Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze umundurowanie - świeżak


Recommended Posts

Hej,

 

poszukuję i rozglądam się za swoim pierwszym umundurowaniem na potrzeby ASG. Przekopałem większość tematów z działu "Umundurowanie i obuwie" ale ciężko "świeżemu" dobrać odpowiedni komplet dla siebie. Również wybrałem się do sklepu specjalistycznego, jednak krótko mówiąc zostałem olany, więc ostatnią deską ratunku jest wasza pomoc. Nie jestem maniakiem, moje potrzeby na chwilę obecną sprowadzają się do weekendowych spotkań. Zazwyczaj "strzelanki" odbywają się w terenie leśnym, możecie udzielić jakiś wskazówek co do zakupu?

 

Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Niemiecki Flecktarn, brytyjski (cholenderski) DPM, polska Pantera (krój wz. 93 lub wz. 2010), amerykański Woodland - to takie najpopularniejsze i dobrze kamuflujące w polskich lasach. Są przy tym względnie tanie.

Tak właściwie to jeżeli weźmiesz coś zielono-brązowego i kontraktowego (czyli dla wojska, to zapewni wytrzymałość) to powinno być cacy. Niektórzy biegają w pustynnych mundurach i też potrafią nieźle walczyć bo kamuflaż gra drugorzędną role gdy strzelania odbywają się na dystansach 20-50 metrów.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Niemiecki Flecktarn, brytyjski (cholenderski) DPM, polska Pantera (krój wz. 93 lub wz. 2010), amerykański Woodland - to takie najpopularniejsze i dobrze kamuflujące w polskich lasach. Są przy tym względnie tanie.

Tak właściwie to jeżeli weźmiesz coś zielono-brązowego i kontraktowego (czyli dla wojska, to zapewni wytrzymałość) to powinno być cacy. Niektórzy biegają w pustynnych mundurach i też potrafią nieźle walczyć bo kamuflaż gra drugorzędną role gdy strzelania odbywają się na dystansach 20-50 metrów.

 

Znalazłem takie spodnie, wspominałeś coś o wz.2010 - rozumiem że jest to rodzaj kamuflażu?

 

 

http://allegro.pl/ne...<br /><br />

 

Dodatkowo znalazłem górę:

 

http://allegro.pl/ne...html?source=mlt

 

Taki zestaw będzie się nadawał na początek zabawy??

Edited by DariuszBe
Link to post
Share on other sites

Karwasz twarz! Coś ostatnio mi się dzieje, że mnóstwo błędów popełniam... Mea culpa.

 

Znalazłem takie spodnie, wspominałeś coś o wz.2010 - rozumiem że jest to rodzaj kamuflażu?

 

 

http://allegro.pl/ne...<br /><br />Dodatkowo znalazłem górę:

 

http://allegro.pl/ne...html?source=mlt

 

Taki zestaw będzie się nadawał na początek zabawy??

Będzie, ale jeśli szukasz oszczędności to taniej znajdziesz DPMy, Flecki, a pewnie też i Wuzeta 93.

Ps. Wz. 2010 to wzór (krój) munduru, a kamuflaż nazywa się Pantera.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie spodnie i bluzę we flecku, często można kontrakty znaleźć w ciuchlandach, ale nawet w demobilach ten mundur jest zdecydowanie najtańszy. Ten kamuflaż może nie jest piękny, ale dobrze maskuje. Pooglądasz co ludzie noszą, może dołączysz do jakiejś ekipy która ma wymogi wzgledem kamo to wtedy będziesz sobie zmieniał wedługo potrzeb, a mundur we flecku nadaje się nawet na ciuch roboczy do grzebania przy aucie albo w ogrodzie, bo jest naprawdę wytrzymały (a jak go zajedziesz to potem dasz rodzicielce albo małżonce "na szmaty", bo jest z niezłej bawełny i dobrze się nadaje do mycia podłogi).

Link to post
Share on other sites

Niemiecki Flecktarn, brytyjski (holenderski) DPM, (...)

Kup sobie spodnie i bluzę we flecku, często można kontrakty znaleźć w ciuchlandach, ale nawet w demobilach ten mundur jest zdecydowanie najtańszy. Ten kamuflaż może nie jest piękny, ale dobrze maskuje.

 

W pełni się zgadzam z kolegami. Zajrzyj tutaj, mają demobil w przyzwoitych cenach i dobrej jakości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...