Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć. Posiadam replikę M16 od A&K i zauważyłem, że podczas strzelania kulki lekko skręcają w prawo. Postanowiłem wymienić gumkę hop-up (na tę: http://gunfire.pl/pr...-up-czarna.html), oraz wymieniłem lufę na tę: http://gunfire.pl/product-pol-1152204577-Stalowa-lufa-precyzyjna-6-03-510mm.html

Po wymianie tych części, kulki dalej skręcają. Co powinienem wymienić, lub co zrobić by przestały skręcać?

Edited by Rejkoks16
Link to post
Share on other sites

Optyki nie mam, ale one teraz trochę bardziej skręcają niż zanim to wymieniłem. A jeśli by to była gumka, to co może być źle? Dystanser jak wymieniałem tą gumkę to oglądałem to powinien być dobrze włożony. Mógłbym zrobić zdjęcia jak będę rozbierał, ale wątpię by te zdjęcia w czymś pomogły.

Link to post
Share on other sites

Możesz mieć lufę krzywo wsadzoną. Obróć lekko w lewo lufę. Najszybszy zabieg a łatwo sprawdzić czy to to. Jak nie pomoże, to biorąc pod uwagę, że gumka i lufa jest nowa, jedyne co zostało i może mieć wpływ na tor lotu to krzywo odlany dystanser (ale mówisz, że wyglądał dobrze) albo mechanizm komory HU może krzywo dociskać dystanser. Bo jakość kulek nie ma wpływu na to, że zawsze będzie skręcać w prawo. Gdyby były gówniane skręcało by wszędzie :D No i taki powód może śmieszny, ale możliwy, że akurat tam gdzie strzelałeś wiatr zawsze wiał w prawo xD

Link to post
Share on other sites

Ale przy wyłączonym HU położenie lufy nie ma znaczenia, bo nie wystaje w niej nic, co podkręcało by kulkę. Chodzi o to, że:

1. Wystający kawałek gumki HU naciskając na kulkę podkręca ją, przez co leci ona w kierunku, z którego wystawała gumka. Jak wszystko jest dobrze złożone, to gumka naciska od góry, więc kulka wylatując z lufy poddana jest sile efektu magnusa (z podkręcenia) i grawitacji, obie siły się równoważą więc leci prosto i nie opada.

2. jeśli lufa jest obrócona o kilka stopni w prawo, ale tylko na tyle, że mechanizm komory HU wciąż może naciskać na dystanser, wtedy kulka opuszczając lufę podkręcona jest nie w osi poziomej, a lekko po skosie. To powoduje, że kulka będzie skręcać w stronę, w którą obrócona jest lufa (w tym wypadku w prawo).

 

No ale jeśli to nie było by powodem, to dla pewności najlepiej wymienić dystanser (np zrobić z wkładu do długopisu) a potem komore HU, ale zanim się za to zabierzesz poczekaj, aż wypowiedzą się inni, bo ja w asg siędzie od niedawna i nie znam się tak dobrze na budowie replik, żeby stwierdzić na pewno co to może być ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...