Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GFG07 CQBR vs GFG12 vs SA-B04 vs G&G GC16 MOD 0


Recommended Posts

Witam, po rocznej "zabawie" w ASG, postanowiłem zebrać trochę pieniędzy i kupić "lepszą" replikę. Do teraz latałem z MP5SD6 od JG, replika była dla mnie jak na początek w miarę w porządku, jednak po pewnym okresie zaczęło mi brakować szyn RIS, oraz poczucia metalu, a nie plastiku. Wybór padł na M-kę i ich podobieństwa, jednak jest ich sporo na runku. Chciałbym Mkę w pełni orisowaną. Mój budżet to 1k polskich złotych.

W oko wpadły mi 4 repliki, 3 chińskie i jedna Taiwańska od G&G

-http://gunfire.pl/product-pol-1152193609-Replika-karabinu-G…

-http://gunfire.pl/product-pol-1152200033-Replika-karabinka-…

-http://gunfire.pl/product-pol-1152192369-Replika-karabinka-GFG07-CQBR.html

-http://gunfire.pl/product-pol-1152205688-Replika-karabinka-GC16-MOD0-30th-Anniversary-.html

Gdy przeglądnąłem forum, zrozumiałem, że gdy będę brał jakąś z chińczyków, muszę liczyć się z kosztami tunningu, żeby replika "jakoś" działała. Więc jeśli wybrałbym taką Specnę za 700 zł, spokojnie mogę 200-300 zł wydać na tunnig. Znalazłem jednak przeglądając ofertę Gunfire ciekawą replikę od GG. Full metal, no i nie jest to w końcu chińczyk. Jednak nie czytałem praktycznie nic o tej replice i trochę się boje wydać 900 zł w ciemno. Miał ktoś tą G&G, jak wygląda ten front z plastiku, nie ma luzów? Chciałbym właśnie replikę z frontem także metalowym. I teraz pytania:

-jaką z tych replik byście mi radzili wybrać?

-lepiej inwestować w chińczyka, czy G&G?

- Chińczyki mają cały front metal, ale za to wiem, że nie zawiodę się także na wykonaniu GG, nawet tego frontu

 

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę umiem się zdecydować, może ktoś poleci jeszcze inną replikę do 1000 zł?

Z góry dziękuję i liczę na szybką odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

przesada z tym wywalaniem kasy na tuning, żeby replika 'jakoś' działała. W specnach do wymiany praktycznie jest tylko gumka i dysza.

 

Nie wiem jak jest z tą repliką G&G, nic nie wiem na temat tego modelu, więc się nie wypowiem.

 

Natomiast wiem, że emki Specny są przyzwoite, bo sam taką mam.

Link to post
Share on other sites

tak, wiem, że żeby zacząć ze Specną wystarczy tylko gumka, dysza, niektórzy mówią, że jeszcze lufa itp. Ale chodzi mi o to, że gdybym kupił Specnę za te ~700 zł, byłbym w stanie dołożyć jeszcze 200 zł na jakiś upgrade, czy to właśnie lufa itp. A lepsza będzie specna, czy któraś z GFC?

No właśnie, o GG nic nie da się wyczytać na polskim forum, a ja z angielskiego jestem średni, a replika moim zdaniem całkiem ciekawa i skłaniająca do namysłu :)

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem właśnie forum w poszukiwaniu informacji na tematej repliki G&G GC16-MOD0 (30th Anniversary) i natrafiłem tutaj. Tak się składa, że mam tą replikę od jakichś 6 dni (nagroda z GF Pointa) więc opiszę ją co nieco żeby pomóc Ci w wyborze.

Całe body jest z metalu. Ze stali wykone są: osłona okna wyrzutnika łusek, dosyłacz zamka, zwalniacz magazynka, bolt catch i różne mniejsze elementy typu piny, śruby itp. Kolba, rączka i chwyt przedni wykonane z polimeru wzmacnianego włóknem szklanym-przyjemne w dotyku i sprawia wrażenie wytrzymałego. Niespodzianką za to było to że tłumik płomienia także jest wykonany z tego samego tworzywa.

Jedyne luzy w replice są w dwóch miejsach ale jeden z nich można łatwo wyeliminować o czym napiszę niżej. Pierwszy luz między przednim chwytem a body ale nie jest on zbyt duży i jest do zaakceptowania. Drugi to luz na kolbie ale jest w niej opcja blokowania kolby za pomocą wciśnięcia przedniej części dźwigni do góry i wtedy luzów praktycznie nie ma.

Prędkość wylotowa zmierzona na chrono Umarex Elite Force przy kulkach 0,20g G&G i hopku na zero oscyluje w granicach 403-411fps. Szybkostrzelność na baterii 11.1V Li-Ion 1350mAh 12C Firefox (trzeba wziąć pod uwagę, że bateria ma już kilka ładnych lat służby i ma niską wydajność prądową) to ok. 857 strzałów/minutę więc jest nieźle ale myślę, że na dobrej baterii ROF byłby jeszcze większy. Ogólne cała replika jest wykonana z dużą dbałością i robi bardzo dobre wrażenie.

Repliki nie miałem jeszcze okazji przetestować w boju ale w tą niedzielę wybieram się na strzelankę i zabieram ją ze sobą więc po strzelance będę mógł napisać coś więcej o jej zasięgu, celności itd.

 

Pozdrawiam

Edited by Promil47
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...