Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moja M4A1 od P&J nie strzela


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z moją repliką iż gdyż nie strzela a bardziej buczy (słychać że silnik pracuje wszystko ładnie oprócz tego że nie naciąga sprężyny) Rozebrałem ja (również z Greabox'em) w środku znalazłem drut który się prawdopodobnie "wkręcił" w zębatki wyjąłem reszty tego drutu i złożyłem replikę ale problem nie zniknął.

Link to post
Share on other sites

Jak się coś "wkręci" w.zębatki to zazwyczaj mieli zębatki... Zęby wszystkie na miejscu? Poza tym buczenie może świadczyć o tym że zęby jednak wszystkie są ale batka nie daje rady albo z jakiegoś powodu zębatki się zblokowały... No i pozostaje pytanie cóż to za.drut Ci się wkręcił?!

Link to post
Share on other sites

Witam.

Pozwolę się podpiąć pod temat bo mam to samo tylko na modelu od APS( tak, tak wiem... ) Tylko, że na baterii LiPo coś ponad 7 voltów smigała a jak włożyłem stkockową baterię (9,6V) to spręzyna się naciągneła ok. pól centymetra i nic ( no po za grzaniem się baterii ). Najbardziej dziwi fakt, że chodzi przy mnijeszym napięciu. Jutro zdemontuję przekładnię i polukam. Ewentualnie podepne pod jakiś zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Napięcie to nie wszystko. Prąd jest istotny, a LiPo daje go zdecydowanie więcej niż podobnych rozmiarów NiMH czy NiCd. Zasilacz też nie uciągnie, przy rozruchu pobierany jest prąd nawet do kilkudziesięciu amperów, to ogromna moc i nie sądzę, żebyś w domu znalazł coś odpowiedniego ;)

Link to post
Share on other sites

Może chodzi mu o sprężynę? :D To akurat dobrze, że masz ją w gearboxie XD

Nie no, a tak na serio to ten drut w zębatkach to pewnie kabel lecący od styków. To w końcu V2, w ktorym kable idą tuż koło zębów, a potrafią wyskoczyć z kanalika.

Link to post
Share on other sites

Za grzebanie w GB raczej narazie się nie odważę:) Chyba wiem w czym problem. Otóż patrząc w miejsce w które wchodzą kulki z magazynku ( komora Hop-up? ) przy strzale posuwa się srebrny cylinder? I cały sęk w tym, że nie za każdym razem się cofa do końca i dlatego nie wchodzi nowa kulka.

Może to co powiem będzie trywialne ale lipnym jest fakt, żeby w karabinie w trybie semi wykonać pełny strzał trzeba trzymać spust a nie działa to na zasadzie impulsu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam przepraszam ze mnie nie było ale internet mi padł i musiałem całe kable wymieniać. Tak więc drut ten był hartowany bo musiałem go kombinerkami prostować akumulator nowy nic nie dał... Przez co już sam się poddaję i nie wiem czy nie wydam tym 600-700 zł i nie kupię nowego GB.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o dyszę, to musisz rozłożyć gb i sprawdzić czy luźno chodzi popychacz (ten element co do niego przymocowana jest dysza) oczywiscie wcześniej sprezynke z popychacza zdjąć, jak ok, to założyć z powrotem , następnie ruszasz popychaczem i powinien z większym oporem Sie cofać, a wracać szybciutko, jeśli wraca wolno, tzn że przyslaba sprezynka i dla tego dziwnie chodzi - j u siebie przy popychaczu mocuję spręzynkę za zwój a nie oczko, wtedy jest bardziej rozciągnięta

 

Jeśli chodzi o blokujęce Sie kulki;

Dysza ma zakończenie płaskie czy ze stozkiem?

JakaGumka?(firma) bo jeśli Gumka ma długi kołnierz, a.dysza płaska to wtedy Sie kulki często blokują na kolnierzu gumki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...