Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam problem z kolba w RK-10S firmy BOYI.

Chodzi o to że, nie wiem czy spowodowane jest to brakiem zatrzasku z prawej strony lub czymś innym. Chodzi mianowicie że kolba ma spore luzy.

O to kilka zdjęć :

ada875f203def4d2m.jpg

 

a5ab56eca64f4f78m.jpg

 

Jeżeli to zatrzask kolby prawy. To czy będzie pasował od ostrego ? Np taki :

http://allegro.pl/za...i broni-9200

Pozdrawiam.

Edited by Konior
Link to post
Share on other sites

Akurat on nie ma wpływu na luzy na kolbie. Jest to swoista atrapa/zaślepka. Możesz spróbować wpasować od ostrego ale czeka Cię trochę piłowania. Ja luzy na kolbie załatwiłem w nieco inny sposób - zaspawałem ją :D Jeśli nie chcesz tak drastycznie to możesz rozkręcić lewy zatrzask i wyprostować skrzydełka trzymające ją w pozycji rozłożone ale nie szarżuj z tym bo są znalowe. Same skrzydełka mogły Ci się też po prostu wyrobić, wtedy możesz sobie dorobić takie ze stali albo uzupełnić braki jakąś poxiliną czy czymś w tym rodzaju.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja częściowo poradziłem sobie z luzem kolby w RK-10s, wkładając z prawej strony skrzydełko z bolcami i sprężynę od drugiej repliki, takie samo jak jest z lewej strony. Oryginalnie na prawej stronie jest takie samo skrzydełko, ale bez bolców. Można wsadzic z bolcami, od zewnątrz sprężynę, śruby trzymającej dekielek nie dokręcac do końca, ale zabezpieczyc gwint klejejem, bo sie odkręci sama i sprężyna wystrzeli zaslepkę w kosmos. Dekielek/zaslepka z prawej strony trochę odstaje (2 mm, trzeba sie przyjrzeć, żeby zauważyć) Teraz składa się kolbę ściskając z obu stron, nie wciskając guzik z jednej. Nie jest to specjalnie upierdliwe, a kolba blokowana i stabilizowana po obu stronach, trzyma się sztywniej i zdecydowanie mniej sie buja. Ale te skrzydełka sa z gównolitu, te bolce się prędzej, czy później (raczej prędzej) wygniotą i znowu będą kombinacje.

Byłem zadziwiony "chińską myślą techniczną" gdy to rozebrałem. Replika w 95% ze stali, a tak ważna część, przenosząca obciążenia- czyli element blokujący kolbę- ze ZnAlu :icon_smile:

Gdzie tu sens i logika...

Edited by Korba
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...