Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wycena broni :)


Recommended Posts

Kolego, ustalmy fakty. Gość zrobił 600fps w v2. To, przekładając na motoryzację, koszty takie jak zrobienie minivana jeżdżącego 200km/h z Malucha (Fiata 126p). I ten gość nawet nie pamięta co tam wsadził. Hmmm... Wydał grubą kasę i nie pamięta na co? Jest więc albo naciągaczem albo krezusem. Teraz sam odpowiedz sobie na pytanie, czy krezus kupiłby używany motor z 1988 roku bez (chyba) żadnej wartości kolekcjonerskiej? Ja myślę, że nie. Ustaliliśmy już, że to nie jest bogacz. Kim więc jest? W dodatku w środku repliki może być syf, że głowa mała i jej renowacja to także spora kasa.

Podsumowując - dasz motor wart (wg Twojej wyceny) 1500zł za coś co teraz może nie być warte nawet 500. Potencjalnie będziesz musiał dołożyć jeszcze (powiedzmy) 400 na doprowadzenie tego do stanu używalności. Czyli będziesz w plecy 1400zł (wartość repliki - wartość motoru - koszty tuningu (remontu) = 500 - 1500 - 400). Ja bym tak to kalkulował.

Oczywiście, może to być też super wymiana. Jednakże mając 1500zł (za motor) mógłbyś kupić nówkę, która jest pewnym zakupem i pozwoli Ci wejść na więcej strzelanek. Niektóre strzelanki mają limity fps (zazwyczaj 350fps), a replika o której tu debatujemy ma 600 - to już niezła armata i wielu ludzi nie będzie chciało widzieć zielonego z takim sprzętem.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...