Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kręcimy film fabularny o Airsofcie - 30 min


Recommended Posts

Nie bylo mnie tu chyba ze 100 lat. Zdrowie, praca, etc. to tylko kilka powodow mojej nieobecnosci ale nie o tym mowa. W zeszlym roku, przy wspolpracy razem z Greyem z Miekkopowietrznych powstal kilumiutowy Teaser filmu fabularnego o airsofcie. W ramach krecenia materialu powstala moja wersja alternatywna historii - przy ktorej pracowalem jako operator kamery oraz montażysta. Wersje tą mozecie zobaczyc tutaj:

 

http://vimeo.com/93065141

 

Po nakreceniu tego materialu spotkalem sie z Greyem w celu przegadania tematu kontynuacji tego materialu. Niestety jak czasem w zyciu bywa, temat troche sie rozszedl, a nasze wizje byly rozne. Jednakże ustalilismy ze kazdy sprobuje swoich sil w odpowiednim czasie. Poniewaz ten temat chodzi za mna od roku, postanowilem ze sprobuje go zrealizowac do konca. Na chwile obecna scenariusz filmu jest juz na etapie poprawek i mam nadzieje domknac go do konca miesiaca. Cały projekt na chwile obecna tworzony jest w formie pro publico bono. Mam jednak nadzieje, że do czasu rozpoczęcia zdjęć uda się znaleźć dodatkowych sponsorów lub współ-parnterów.

 

Ponieważ nie chce zdradzac szczegolow, postaram sie o przyblizony zarys historii:

 

Histaria filmu osadzona jest w dzisiejszych realiach, gdzie na terenie państwa Prezydenta Sauhaniego, zaczela rozrastac sie rebelia Husama Udina - opozycjonisty, znanego z okrucieństwa, ale też dobrego przywodztwa i wsprcia w dolarach od swoich Wschodnich przyjaciol. Rebelia Udina coraz mocniej wplywa na rzady prezydenta Sauhniego i po woli zaczyna prowadzic do ogolno krajowej rewolty - ludnosc kraju ma dosc ciaglych mordow, napadow i rozbojow bojowkarzy i zaczyna sie buntowac przeciwko prezydentowi.

 

Sauhani by utrzymac wladze wypowiada ostateczne ultimatum Husamowi do kapitulacji albo oglosi stan wyjatkowy i wraz z armia stlumi rebeliie.

Jednak ze okazuje sie i na 24h przed koncem postawionego ultimatum jego córka zostaje porwana przez ludzi Husama.

 

Doradcy wojskowi prezydenta, maja swiadomosc słabości Prezydenta do jego córki i postanawiaja działać. Wydaja rozkaz wkroczenia grupy uderzeniowej na teren rebeliantow w celu odbicia córki prezydenta, tak by ten nie zawachal sie urzyć wojska w przypadku odmowienia ultimtum.

 

Film utrzymany ma byc w konwencji Milsima Airsoftowego wymieszanego z elementami filmu akcji.

 

W realizacje filmu zaangarzowane jest juz w tej chwili kilka osob ze srodowiska filmowego. Liczymy takze na wsparcie duzej firmy z branzy filmowo telewizyjnej. Całość materiału realizowana ma być przy wykorzystaniu profesionalnego sprzetu filmowego (kamery Blackmagic Design 4k, Canon C100, etc).

 

Termin realizacji zdjęć:

Ze wzgledu na brak aktorów cięzko mówic precyzyjnie o terminach. Zdjecia planowane są na okres 2 polowy czerwca 2015 i pierwszej polowy lipca 2015. Zdjecia realizowane będą w weekendy w okolicach Warszawy.

 

Aktorzy poszukiwani

Na chwile obecna poszukuje aktorow do obsadzenia nastepujących ról:

 

Role pierwoszo planowe:

Dowódzca oddziału [x1]

Operator oddziału [3x]

Żołnierz oddziału sturmowego [x4]

Córka Prezydenta [x1]

Husam Udin [x1]

Dziennikarka TV [x1]

Operator TV [x1]

Dowódca Sztabu prezydenta Sauhaniego [x1]

Major Rybkov - zastepca dowódcy [x1]

Porywacze / Żołnierze Husama Udina [x6]

 

 

Role drugo planowe:

Cywil z wioski - Statysta [x5] (kobiety i mężczyźni)

RTO sztabu dowódcy [x1]

Żolnieże sztabu [x5]

 

Osoby zainteresowane wzięciem udział w filmie prosze o wysyłanie maili na adres: kontakt@piotrszmidt.pl z dopiskiem w tytule "Operacja głuchy sztorm". Zdaje sobie sprawę ze to forum o airsofcie, a nie forum aktorskie, ale w koncu wszyscy potem chcieli by obejżec fajny material, a gra aktorska jest tutaj bardzo waznym elementem. Osoby, które wyślą zgłoszenie do wybranej roli otrzymaja odemnie krótki fragment dialogu (np. 1 scenke) i proszone bedą o przesłanie materiału wideo (wystarczy taki z telefonu) z "pokazem aktorskim" odegranej scenki. Wiecej szczegułów na mailu - całoś nie powinna zajac wiecej niz 10min.

