Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy akumulator


Recommended Posts

Witam, dzisiaj otrzymałem nowy akumulator lipo turnigy 1300mah 7,4v 25c-50C, a ładowarka to redox beta. Co mam z tą bateria zrobic na poczatku? Rozładować i naładować, czy po prostu wsadzic w replikę i czekac aż sie rozładuje, tylko nie wiem czy bateria sama sie wyłaczy jak spadnie poniżej jakiegoś tam progu V. Przeszukałem forum i dalej nie wiem o co chodzi z tym prądem ładowania i ile musze ustawic amperów w ładowarce. Jak dobrze zrozumiałem to 1C - prąd ktory naładuje moja baterie w ciągu 1 godziny, zatem ile musze ustawić amperów aby naładować moją baterie? Jest na to jakiś wzór? Dodam, że przeczytałem instrukcję, po której niewiele się dowiedziałem. Proszę o pomoc i nie odsyłanie mnie do opcji "szukaj", ponieważ juz to zrobiłem

Link to post
Share on other sites

Witam, dzisiaj otrzymałem nowy akumulator lipo turnigy 1300mah 7,4v 25c-50C, a ładowarka to redox beta. Co mam z tą bateria zrobic na poczatku? Rozładować i naładować, czy po prostu wsadzic w replikę i czekac aż sie rozładuje, tylko nie wiem czy bateria sama sie wyłaczy jak spadnie poniżej jakiegoś tam progu V. Przeszukałem forum i dalej nie wiem o co chodzi z tym prądem ładowania i ile musze ustawic amperów w ładowarce. Jak dobrze zrozumiałem to 1C - prąd ktory naładuje moja baterie w ciągu 1 godziny, zatem ile musze ustawić amperów aby naładować moją baterie? Jest na to jakiś wzór? Dodam, że przeczytałem instrukcję, po której niewiele się dowiedziałem. Proszę o pomoc i nie odsyłanie mnie do opcji "szukaj", ponieważ juz to zrobiłem

 

Prąd ładowania, w moim przypadku, jest podany na akumulatorze (w ładowarce natomiast dobieram 0,1A-0,5A, gdyż nigdy mi się nie śpieszy z ładowaniem). Co do LiPo i początku użytkowania - mój dwuletni akumulator zaraz po dostaniu leciał na strzelankę i naładowałem go może niedługo po niej, może miesiąc. W każdym razie dużo też leżał bezczynnie. Polecam kupić LiPo Buzzer, który będzie Cię informował o niskim poziomie naładowania. Nie wiem jak jest w Redox Beta, ale wiem, że w Alpha masz opcję FAST CHARGE, który ładuje do 95% maksymalnej pojemności w bardzo szybkim tempie. Masz CHARGE, który jest zabezpieczony na dwa sposoby (można wyłączyć):

a) czas (domyślnie 120 minut)

b) maksymalna pojemność (ładowarka sama określa, wyczuwam powiązanie z wtykiem od balansera, to ma sens...)

 

Przy okazji w momencie, kiedy planujesz odłożenie akumulatora na dłuższy czas, jest opcja STORAGE. Można też pobawić się w zrobienie kilku cykli, tj. DISCHARGE -> CHARGE. Pierwszy (od dwóch lat) i ostatni raz zrobiłem to we wrześniu, a akumulator trzyma się bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje bardzo, z ładowaniem sobie poradziłem, a jak sie ma sprawa z rozładowywaniem? Ustawiam tyle samo amperów co przy ładowaniu? Przy ładowaniu ustawiłem 1,3A, ładowarka ma ustawione 6v dla pakietu 2s, wiec chyba utaj nic nie musze zmieniac. I czy musze pilnowac baterii przy rozładowywaniu, czy ładowarka sama sie rozłaczy gdy dojdzie do progu 3,2v

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...