Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomożecie dobrać sprzęt?


Recommended Posts

Jak się przemyśli to wszystko można cwanie wykorzystać. Ja chlebaka BW używam jako cargo i zrzutówki - noszę w nim pół litrową butelkę wody i zrzucam tam do trzech magów AK (może wlazłoby i więcej, ale mam tylko cztery magi więc ciężko mi to sprawdzić). Pokrowca na saperkę używałem jako mapnika i mniejszego cargo na pierdółki (szybkoładowarka, czerwona szmata itp.).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Za 2000 tyś złotych podstawe pod marines z lat 80 tych złożysz. 1000 zł replika czyli M16a2 żadna inna wersja nie wchodzi w grę, mundur BDU maks około 200 zależenie od tego jaki rozmiar nosisz, hełm PASGT replika to jakieś 100 zł ale lepiej za 170 zł kupić oryginał, pokrowiec na hełm 20 zł i komplet ALICE dzisiaj to koszt około 300zł i na koniec buty jungle 250zł. Od tego masz fajną podstawe do reokonstrukcji.

Link to post
Share on other sites

A ja tylko napiszę, że by świetnie się bawić nie trzeba robić się na jakąkolwiek realnie istniejącą jednostkę. Można biegać z Kałaszem w mundurze amerykańskim czy z G36 w mundurze rosyjskim.

 

Święta racja. Ja na przykład biegam w MTP i też używam G36C. Jakbyś chciał bardziej się na tych Marines nastawić to dobre opinie mają eMki od Evolution Airsoft i za około 800 PLN już byś taką dorwał. Ja od siebie tylko radzę na liście priorytetów najpierw umieścić to co służy do ochrony, czyli:

 

- wiadomo - dobre gogle lub okulary z odpowiednim atestem. Takie Bolle Cobra dostaniesz już za około 50 PLN. Ludzie mówią, że parują, ale mnie wystarcza przetarcie ich płynem do naczyń i jest ok.

- coś na ząbki żeby ich nie stracić (jednym wystarcza arafatka, innym szalokominiarka, inni wolą założyć maskę z siatki metalowej). Cokolwiek wybierzesz to też nie będzie to duży wydatek.

- buty, które ochronią kostki przed skręceniem kiedy w ferworze walki się poślizgniesz albo źle staniesz na schodach lub kamieniu. Na początek jak masz jakieś buty do chodzenia po górach to dadzą radę, ale za ok. 200 PLN już można coś dobrego wybrać spośród obuwia militarnego i temu podobnego.

- rękawiczki, koniecznie z palcami. Ja na ostatniej strzelance tak dostałem po palcach, że gdyby nie Mechanixy to na pewno miałbym jeden paznokieć mniej.

- nakolanniki - niby nie jakieś niezbędne, a jednak komfort na strzelance znacznie poprawiają i nie ma strachu przyklęknąć dynamicznie i złożyć się do strzału na kamienistym podłożu czy na szyszkach w lesie. Takie np. ALTA SuperFlex kupisz za nieco ponad 100 PLN.

 

Te rzeczy zwiększają komfort, pomagają uniknąć kontuzji, a człowiek może się bawić na całego i myśleć o kolejnych zakupach, jak zawieszenie taktyczne, kamizelka, ładownice, dodatkowe magi itd. itp.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...