Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zastaw na początek, dobry?


Recommended Posts

Witam wkrótce zamierzam kupić sobie sprzęt do asg odrazu mowie ze +300 zł na dobra replike nie mam (nawet jeśli bym miał to co z resztą umundurowanie itd) dlatego postanowiłem ze kupie legendarnego agm 003 o którym każdy pisze i poleca a do niego pistolet na green gas pewnie gg105 podobno bardzo dobry i tani. Czy jest to dobry wybór czy jednak byście z czegos zrezygnowali?

Link to post
Share on other sites
(...) Czy jest to dobry wybór czy jednak byście z czegos zrezygnowali?

1. Z repliki zapasowej. 70% uczestników gier ASG nie nosi repliki bocznej i nie jest to ani ujma, ani powód do wstydu. Użyjesz ją dwa- trzy razy do roku, na początek zbędny wydatek.

2. Z munduru i innych bajerów na rzecz dobrych okularów ochronnych.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Atestowane okulary (np. Uvex I-vo, Specs) + AGM 003 + kulki P&J lub (lepiej, ale drożej) G&G. Wyjdzie jakieś 150zł + przesyłki. Pistolet odpuść - narazie i tak Ci się nie przyda bo pistoletu używa się w ASG głównie w pomieszczeniach gdy replika główna jest za mocna (a shotgun AGM nie jest) lub za długa (tu można polemizować, ale ja korzystałem z AGMa w budynkach, nie jest to mega wygodne, ale daje radę).

Jak starczy Ci pieniędzy to dokup tani mundur (niemiecki Flecktarn, brytyjski (holenderski) DPM).

Powodzenia w boju!

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc!

To czy kupie teraz okulary czy mundur to nie ma znaczenia strzelanke i tak zaczne dopiero po zebraniu całego zestawu.Często spotkałem sie z opinią ze nie warto kupować gogli za ileś tam set zł bo zwykłe okulary za 15 zł mogą okazać się lepsze np http://gunfire.pl/pr...ezroczyste.html opinie same pozytywne lub te co podałeś wyżej. Jeszcze mam kilka pytań.

1.Skad najlepiej zamówić mundur ?

2.Poczytałem troche poradników i prawie każdy wymienia części w swoich replikach , czy są jakieś modele które nie wymagają wymiany żadnych części ponieważ w Poznaniu i okolicach nie ma żadnego serwisanta (chyba).Ogólnie zdecydowany jestem na cm028 jak na początek myślę że to dobry wybór no ale właśnie trzeba coś u niego wymienić?

3.Czy na asg trzeba miec jakieś pozwolenie? Nie chodzi mi o pozwolenie na broń tylko o strzelanke, czy moge po prostu jechać z ekipą do jakiegos lasu i się strzelać ?

4.Gdzie można poczytać o imprezach wiem ze na tej stronie są ale czy gdzieś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Prze wszystkim ochrona oczu MUSI mieć atesty bo te gwarantują powtarzalność. Tj. jeśli kupisz okularki bez atestów i one u Ciebie wytrzymają to nie znaczy, że wytrzymają u kumpla. Za 20zł możesz znaleźć okulary SPECS i te mają atesty.

1. Polecam Armyworld, ale możesz też poszukać po lokalnych sklepach, bazarach.

2. Jeśli CM 028 to warto wymienić gumkę HU (np. na przezroczystego Guardera) - jeśli zlecisz to przy zakupie repliki to sklep zrobi to za darmo (tylko za gumkę zapłacisz, ale za usługę już nie). Nie bierz CM 028 w wersjach B i S!

3. I możesz i nie możesz. Czyli jeśli jesteście na szeroko pojmowanym terenie państwowym (czy to gminy czy lasów państwowych) to teoretycznie ktoś mógłby się przyczepić, ale zazwyczaj tego nie robi (chyba, że coś nabroicie) więc 90% strzelanek odbywa się na dziko w "niczyich" lasach. Jeśli będziecie na terenie prywatnym to warto porozmawiać z właścicielem.

4. Znajdź strony/fora lokalnych grup (użyteczne może być podforum województwa na WMASG) i FB.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...