Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania o zestaw


Recommended Posts

ale przy zastosowaniu odpowiednich środków ochrony (przede wszystkim pilnowanie pakietu, dbanie o niego i ładowanie w czymś niepalnym i nie będącym dobrym przewodnikiem ciepła czy prądu) jest ono minimalne.

Trochę długa ta lista do upilnowania przez kogoś zielonego, dlatego nie polecam mu Li-Po, a zwykłego Ni-Mha.

Link to post
Share on other sites

Trochę długa ta lista do upilnowania przez kogoś zielonego, dlatego nie polecam mu Li-Po, a zwykłego Ni-Mha.

Chyba tylko jeśli ktoś jest imbecylem (i to w sensie medycznym, a nie potocznym). Potrzeba:

- przyzwoitej ładowarki - nie musi to być mega wypasiony kombajn, prosta mikroprocesorowa ładowarka z balanserem od Redoxa za 40zł też daje radę,

- niepalnego pojemnika do którego wkładamy batkę w trakcie ładowania - za 20-30zł są torby ochronne przeznaczone do pakietów LiPo, można użyć ceramicznej doniczki, pewnie są też inne sposoby,

- uwagi - w trakcie ładowania batki mamy ją na oku. Nie trzeba patrzeć się w nią jak w święty obrazek. Ja swoją batkę wkładam do torby i kładę na jednostce centralnej od kompa i siadam do forum, grania czy pisania pracy - jeśli nawet coś się zacznie dziać to jestem blisko i widziałbym dym czy ogień, czułbym go. Po użyciu warto obejrzeć batkę czy nie jest napuchnięta (a kret by to zauważył) i czy nie ma zdartej izolacji.

Wot i cała tajemna wiedza, którą "ciężko" ogarnąć Zielonym.

Edytuj: w przeciwieństwie do bateryjek NiMH, batki LiPo (przynajmniej te z którymi miałem do czynienia) ładują się nie w ciągu 5-8 godzin, a w ciągu godziny czy dwóch.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Chyba tylko jeśli ktoś jest imbecylem (i to w sensie medycznym, a nie potocznym). Potrzeba:

- przyzwoitej ładowarki - nie musi to być mega wypasiony kombajn, prosta mikroprocesorowa ładowarka z balanserem od Redoxa za 40zł też daje radę,

- niepalnego pojemnika do którego wkładamy batkę w trakcie ładowania - za 20-30zł są torby ochronne przeznaczone do pakietów LiPo, można użyć ceramicznej doniczki, pewnie są też inne sposoby,

- uwagi - w trakcie ładowania batki mamy ją na oku. Nie trzeba patrzeć się w nią jak w święty obrazek. Ja swoją batkę wkładam do torby i kładę na jednostce centralnej od kompa i siadam do forum, grania czy pisania pracy - jeśli nawet coś się zacznie dziać to jestem blisko i widziałbym dym czy ogień, czułbym go. Po użyciu warto obejrzeć batkę czy nie jest napuchnięta (a kret by to zauważył) i czy nie ma zdartej izolacji.

Wot i cała tajemna wiedza, którą "ciężko" ogarnąć Zielonym.

Edytuj: w przeciwieństwie do bateryjek NiMH, batki LiPo (przynajmniej te z którymi miałem do czynienia) ładują się nie w ciągu 5-8 godzin, a w ciągu godziny czy dwóch.

A później wybuchają: http://forum.wmasg.pl/topic/151282-zaplon-nowej-baterii-lipo/

Link to post
Share on other sites

To jest pierwszy przypadek jaki pamiętam, a jestem na tym forum już ponad 3 lata.

Pobawmy się w statystykę. Powiedzmy, że w Polsce jest 10 000 baterii LiPo (a uważam, że to liczba zaniżona) i, że są one używane raz na miesiąc (12 razy w roku - pewnie kolejne zaniżenie). To daje nam 120 000 użyć rocznie, a przez trzy lata (przyjmijmy, że tyle jestem na forum) 360 000. Słownie trzysta sześciesiąt tysięcy. Z czego zapaliła się czy też wybuchła jedna batka - o tylu wiem. Jeden wypadek na 360 000 użyć czyli ryzyko wypadku wynosi 1/360 000 czyli jakieś 0,00000277 czyli jakieś 0,000277%.

Link to post
Share on other sites

Ja to się dziwię, że barbus w ogóle bawi się w airsoft. Przecież w jego przypadku za miesiąc będzie miał protezy zębów, a za 2 będzie widział ciemność. Po pół roku będzie martwy, bo go policjant przypadkiem zastrzeli.

Dodajmy do tego połamane kończyny, wstrząśnienia muzgu, trwałe ogłuszenie grantem hukowym, to wybuch li-po będzie najmniejszym zmartwieniem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...