 

Bardzo wskazane było by zgłaszanie sie całymi teamami. Ilość ról powyżej jest to plan minimum, potrzebny do realizacji scenariusza. Jeżeli znajdzie sie spora grupa zainteresowanych to z przyjemnoscia osadze pozostale osoby w roli statystów w filmie.

 

Czego potrzebujemy dodatkowo

W ramach realizacji cenariusza potrzebujemy wykorzystac w zdjeciach:

- Cięzarówke/Van - z otwieranymi bocznymi drzwiami - najlepiej bez siedzen na pace, lub z możliwościa ich wymontowania

- Ciezarówki Pick Upa

- Motocykla - cywilnego , który miałby zagrac w dwóch krótkich scenach.

- Duży namiot wojskowy lub siatke maskującą do stworzenia Sztabu Dowodzenia polowego

 

Współpartnerzy i sponsorzy:

Jeżeli komuś z was spodoba sie pomysł i jednocześnie będzie mogł wspomóc ekipe i/lub chciec zareklamowac swój produkt w filmie, w taki bądz inny sposób, zapraszam do kontaktu ze mna pod adresem:

kontakt@piotrszmidt.pl

lub telefonicznie 733 888 881

zainteresowanym osobom podam wiecej szczegołów.

 

Na dzien dzisiejszy to chyba tyle z informacji, które mogę podać. Postaram sie w miare regularnie umieszczać w tym wątku dodatkowe szczegóły związane z produkcja.

Link to post
Share on other sites

Poszukuje osoby chetne do udostepnienia na zdjecia:

 

- samochodu typu VAN z przesównymi drzwiami bocznymi. Najlepiej dyby "paka" byla bez okien (taka typowa ciezarowka porywaczy z filmow akcji)

 

- pojazd terenowy typu Pickup - np. Toyota Hilux, etc., lub pojazd terenowy typu jeep. (pojazd dla grupy operatorow)

 

Kilka fotosow z poprzedniej naszej realizacji filmowej. Stopklatki z filmu:

 

1898896_732511250113223_8360234394870442301_o.jpg

 

10003629_732511243446557_5688057864488225287_o.jpg

 

10256526_732511300113218_5637254564919182094_o.jpg

 

1890602_732511363446545_6897619126137103927_o.jpg

 

10259176_732511366779878_3507180640244299065_o.jpg

 

1980006_732511293446552_5820110105567061213_o.jpg

Edited by piotrszmidt
Link to post
Share on other sites

W jakim sensie jest to film o ersofcie? Ten Husam Udin chce przejąć władzę za pomocą plastikowych kulek czy o co chodzi?

 

Chce przedstawic historie w formie fabularnego filmu akcji. Jednak wszystkie sceny wymagajace "zabijania czy strzelania" chce za pomoca odpowiednich ujec i montazu ukryć, tak by oszukac oko widza. Dzieki takim zabiegom mozg przyzwyczajony do obrazkow z innych filmow analogicznie dopowiada wydarzenia.

 

Przez 95% filmu dzieki takim scenom utrzymuje widza w przeswiadczeniu ze jest to film akcji, jednak scenaiuszowo na koniec odkrywam troche inna prawde. Dzieki wlasnie temu zabiegowi moge pokaza Airsoft jako pozytywny sport, a nie "jak gry komputerowe" rodzacy brutalność.

 

Bo w opisie o ersofcie nie ma mowy.

 

Owszem, w obecnym opisie nie ma o tym mowy. Opis zawiera narracje dla calego filmu, ktora odbywa sie przed pierwszymi scenami i jest zawiazaniem do akcji samego filmu. Wiecej informacji znajduje sie w samym scenariuszu, ktorego ze wzgledow technicznych narazie nie zdradzam.

Edited by piotrszmidt
Link to post
Share on other sites

Chce przedstawic historie w formie fabularnego filmu akcji. Jednak wszystkie sceny wymagajace "zabijania czy strzelania" chce za pomoca odpowiednich ujec i montazu ukryć, tak by oszukac oko widza. Dzieki takim zabiegom mozg przyzwyczajony do obrazkow z innych filmow analogicznie dopowiada wydarzenia.

 

Przez 95% filmu dzieki takim scenom utrzymuje widza w przeswiadczeniu ze jest to film akcji, jednak scenaiuszowo na koniec odkrywam troche inna prawde. Dzieki wlasnie temu zabiegowi moge pokaza Airsoft jako pozytywny sport, a nie "jak gry komputerowe" rodzacy brutalność.

