chińczyków, lecz czy na oko nie można stwierdzić czy np: ta regulacja nie będzie powodowała jakichkolwiek problemów? W sumie to tylko dodatkowa funkcja, która nie wymaga jakiejś ingerencji w gearbox, tylko w sprężynę. Pracownik Jarmixu powiedział mi jasno, że te dwie repliki http://jarmix-militaria.pl/q/?keywords=JG608 niczym się nie różnią (poza ceną, że regulacja jest nowością). Gdy będę mieć ją w rekach to postaram się dobrze ją sprawdzić, ale na jakie szczegóły najbardziej zwracać uwagę? :)

Link to post
Share on other sites

ale mogę chyba zaufać firmie JG, że robi jedne z lepszych chińczyków

JG robi jedne z najlepszych chińczyków? Turlam się po podłodze ze śmiechu.

Co do wagi, ja na jarmixie dopatrzyłem się 2505g. O ile to waga semego KARABINKA, czyli bez maga i akumulatora, to dane wyglądają na całkiem zgodne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...