Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 2500zł.


Recommended Posts

Po długiej przerwie chcę powrócić do ASG, nie jestem totalnie początkujący mimo to piszę w tym dziale. Nie wiem co teraz jest na topie na rynku, dlatego pytam w tym temacie. Jaką replikę do 2500zł polecacie, oczywiście ma to być karabinek/karabin szturmowy AEG. Na oku mam: KWA M4A1 Magpul PTS

Link to post
Share on other sites

Pierwsza opcja to "III generacja" - oferuje pewien, dość zabawny i uroczy sposób symulacji odrzutu <mniej więcej tak, jak autoerotyzm symuluje stosunek seksualny>, za to <z tego, co wiem> nie da się za bardzo podnieść prędkości wylotowej repliki (ciężarek w prowadnicy kolby przejmuje "moc" twardszej sprężyny). No ale "kop" prawie jak w GBBR ;)

 

Opcja druga i trzecia to wewnętrznie to samo - "legendarny" gb V2 drugiej generacji. Prawie wszyscy w Pingwinach z tego strzelają, zarówno na wesołych jebankach, jak i na ultrataktyczno-uberpro milsimach. Zresztą na naszej stronie znajdziesz recenzję, i dość szczegółowe relacje po roku użytkowania...

 

Generalnie po dobrym tuningu KWA nawala rzadziej niż konkurencja :icon_wink:

Edited by Afrati
Link to post
Share on other sites

@MarekMac, buk zapłać!

 

 

@Mrozoso - jeśli uważasz, że potrzebujesz w karabinie szturmowym 500fps, to warto. Ewentualnie możesz kupić zwykłe stockowe KWA i dać lokalnemu specjaliście do tuningu - wyjdzie na to samo, tylko taniej i bez gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza opcja to "III generacja" - oferuje pewien, dość zabawny i uroczy sposób symulacji odrzutu <mniej więcej tak, jak autoerotyzm symuluje stosunek seksualny>, za to <z tego, co wiem> nie da się za bardzo podnieść prędkości wylotowej repliki (ciężarek w prowadnicy kolby przejmuje "moc" twardszej sprężyny). No ale "kop" prawie jak w GBBR :icon_wink:

Jeśli używasz dedykowanych magazynków to ma także "symulację wystrzelenia ostatniego naboju" jak w ptw-po opróżnieniu magazynka i załadowaniu nowego replika nie strzeli dopóki nie naciśniesz dźwigni zwalniania zamka.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za zawracanie "gitary", odpowie mi ktoś na pytanie o baterię, czy założyć temat w odpowiednim dziale? Ma to być bateria 7,4v czy 11,1v (wiem tylko że im wyższa pojemność tym lepiej, ale to raczej logiczne jest)? Niby jest napisane w opisie repliki z linku powyżej że: Pasujący Akumulator : 8.4v/9.6v NiMh 7.4v Li-po/Li-Fe. Jaką ładowarkę do tego wszystkiego?

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

Jeśli już kupujesz baterie to nie ma się co pchać w NiMh. Lepiej brać LiPo. Osobiście wziąłbym 7,4V bo obawiam się, że 11,1 może być za mocne i zmieli Ci zębatki (ale tych replik nie miałem więc może wytrzymają i 11,1V). Ładowarkę to możesz wziąć - daje rade - albo jakiś kombajn jak Imax B6 lub Redox Alpha v2, ale to już koszt ponad stu złotych.

Link to post
Share on other sites

11,1 na stocku zajedzie zęby i styki. Bierz 7,4 i do tego odpowiednią ładowarkę. Jeśli chodzi o baterie to lepiej poszukać pasujących modelarskich ekwiwalentów airsoftowych pakietów. Parę cebulionów można zaoszczędzić.

Link to post
Share on other sites

W replice jest mosfet, więc te lipo 11.1 można by dać, ale KWA mają i tak całkiem spory rof i nie wiem czy jest sens.

Został bym na 7.4 Natomiast pytanie jest takie, gdzie chcesz ten akumlator włożyć, bo w emkach o miejsce bardzo ciężko.

Jeżeli chcesz do kolby, to będzie naprawdę ciężko o porządny akumulator. Druga opcja to puszka an/peq, lub ładownica na kolbę.

