Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P Aimpoint (GP121) czy Eotech EXPS3-2 od tomekpl ?


Recommended Posts

W zasadzie jedno i drugie. AIMPOINT ma kropkę, brak efektu ducha, fajną regulację, i łatwo dorobić sobie ochronę na szkiełko z okularów bhp.

Eotech ma znak celowniczy w posiaci 3 kropek otoczynych w kółku. Z jednej strony fajnie wygląda, choć zasłania dużą część sylwetki.

Regulacja w zależności od sztuki działa raz dobrze, raz źle, duch jest czasem duży, czasem mały.

 

Małą wadą obu sztuk i reszty chińskich kolimatorów jest to, że mają ciemną optykę, tzn obraz widziany przez nie jest ciemniejszy niż w rzeczywistości. Jednym przeszkadza to, innym nie.

 

Obojętnie co wybierzesz, będziesz zadowolony.

 

Eotka możesz sobie tanio ściągnąć z Chin , w tym wersję 552 Exps, i zombie stopera.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie z 2 modelami eotów z którymi się spotkałem jest lekki efekt ducha, w aimpoincie od g&p tego nie ma oczywiście, wszystko zależy od tego co Ci bardziej się wygodne wydaje, wskaźnik eotechów mi się np. bardzo podoba ale niektórym przeszkadza, na ich rzecz przemwia także fakt zasilania - przynajmniej w przypadku 552 - nieraz się zostawi włączonego na tydzień a ten dalej świecie i wchodzą paluszki, do aimpointa te płaskie małe ciulowe i drogie stosunkowo - zostawisz na pare dni i baterie do wymiany. Poza tym sposób włączania jest lepszy chyba w eot, w aimpointach zdarzają się chyba częściej awarie, chociaż w przypadku g&p to rzadkość raczej. Ogólnie oba są dobre i polecam ;)

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat.

Również zastanawiam się nad zakupem exps3-2 od Tomka, jednak przy obecnej promocji i z wykorzystaniem kuponu rabatowego mam możliwość nabycia 551 z GF za ponad dwa razy taniej.

Pytanie brzmi czy jakościowo jest aż tak wyraźna różnica, aby zignorować bądź co bądź znaczącą oszczędność?

Link to post
Share on other sites

Hoho Eoś z Ginfire to giermek szatana. Wizualnie przegrywa na starcie, brak oznaczeń. Szybka to zwykłe lustro, zwłaszcza w Elemencie. Wewnętrznie też zawodny. I Tomek i Gunfire oferuje ACMa, tyle że ACM to kilka różnych poziomów jakościowych. Tomkowy jest z tego poziomu bliżej szczytu, GFC cóż pisałem na początku :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...