Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozpoczęcie przygody z ASG


Recommended Posts

Witam wszystkich, zwracam się do was o pomoc w wyborze zestawu to rozpoczęcia zabawy z ASG i chciałbym usłyszeć opinie o moich wyborach, z góry dzięki !

 

1. Replika, zdecydowałem sie na RK-02, ale nie wiem czy to dobry wybór bo kolega mi odradza boyi ale nie wiem dlaczego :icon_biggrin: http://www.taiwangun...full-metal-boyi , magazynki mid-cap http://www.taiwangun...-ak74-ak-105-cm

 

2. Okulary . Nie wiem jakie wybrać bo się zupełnie nie znam i liczę na waszą pomoc :icon_biggrin: , wole okulary niz gogle.

 

3. Mundur http://allegro.pl/po...4635622349.htmlze polecacie inny to piszcie :icon_biggrin:

 

4. Buty ... http://www.specshop...._Boots_-_Czarny

 

5. Kamizelka http://www.taiwangun...e-olive-8fields wiem czy magazynki od ak wejda .

 

6 No i bateria( nie wiem jaka) i gumka hop-up http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Jak coś jeszcze to piszcie !

Edited by Prees958
Link to post
Share on other sites

Boyi jest fajny z zewnątrz (w tej wersji znalowo-stalowy) ale ma kiepski gearbox i komorę hopka.

Od okularów polecał bym bardziej ESS NVG lub Bolle X800 lub X1000, a jak koniecznie chcesz okulary do bolle viper lub inne bolle.

Buty lepiej dobierz jakieś lepszej firmy, albo amerykański demobil.

Kamizelka to chińskie coś jak chcesz to bierz ale według mnie lepiej trochę dozbierać na lepszego chińczyka.

Bateria Li-po 7.4 V i ładowarka do tego np. Imax B6 lub jego liczne podróbki.

Gumka dobra.

Link to post
Share on other sites

Cała seria RK jest oparta na tych samych bebechach, jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. To że niektóre są droższe, wynika z innej wizualizacji produktu, zawartość drewna itp. Za 550 zł nie wiem czy będzie dużo lepsza ale Cyma już wejdzie w tej kwocie. To ogólnie moim zdaniem tacy dwaj faworyci replik potocznie zwanych "chińczykami" w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Zacznę od munduru.

Nie kupuj tego egzemplarza. Jeśli chcesz koniecznie jakiś polski ciuch (czego osobiście NIE polecam) możesz znaleźć za 120-150zł w fajnym stanie.

Buty:

O butach mil-teca od razu możesz zapomnieć. Mam takie same tylko że w innej wersji kolorystycznej. No nie są złe, ale za te pieniądze można dostać na prawdę porządniejszy model. Gromy protektor jak najbardziej ok, polecam.

Okulary:

Ja biegam aktualnie w okularach ze sklepu budowlanego, przyciemiane bardzo fajne za 11zł. Wyrzymały kilka upadków na beton i strzał z 5cm z repliki 420fps. Ani ryski. Także odpowiedz sobie na pytanie czy warto przepłacać ;)

Co do repliki:

Nie kupuj rk-02, będziesz żałować. Miałem 1 sezon, na szczęście sprzedałem. Kolega też ma. Nie warto.

Link to post
Share on other sites

Buty lepiej dobierz jakieś lepszej firmy, albo amerykański demobil.

Butów używanych nie kupować. Natomiast jeśli miałbym wybierać z tych dwóch, które Autor podlinkował to wybrałbym Gromy bo do Mil-Teca mam awersje (spieprzyli włącznik w latarce, którego konstrukcja była prostsza niż konstrukcja cepa).

Kamizelka to chińskie coś jak chcesz to bierz ale według mnie lepiej trochę dozbierać na lepszego chińczyka.

Do lepszego chińczyka... Serio? To tak jakbyś zamiast 20 letniego, rozsypującego się Fiata 126p polecał dozbieranie 100zł więcej i kupienie 20 letniego Fiata 126p z lakierem metalik.

Autorze, jeśli chcesz mieć coś dobrego, co przenosi magi do AK to poszukaj brytyjskiego chestriga - chodzą po mniej niż 100zł, a są wytrzymałe.

 

Okulary możesz kupić np. Uvex I-vo. Możesz wziąć jakieś inne, ale pamiętaj żeby miały atesty.

 

Edytuj: Jeśli chcesz zaoszczędzić na mundurze to kup używanego Flecktarna lub DPMa - komplety w dobrym stanie dorwiesz za mniej niż 50zł.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Dear_MarekMac

Bardziej porównał bym to do sytuacji z kwestią kupienia niesmacznego jabłka za 2zł a dobrego za 4zł, niby dużo drożej ale na po co komu paskudne jabłko.

