Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-01W vs CM.045


Recommended Posts

Witam, planuję zakup jednej z tych dwóch replik: http://www.taiwangun...&campaign-id=19 lub http://www.taiwangun...&campaign-id=19. Przeczytałem już o nich wiele opini, jednak nie wywnioskowałem z nich która replika jest lepsza, wydaje mi się, że są dosyć podobne, jedni chwalą pierwszą a inni drugą. Nie zamierzam nic zmieniać na początku w replice, wizualnie bardziej podoba mi się ta firmy boyi, jednak czytałem, że zatrzask od kolby nie jest ze stali i może się łatwiej złamać niż w przypadku cymy. Która będzie lepiej sprawowała się na początek bez żadnych zmian?

Link to post
Share on other sites

Chyba zdecyduje się na replikę firmy boyi, choć ciągle nie jestem pewien czy to na pewno dobra decyzja. Różnica w cenie między zwykłym RK-01 a CM.045 jest widoczna, a RK-01 od RK-01w nie różni się chyba niczym oprócz drewnianego chwytu przedniego? Lepiej dopłacić i wziąć Cyme czy zaoszczędzić na Boyiu?

Link to post
Share on other sites

Ta sama ilość stali :)

Ja miałem cm.048 jakieś dwa lata temu i teraz mam Rk-01W.

Jeżeli nie chcesz grzebać w replice i zależy Ci na wyglądzie zewnętrznym to bierz BOYI.

Cyma wygląda gorzej z zewnątrz. W środku ma lepszy silnik, jednak zazwyczaj jest gorzej spodkładkowana niż BOYI i ma gorszą szczelność.

Jeżeli nie obchodzi Cię wygląd zewnętrzny i masz smykałkę majsterkowicza (żeby rozebrać cymę i ją wypodkładkować i uszczelnić) to bierz CYMĘ.

Dobrym pomysłem na dzień dobry jakie warto zrobić w replice to wymiana kabli na niskooporowe i gumka hop up. Jeżeli zamówisz to razem z repliką i poprosisz to powinni Ci zamotować jedno i drugie za Friko :)

aa... Jeżeli zdecydujesz się na BOYI to weź najlepiej wersję "SW", a jak nie to "W", byle nie zwykłą z "bzydkim" plastikiem.

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Już jestem w 100% zdecydowany na replikę firmy Boyi :icon_smile: Napisałem do nich z zapytaniem, czy rzeczywiście jest tak jak podają w opisie, że niby tylko ta lufa z aluminium, zobaczymy co odpiszą, trochę nieładnie z ich strony było by takie oszukiwanie ludzi :icon_smile: Jeszcze zapytam o jedna rzecz, czy można bez problemu w replikach firmy Boyi zdemontować kolbe i zostawić replikę bez niej jeśli komuś nawet złożona nie odpowiada?

Edited by _Aleksander_
Link to post
Share on other sites

Zdemontowanie kolby to wybicie jednego pina (2 minutki roboty)

Problem jest tego typu, że wtedy nie będziesz miał za co repliki powiesić :/

Rozwiązaniem może być Hephaestus Rear QD Attachment Point

10568876_570523156391587_7103984634332217483_n.jpg?oh=05493551c63268b256af7f8fa63306b0&oe=547EB197&__gda__=1416554282_ca5f86da98fff3df7d4a48ea20ead110

który aktualnie jest niedostępny w Polsce ale jest niby szansa, że kiedyś pojawi się w gunfire :icon_smile:

 

PS. Nie jestem pewien ale w RK-01SW chyba tylko lufa jest z stopu aluminium reszta to stal, ewentualnie żeliwo :P

Edited by 316_Danny
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam!

 

Zaczynam przygodę z ASG i mój wybór padł na Aksu, jak wiadomo wojna trwa, Boyi vs Cyma pełną parą aż mam mętlik w głowie.

Prosił bym o kilka " świeżych " opinii na ten temat i rozwianie kilku moich wątpliwości :icon_smile:

 

Z jednej strony Cyma ma lepsze bebechy a Boyi ma lepsze wykonanie - tak mówią.

Cena jest na korzyść Boyi Rk-01 o 70 zł ze względu na zniżkę na Taiwanie, w przeciwnym razie ta różnica była by spora bo CM.045A jest dużo droższa (dlaczego?).

 

Prosiłbym o opnie kogoś kto miał styczność z obydwoma Replikami i testował ich zasięg.

Będzie to replika do lasu więc zależy mi na zasięgu, w specyfikacji napisane jest, że cyma na sprężynie 120 ma 400 fps podczas gdy Boyi na sprężynie 125 ma jedynie 390 fps, jak to się przekłąda na zasięg? i czy ciężko będzie to wyrównać ewentualnym tuningiem w przyszłości ?

 

Niestety seri RK-xx SW już nie ma a to by zamknęło temat.

 

Z góry dziękuję za rady i odświeżone opinie :icon_smile:

Edited by marchewa5443
Link to post
Share on other sites

Osobiście posiadam Cymę i jak już ktoś powiedział, każdy swoje chwali. Muszę zrobić więc to samo. Silnik od mojej 045A chodzi do dziś (około 15 tyś kulek przebiegu). Przy braku bezpiecznika, silnik do dziś się nie spalił mimo częstego robienia za "hicapowy CKM". Co do wykonania Cymy, to nic nie mam do zarzucenia: mimo intensywnego używania części ruchomych (np. składanej kolby, mój osobisty must have w każdej replice) jedyne luzy których doświadczyłem to te robocze. Stockowy GB ma całkiem niezłe bebechy, w tym łożyskowaną prowadnicę sprężyny i solidny w moim odczuciu szkielet. Narzekać można jedynie na przeciętnie wykonany hop-siup i straszną nieosiowość flaków. Na szczęście, dobrze dobrane cześći tuningowe rozwiązują problem.

 

Podsumowując, stock będzie służył i służył na zadowalającym jak na II klasę poziomie. Jednak jeżeli już Ci coś padnie, nie warto pchać się w wymianę pojedynczych części, a w globalny tuning całej repliki. Twoją miłość zwróci Ci wtedy z nawiązką. :)

 

O Boyi wiele się nie wypowiem - mam doświadczenia tylko z jakąś (chyba) starą wersją, jeszcze na standardzie TM (śrubkowaną tu i ówdzie).

Edited by Sarecik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...