Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK Downfolder, czyli łamana dołem kolba - części.


Recommended Posts

Przegrzebałem mnóstwo tematów tego forum, a także wiele innych portali. Zapewne wszyscy posiadacze tej technologii jaką jest składana dołem kolba wiedzą jak łatwo urwać coś w zawiasie. Jednak nikt nigdy nie zamieścił procesu rozkładania (tj. oddzielania od body) tej kolby. Rozłożyłem już replikę AKS-47 na części pierwsze, wwiercałem się w zawias (ten bez blokady) jednak nie mogę dotrzeć do tego, jak go rozmontować. Zawias z blokadą odkręca się od wewnątrz body, tymczasem z drugiej strony widzę tylko spodnią stronę śruby. Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie albo opisać części kolby?

Link to post
Share on other sites

Downfolder to mało popularne określenie, underfolder jest dużo bardziej rozpowszechnione. W Polsce mówisz "AKMS" I wszyscy wiedzą o co chodzi.

Z tego co pamiętam masz coś pochodnego do Cymy 0.28, powodem częstych problemów z tymi kolbami w konstrukcji tej i jej klonach, jest nie sam mechanizm, a materiały z których kolba jest wykonana. Chiński szitmetal jest be i tyle w temacie.

 

Poszukaj czegoś na goglu pod hasłem "airsoft ak underfolder", może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Link to post
Share on other sites

Z racji na porę nie skumałem że downfolder napisałem w temacie, poprawiałem wcześniej w samym tekście. Zazwyczaj kochane wyszukiwarki pomagają, ale nie tym razem, stąd ten post. Jakby problem był do rozwiązania, to by nie było postów.

 

 

Nie znalazłem nawet modelu na stronie samego producenta, zdjęcie pudła tutaj http://zapodaj.net/a...bf9d93.jpg.html

 

Konstrukcja modelu jak w CYMA'ch "gwarantowana kompatybilność" etc. Obecnie jest cały rozłożony , problem jest tylką z tą dyndającą kolbą. Ignorancka próba jego odłączenia prawie poskutkowała złamaniem polimerowego body.

 

Przy okazji zdjęcie wyjaśnia moje notoryczne podawanie nieistniejącej nazwy broni. Tak, wiem, że kolba jest łamliwa, pisałem już o tym http://forum.wmasg.p...lem-nowicjusza/

 

Co jeszcze? Nie wiem, jestem zielony jak niemodyfikowane genetycznie banany w sprawie ASG. Na gearboksie jest napisane CM. 02. Zamiast zwykłego HU jest jakiś BAXs. Data wyprodukowania 2006 pierwszy strzał 2008 (daty orientacyjne co do wieku broni)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...