Dear_Prees958

TMC, Pantac

 

Do obu i całej reszty:

Moja chińska kamizelka od 8fieldsa przyszła z nierównymi paskami i beznadziejnymi plastikami, które szybko się połamały.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że "lepszy chińczyk" to nadal chińczyk. Nadal zdarzą się nierówne szycia, kiepskie plastiki itd. Po co wydawać 200 czy 300zł na shitową kamizelkę skoro można za 80zł mieć coś pożądnego i spełniającego wymogi (przenoszenie magów do AK). W myśl Twojego porównania ("dobre jabłko") powieneś był polecić przynajmniej MIWO, a nie droższego chińczyka.

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie że nowe osoby nie mają porównania replik pierwszej klasy od drugiej. Myślę, że osoba rozpoczynająca zabawę z repliką chińską będzie zadowolona z zakupu.

 

 

Z pierwszego AKM cymy 048 cieszyłem się ogromnie, przez rok czasu byłem zafascynowany.

Rzeczywistość dopadła mnie jak po roku porównałem moją cymę z kolegi SLR105 CA, to była miazga dla mojej głowy :D

Link to post
Share on other sites

Ależ ja nie mówię, że ten droższy chińczyk nie będzie lepszy od tego taniego. Mówię, że to nadal będzie chińczyk, a w dodatku droższy od porządnego kontraktu. Chińczyk równa się loteria - tak jest zawsze. W przypadku niektórych chińczyków szanse na wygraną są duże (vide AGM 003, CM 028), a w przypadku innych małe (tanie eMki). Natomiast kontrakt to kontrakt - najbardziej losowym elementem w jego przypadku jest sprzedawca - jak kupujesz u kijowego, niesprawdzonego sprzedawcy to nawet kupując nowe kontraktowe spodnie we Flecku dostaniesz szmatę przeżartą przez myszy.

Obawiam się jednak, że nadal nie skumasz o co chodzi - przedstawie Ci więc jak to wyglądałoby na replikach. Zielony pyta o CM 022 w cenie 1000zł, Ty mu mówisz "lepiej dozbieraj trochę i kup CM 028 za 1300zł", a ja na to "hahaha, lepiej weź AK od LCT za 800zł". Ceny z palca i całkowicie zmyślone, ale to tylko przykład, który ma dobitnie coś pokazać.

Pominę to, że w swym pierwszym poście nie podałeś żadnego konkretnego modelu, a nawet firmy. To na pewno pomogło Pytającemu - dzięki Tobie dokładnie wie co kupić by wygrać na loterii, by nie wydać forsy na gówno...

 

Edytuj: mój przykład z replikami jest niedoskonały - ceny powinny odzwierciedlać proporcje w cenach kamizelek czyli CM 022 = 1000zł, CM 028 > 1000, a LCT = circa 600zł.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
(...)

Okulary:

Ja biegam aktualnie w okularach ze sklepu budowlanego, przyciemiane bardzo fajne za 11zł. Wyrzymały kilka upadków na beton i strzał z 5cm z repliki 420fps. Ani ryski. Także odpowiedz sobie na pytanie czy warto przepłacać :icon_wink:(...)

Za takie rady powinno się postawić Ciebie przed plutonem egzekucyjnym... :icon_evil:

 

Prees, zastosuj się do sugestii Marka, dobrze radzi. :maniak_OK:

 

Ps

W moim RK-01 stosuję właśnie takie magazynki jakie wskazałeś w swoim linku, zdają egzamin w 100%%.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jeśli wziąłbyś chesta, którego ja doradziłem i jakiś tani mundur (Fleck, DPM) to łącznie zaoszczędziłbyś jakieś 220zł (70 na kamizelce i 150 na mundurze bo liczę, że za 50 już wyrwiesz komplet). Za to kupisz sobie renomowaną ładowarkę np. Imax B6 czy Redox Alpha v2 i batkę LiPo. Wybierając RK 02 potrzebujesz batki mieszczącej się pod dekiel - przykładowo ja w CM 028 używam takiej, Powała w RK 01 ma taką, a Mcet polecał taką.

Link to post
Share on other sites

Dear MarekMac

Ja nie twierdzę, że drogi chińczyk jest lepszy od kontraktu, tylko stwierdziłem, że zamiast taniego badziewia lepiej kupić lepsze badziewie, które w trochę mniejszym stopniu jest badziewne i które dłużej wytrzyma. Oryginały wojskowe zawsze będą lepszej jakości nawet jeżeli będą to paso-szelki BW.

Link to post
Share on other sites

Holenderska kamizelka jest podobno całkiem niezła. Ma dwa minusy - musisz dokupić do niej ładownice - sama bez ładownic jest właściwie bezużyteczna - i jest zapinana z przodu przez co traci się trochę miejsca na kieszenie, ładownice itd.

Ta druga jest od Mil-teca czyli badziew, a dodatkowo ma te same minusy co ww. kamizelka holenderska.

Okulary przykładowo Specs, Uvex I-Vo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...