Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gerbox v2 - brak semi - krótki przerywacz?


Recommended Posts

Mam dosyć nietypowy problem z semi w m4 (gerbox V2). Jest tylko tryb safe i auto. Po rozebraniu gerboxa okazało się że przerywacz ma starty ząbek który zaczepia o zębatkę tłokową. Po kupnie nowego przerywacza od SHS-a okazało się że ten ząbek ma dokładnie taką samą długość jak ten stary (5.5mm) I zębatka tłokowa go nie sięga. Ewidentnie widać że ten stockowy był dłuższy niż 5,5mm.

 

Czy istnieje możliwość zakupu przerywacza który ma dłuższy ząbek niż 5,5mm czy może problem leży po innej stronie???

 

Nie oczekuję gotowego rozwiązania a jakieś podpowiedzi.

 

Jeśli jest potrzeba mogę wstawić fotki.

 

Ps: Tak, użyłem wyszukiwarki przed napisaniem tego tematu. :P

 

Jeśli napisałem w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Link to post
Share on other sites

@verb007: Sprężynka jest nowa - dostałem ją razem z przerywaczem SHS.

Krzywka pod zębatką tłokową ma 7mm - może ktoś powiedzie ile jest prawidłowo?

 

@seger: Nie wiem jak rozpoznać czy to szkielet od JG - wymiary łożysk i kolor są zgodne ze szkieletami od JG które znalazłem w sklepach. Czy szkielety od JG różnią się czymś od reszty?

Link to post
Share on other sites

W szkieletach jg ten przerywacz nie działa :) w sumie faktycznie, końcówka podnoszaca łącznik styków jest zbyt niska, przez co wychylenie przerywacza jest za słabe aby wyrwało łącznik z objeć styków. Zmień przerywacz na inny, nawet najbardziej chiński, np boyi lub jg. W sumie to radziłbym bardziej zajrzeć własnie do łacznika styków czy on nie jest zjechany (dokładnie taki "kolec" o który właśnie zahacza przerywacz)

Link to post
Share on other sites

jfw8x1.jpg - jak widać na fotce ząbek od łącznika styków wygląda jak nowy.

 

2469grr.jpg - fotka stockowego przerywacza z startym ząbkiem. Ewidentnie widać że kiedyś był dłuższy niż 5,5mm (tyle ma obecnie). Nowy przerywacz SHS też ma ten ząbek który zahacza o zębatkę tłokową wielkości 5,5mm.

 

To zdjęcie wyszło tragicznie ale coś tam widać: 9u2e0l.jpg - ząbek od przerywacza sięga tylko do krawędzi łożyska. Zębatka tłokowa tłokowa w nowym przerywaczu SHS ślizgała się po samym czubku tego ząbka (orygalnie ten SHS był pokryty jakąś oksydą więc było widać).

 

 

Ps: do dyspozycji mam tylko telefon więc przepraszam za jakość fotek.

Edited by TOMEK1022
Link to post
Share on other sites

Już na początku domyśliłem się aby wciągnąć podkładki i sprawdzić - nic to nie dało. Wysyłałem pytania do różnych sklepów i z tego co się dowiedziałem to że wymiar tego ząbka w zależności od firmy jest równy 5,5mm lub mniejszy. W innych GB ten ząbek zawsze sięgał do połowy łożyska - w tym wypadku sięga ledwo do krawędzi. Kowadełko pod zębatką tłokową wystaje poza krawędź łożyska jakieś 0,5mm - więc nie ma szans aby podbić łącznik styków. Kowadełko to ma w najszerszym punkcie 7mm - może to ono jest winne?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, mam podobny problem. Przerywacz jest za krótki, lub za krótka jest krzywka w zębatce tłokowej. Zacząłem przerzucać bebechy do nowego szkieletu od Specny. I taki zonk wystąpił, że przerywacz nie daje rady wypchnąć kostki stykowej. Kostkę mam nówkę i przerywacz też. Może TOMEK1022 rozwiązałeś jakoś problem?

 

 

Już na początku domyśliłem się aby wciągnąć podkładki i sprawdzić - nic to nie dało. Wysyłałem pytania do różnych sklepów i z tego co się dowiedziałem to że wymiar tego ząbka w zależności od firmy jest równy 5,5mm lub mniejszy. W innych GB ten ząbek zawsze sięgał do połowy łożyska - w tym wypadku sięga ledwo do krawędzi. Kowadełko pod zębatką tłokową wystaje poza krawędź łożyska jakieś 0,5mm - więc nie ma szans aby podbić łącznik styków. Kowadełko to ma w najszerszym punkcie 7mm - może to ono jest winne?

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

To ja odgrzeję może :)

M4a1 szkielet specna arms i też mam problem z semi.

Tak w sumie to zaczął się od wymiany zębatek ze stockowych na shs 100:300.

kostka stykowa nowa arma tech nie blaszki nie za ciasno spust chodzi dobrze. listwa selektora nowa razem ze sprężynką.

Przerywacz nowy stalowy shs na sucho działa rusza się po grzybku. Zębatki spodkładkowane ok a semi dalej brak.

a i mam mosfeta z ab i bez na obu to samo.

Macie może pomysł co jeszcze sprawdzić

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...