W tym trzecim przypadku, problem miejsca całkowicie znika i można używać akumulatorów nawet 5000mAh.

Link to post
Share on other sites

Ładownica na kolbę to bardzo fajny pomysł, dzięki relativy :icon_smile: Czy bateria 7,4 wyciśnie max z repliki w porównaniu do 11,1? Czy nie stracę na mocy instalując słabszą baterię? Aha jeszcze jedno, baterię z jakim wtykiem tamiya brać: małym czy dużym?

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

Nie stracisz ani kapki z prędkości wylotowej repliki, to nie tak działa ;) Spadnie Ci za to ROF czyli rate of fire czyli ilość kulek wypluwanych na sekundę. Przy 500fps KWA na baterii 11,1 mam 21rps, przy baterii 7,4 mam 15rps.

 

Nie bierz z żadnym wtykiem tamiya. Weź z wtykiem deans-t, ewentualnie xt-60.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz z żadnym wtykiem tamiya. Weź z wtykiem deans-t, ewentualnie xt-60.

 

Replika jakie ma podłączenie od silnika? Nie jest to nigdzie w opisie podane. Wszystkie baterie widzę że mają podłączenie tamiya. Jaki współczynnik "C" powinna mieć bateria i czy lepiej brać jedną baterię czy jakieś dzielone, które marki są warte polecenia?

 

Taka bateria będzie OK?: http://gunfire.pl/product-pol-1152199161-Akumulator-Redox-LiPo-2400-mAh-7-4V-20C-scalony-.html

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

90zł za li-po 7.4 2400 jeszcze redoxa to spore przegięcie.

Jak chcesz akumulator do ładownicy, to napisz jaką chcesz mieć pojemność, lub ile kasy chcesz na nią dać, to ci coś polecę.

O wymianę wtyczki poprosisz w sklepie przy zakupie repliki więc tym się nie przejmuj. Replika jest po tuningu i kosztuje 2K, to wtyczkę za 4zł też ci założą.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

90zł za li-po 7.4 2400 jeszcze redoxa to spore przegięcie.

Jak chcesz akumulator do ładownicy, to napisz jaką chcesz mieć pojemność, lub ile kasy chcesz na nią dać, to ci coś polecę.

O wymianę wtyczki poprosisz w sklepie przy zakupie repliki więc tym się nie przejmuj. Replika jest po tuningu i kosztuje 2K, to wtyczkę za 4zł też ci założą.

 

Pojemność im większa tym lepsza, myślę że 150zł za dobrą baterię mogę dać.

Link to post
Share on other sites

Kolego, za 150zł masz właściwie nieograniczony wybór.

http://electropark.pl/dualsky/4581-pakiet-li-pol-dualsky-7-4v-3250mah-45c-5901002785009.html

http://allegro.pl/turnigy-3000mah-2s-7-4v-30c-lipo-pack-oryginal-i4709411698.html

http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-2s-5800mah-25c-35c-zippy-compact-i4715635797.html

http://allegro.pl/zippy-5200mah-2s-7-4v-30c-lipo-hardcase-oryginal-i4709425490.html

 

Ale ja osobiście uważam, takie akumulatory za przesadę, zwłaszcza iż z 5000mah wystrzelisz ze 2-3paczki kulek,

co w zależności od tego ile będziesz strzelać będzie oznaczać ładowanie raz na nawet 5 miesięcy. A takie leżakowanie na prawie w pełni załadowanym, lub prawie wyładowanym akumulatorowi na dobre nie koniecznie wyjdzie. Wg. mnie taniej i lepiej kupić coś takiego:

http://electropark.pl/dualsky/4572-pakiet-li-pol-dualsky-7-4v-2100mah-35c-5901002785009.html

Starczy ci to pewnie na 1 paczkę kulek, i nie będzie trzeba się martwić aż tak o przechowywanie.

Poza tym zwarcie na akumulatorze który jest w stanie dać 200A prądu, albo i więcej to właściwie pewny pożar, co w połączeniu z łądownicą przy naszej twarzy może być nieprzyjemne (tu możecie uznać, że przesadzam, ale już widziałem jak się kończą zwarcia na takich prądach) Pod tym względem słabszy akumulator też jest mimo wszystko bezpieczniejszy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...