Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Laserowy wskaznik celu z dx.com


Recommended Posts

Dziękuję za informację. Mam takie pytanie czy ktoś się orientuje czy przycisk ptt w tym oraz też właściwie też innych latarkach to sterowanie do przekaźnika czy też zwieracze obwodu. Bo zastanawiam się czy nie zrobić wspólnego przycisku ptt dla latarki i lasera z przełącznikiem działania laser/latarka/laser+latarka.

Link to post
Share on other sites

Włacznik żelowy (nie wiem co za debilna nazwa - tam nie ma żelu) to zwykła płytka drukowana z micro switchem który powoduje zwarcie plusa i minusa.

 

Wykonałem ponad 20 włączników do puszek typu "stereo" gdzie jeden switch odpowiadał za laser, drugi za latarkę.

 

Koszt - max 5zł.

Link to post
Share on other sites

Czyli luzik, trzeba kupić tictaci, silikon, przełącznik aby można było przełączyć sterowanie na 3 sposoby latarka, laser, latarka plus laser, no i gniazdo dla przycisku. Poproszę o sugestię jakich użyć złączek micro jacki czy coś w stylu mini deansy?

 

Jeden przycisk/switch może obsłużyć zwarcie baterii 3V i aku 3,7V?

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

jeżeli ma być na 3 przyciskach to kabel 4 żyłowy, konektor dać jst-xh 4 polowy.

1 - masa

2 - plus lasera

3 - plus latarki

4- plus lasera i latarki

 

minusem jest skomplikowanie płytki, długość włącznika ok 4-5cm (nie lutuje w smd) i trochę motaniny i duży konektor :)

 

jeżeli 2 włączniki to kabel 3 żyłowy, konektor typu J od serwa, najlepiej typ Futaba (posiada płetwę, która uniemozliwi odwrotne podłączenie wtyku)

1 - masa

2 - plus lasera

3 - plus latarki

 

po wciśnięciu obu na raz włączników zaświeci się latarka jak i laser.

 

Włącznik będzie mniejszy, tańszy, prostszy w budowie, mniejszy konektor, który nie bedzie tak mocno rzucał sie w oczy.

 

jeden włacznik może obsłuzyć zamknięcie obwodu 2 urzadzeń. Nie ma problemu ale dla mnie to bezsens i utrudnianie roboty.

Link to post
Share on other sites

Wróc!

to był opis jakby była jedna pucha combo czyli latarka i laser w jednym.

Jeżeli masz dwa osobne urzadzenia to do pierwszego opisu trzeba dac 2x kabel dwużyłowy, konektor, najlepiej JST (bec konektor) no i tez chwilke trzeba pomyslec jak to zrobić ale da sie zrobic.

 

Moim zdaniem zrobnienie tego na 2 włacznikach na jednej płytce będzie lepszym rozwiązaniem, mniejsza mozliwośc omyłkowego wcisniecia nie tego przycisku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...