Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA-B04 vs. GFG12


Recommended Posts

Witajcie !

 

Przede mną zakup nowej repliki i spośród wielu wybrałem finalistów: emke od Specna Arms SA-B04 i HK416 od GFC z całym dobrodziejstwem GF czyli mosfet, kable niskooporowe, inne zębatki itp.

 

 

Interesuje mnie jak wygląda sprawa z porównaniem gearbox'ów tych obu replik oraz jak w pozostałych aspektach prezentują się oba modele ?

 

Linki do replik:

 

Specna Arms; http://gunfire.pl/product-pol-1152200033-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B04.html

 

GFC: http://gunfire.pl/product-pol-1152193609-Replika-karabinu-GFG12-metal.html

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mam specne (model B02) od roku i sobie ją chwalę. Chodzi bez awaryjnie. Przy zakupie wymieniłem jedynie gumkę HU, strzela także przyzwoicie, więc nie narzekam.

Jakość wykonania IMO b.dobra nic się nie chwieje, nie trzeszczy, nie lata jak żyd po pustym sklepie. Tak samo jest ze spasowaniem body.

 

Ogólnie specna jak nie masz parcia na szkło i nie chcesz działa orbitalnego z 600FPS'ami z oznaczeniami ostrej i indywidualnym numerem seryjnym i wgl. to specna jest w porządku.

 

 

Replika GFC jest rebrandem bodajże JG, w środku masz wymienione części i mosfet na starcie (nie wiem ile jest on wart ale prawdopodobnie jak nie podłączysz reaktora łukowego to będzie żyć). Podobnie jak w specnie, jak nie będziesz robić z tego działa orbitalnego, kopać rowów, wywarzać drzwi itp. to replika będzie żyć.

I masz tu gwarancje na 2 lata.

 

 

Tu raczej wybierz to co Ci się podoba bardziej.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jestem obecnie w posiadaniu GFG12 i bardzo polecam. Replika sprawdza się fenomenalnie zarówno latem jak i w zimie. Nie zapycha się, nie ma problemów z hopkiem (na początku trochę wykręcała w prawo, ale po wystrzelaniu iluśset kulek wszystko wróciło do normy). Mogą pojawić się problemy z płytką selektora, raz już była w serwisie, ale po tamtej wizycie nie było potrzeby, żeby wracać :icon_wink: Wsadziłem do niej przedłużkę lufy zewnętrznej i lufę precyzyjną 6.02 Guarder. Ma bardzo przyzwoite skupienie i tnie jak kosiarka :icon_wink: musisz uważać na stopkę kolby bo już raz ją zgubiłem i nie wynikało to z wyłamywania drzwi kolbą :icon_wink: Replika jest bardzo ładnie spasowana. Wiem, że zaraz mogą pojawić się jakieś sprzeciwy, ale ja dostałem replikę z bardzo dobrym spasowaniem elementów. Nie ma przerw, szpar, wszystko siedzi pewnie na miejscu. Polecam więc i pozdrawiam serdecznie :icon_smile:

 

P.S Co do MOSFETu to sprawdza się bardzo fajnie. Podłączyłem pod niego 9,6 1600 mAh (stock to 7,2 1200 chyba) i śmiga bez przepaleń, siecze z dużym ROFem, a bateria wystarcza na długi czas (strzelanka 7h i dłużej to pikuś)

Edited by =Berserker=
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...