Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Garść pytań (replika i akcesoria)


Recommended Posts

Muszę to jeszcze przemyśleć, zwłaszcza, że mam dosyć sporą łepetynę, więc z kaskiem i tak mógłbym mieć problem.

 

Kup boonie hat i bezpardonowo obetnij rondo o kilka cm. Będziesz wyglądał jak żul, ale zyskasz na użyteczności.

 

Do budynków na razie się nie pcham, ponieważ uważam (możliwe, że całkowicie błędnie :icon_biggrin:), że do takiego typu rozgrywki potrzeba zgranej ekipy.

 

Dobrze kombinujesz, aczkolwiek wszystko zależy od terenu, scenariusza i indywidualnej cwaności.

 

I tak z innej beczki: Czy mogę liczyć na jakąś poradę/mądrość od weteranów dla zielonego? :icon_biggrin:

 

Pamiętaj: mężczyzna jest jak kawałek sera.

 

A poważniej - ogarnij szybciutko mniej więcej co i jak, a potem szukaj SENSOWNEJ ekipy. To nie muszą być wymiatacze milsimowi czy orły CQB, ważne żeby generalnie wiedzieli jak należy się zachowywać. Reszta przyjdzie z czasem, a z tym wiele satysfakcji.

I przeczytaj http://www.zwiad.iq.pl/infusions/pro_download_panel/downloads/biblia_taktyki_dpm_soldier.pdf

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie repliki.

 

Przeglądając portal, forum i sklep (Zbrojownia.pl) trafiłem na system MOSFET.

Chciałem się zapytać czy warto zamontować taki układ w replice, ponieważ opinie (jak zawsze :icon_lol: ) są podzielone. Czy rzeczywiście wpływ na żywotność repliki jest pozytywny? Bo z tego co wyczytałem, to wpływ na żywotność styków, gearboxa i baterii jest pozytywny, jednak mogą pojawić się problemy z silnikiem.

Ponadto chciałem się zapytać czy warto poprosić sklep o wymianę okablowania i gumki hop-up. Jest to niewielki koszt, ale według opinii właścicieli replik firmy EA te elementy są przyzwoitej jakości.

Kolejna sprawa to kwestia długości lufy wewnętrznej. Wiem, że repliki to nie broń palna i wpływ długości lufy na celność i zasięg nie jest tak istotny, jednak jako, że model M4, który sobie upatrzyłem (długa lufa+składana kolba) będzie w sklepie niedostępny co najmniej do 2 kwartału przyszłego roku zastanawiam się czy lepiej wybrać model z krótszą lufą czy z dłuższą, ale z kolbą składaną (lub chociaż z prowadnicą przystosowaną do kolby składanej). Zależy mi na niej ze względu na łatwiejsze przenoszenie repliki i na to, że chcę ją od czasu do czasu pożyczać swojej drugiej połówce, która jest ode mnie nieco niższa i myślę, że możliwość dostosowania długości kolby może być przydatna. Od razu zaznaczam, że wiem, że mogę po prostu wymienić kolbę i prowadnicę w modelu z kolbą stałą, ale obawiam się, że może to nieco bez sensu wywindować cenę repliki. Przedłużek lufy się nieco obawiam, bo jeżeli dobrze rozumiem, to jest to przedłużenie wyłącznie wizualne. :icon_confused:

 

Do administratora: jeżeli ten temat zbyt bardzo odbiega od tego działu, to mogę się z tymi pytaniami przenieść do tematu dotyczącego replik firmy EA.

Link to post
Share on other sites

Warto mieć mosfet. Z silnikiem to raczej chodzi o mosfet z AB. Kable niskooporowe kosztują grosze, a sklepy lubią za nie bulić gruby hajs. Przedłużki lufy... wiadomo co mają przedłużać. Długość lufy nie ma ogromnego wpływu na celność. Na pewno nie taki, by rezygnować z krótszej czyli wygodniejszej repliki na rzecz dłuższej.

Link to post
Share on other sites

Warto wziąć mosfet, ale jeśli nie planujesz kosmicznych tuningów mocowych, to AB jest Ci niepotrzebne - Pico lub Nano od Gate ze spokojem wystarczą.

 

I bierz krótszą replikę. Tyle lat biegam po lesie, a jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żeby ktoś wzdychał "Niech to dunder świśnie, chciałbym mieć dłuższą replikę..." Narzekanie na długość i niemanewrowość jest z kolei bardzo częste ;)

Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny chciałbym zadać wam kilka pytań (mam nadzieję, że nie macie mnie dosyć :icon_lol: )

 

M-ka od EA po zamontowaniu gumki hop-up (czarna Systema albo zielona G&G), systemu MOSFET (ZBR-001) i okablowania w sklepie wyjdzie mnie ok. 1000 zł (troszkę poniżej). Wiem, że montaż tych części w serwisie w sklepie podbija nieco tą cenę, ale boję się nieco robić to samemu, bo nie mam jeszcze doświadczenia w grzebaniu w replikach (chociaż normalnie umiem bawić się lutownicą i innymi narzędziami tego typu). Sklep odradza mi zmianę sprężyny na M110 ze względu na znikomy przyrost osiągów i utratę gwarancji.

 

Ta konfiguracja mi się podoba, ale chciałbym usłyszeć wasze opinie na jej temat. Ponadto sprzedawca poleca mi również inne repliki w podobnej cenie (np. G&G GC16 z downgradem http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_123&products_id=2285 lub KWA Defender 4 CQB http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_136&%20products_id=1918 ,ale ten odpada ze względu na zbyt małe rozmiary.). Na forum w podobnych tematach widzę polecanie replik G&P i ICS. Szczerze mówiąc jestem trochę zagubiony. Stąd moje główne pytanie: Pozostać przy tej konfiguracji, czy wybrać jeden z wcześniej wymienionych modeli? Może lepszym wyjściem będzie również przeznaczenie na replikę kwoty większej niż 1000zł? Czy może lepiej dać sobie spokój z replikami platformy AR-15 i wziąć coś innego? Nie chcę repliki II klasy, ponieważ ich jakość pozostawia sporo do życzenia już przed dostaniem się do części wewnętrznych.

Link to post
Share on other sites
M-ka od EA po zamontowaniu gumki hop-up (czarna Systema albo zielona G&G), systemu MOSFET (ZBR-001) i okablowania w sklepie wyjdzie mnie ok. 1000 zł (troszkę poniżej). Wiem, że montaż tych części w serwisie w sklepie podbija nieco tą cenę, ale boję się nieco robić to samemu, bo nie mam jeszcze doświadczenia w grzebaniu w replikach (chociaż normalnie umiem bawić się lutownicą i innymi narzędziami tego typu).

Jeżeli przy zakupie repliki kupisz jeszcze gumkę i poprosisz o jej zamontowanie to sklep zrobi to za darmo. Nie wiem jak z mośkiem, ale pewnie też da radę się dogadać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...