 

 

 

Owszem, w obecnym opisie nie ma o tym mowy. Opis zawiera narracje dla calego filmu, ktora odbywa sie przed pierwszymi scenami i jest zawiazaniem do akcji samego filmu. Wiecej informacji znajduje sie w samym scenariuszu, ktorego ze wzgledow technicznych narazie nie zdradzam.

 

no to super pomysł, mówię serio. Trzymam za Was kciuki.

Link to post
Share on other sites

Teaser bardzo fajny. Wydaje się jakby bardziej dynamiczny (montaż) niż ta poprzednia zajawka (ale może po prostu nie pamiętam dokładnie...).

Pomysł ze zrobieniem filmu, w którym na koniec ujawnione zostaje, że to jest airsoft - też wydaje się b. fajny. Ale też dość trudny wg mnie. Bo i tak film musi być o czymś : o czymś, co przyciągnie uwagę widza. Musi mieć dobry temat. Zakładam, że tu koncentrujecie się na akcji odbicia córki prezydenta ?... Ale to już skrywa scenariusz :)

- Trzymam kciuki za realizację projektu :)

 

A jak film zostanie już zrealizowany, to jakie będą dalsze jego losy ? - tak z ciekawości zapytuję.

Link to post
Share on other sites

A jak film zostanie już zrealizowany, to jakie będą dalsze jego losy ? - tak z ciekawości zapytuję.

 

Przyznam szczerze, ze film realizowany jest z moich prywantych pobudek - fascynacji filmem. I tutaj nastepuje polaczenie dwoch mozliwosci. Nie ma konkretnych planow co do dalszych losow filmu.

Link to post
Share on other sites

Pooglądaj top'owe filmy wojenne i żywcem ściągnij z nich poszczególny najazdy/ujęcia.

To chyba jednak zależy i do tego, jaki charakter ma mieć konkretna produkcja, i jakim budżetem i sprzętem dysponuje producent oraz od kilku jeszcze elementów wchodzących w cały projekt, bo - jak to się mówi - żeby ukręcić bicz, trzema mieć z czego ;-) Stąd ja bym nie małpował 1:1 tych produkcji "topowych", bo czasami efekt końcowy może być daleki od oczekiwań.

A widzieliście może taki film o wojnie: "Wojna Restrepo" ? - To nie jest tradycyjna holywoodzka produkcja, pełna znanych aktorów, brawurowych akcji, z feerią efektów specjalnych etc. Ale jest to dobra produkcja, zrealizowana minimalnymi środkami technicznymi, pokazująca ... no właśnie: pokazująca "to coś", na tle prawdziwej wojny w Afganistanie.

Link to post
Share on other sites

Dzieki Jarek. Ujme to moze tak. Jest to moja pierwsza produkcja na az tak duza skale i napewno stanowi ona duze wyzwanie. Podchodze do tego z bardzo duza powaga i jednoczesnie z ogromna pokora. Jak ze budzet rowna sie zeru ( czyli moge w to wlozyc co najwyzej prywatne pieniadze z wlasnej pensji) oraz dzieki wsparciu kilku osob z doswiadczeniem zawodowym w tej branzy mam okazje przejsc przez calkowity proces tej produkcji wedle doslownie ksiazkowego modelu.

 

Fabula sama w sobie nie jest jakas bardzo niezwykla. Takich filmo akcji w kinie z Hollywood byly podejzewam seti. Nie aspiruje nawet do ich rozmachu bo nie ma co tu porownywac. Moja ambicja jednak jest obronienie sie polaczeniem scenariusz z tematyka (asg), delikatnym przeslaniem i pozytywnymi wartosciami jakie niesie za soba ten sport oraz mam nadzieje ladniejszym obrazkiem i odpowiednim udzwiekowieniem niz typowe filmy z kamerki go pro z sobotnich jebanek.

 

Kazda rada jest tutaj cenna wiec chetnie wyslucham najrozniejszych opinii.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ściąganie żywcem ujęć?

 

No dajcie spokój, to jakie wyjdą zdjęcia zależy w dużej mierze od lokacji, pomysłowości i chęci operatora kamery, wyreżyserowania aktorów i ich gry, oświetlenia i wielu innych...

 

Zobacz na przykład ile roboty było przy jednej scenie w "Django":

 

4dfb418389d9.jpg

 

Co nie oznacza, że bez ogromnego budżetu nie można zrobić dobrego filmu:) Jest ich mnóstwo:)

 

Fabula sama w sobie nie jest jakas bardzo niezwykla. Takich filmo akcji w kinie z Hollywood byly podejzewam seti. Nie aspiruje nawet do ich rozmachu bo nie ma co tu porownywac. Moja ambicja jednak jest obronienie sie polaczeniem scenariusz z tematyka (asg), delikatnym przeslaniem i pozytywnymi wartosciami jakie niesie za soba ten sport oraz mam nadzieje ladniejszym obrazkiem i odpowiednim udzwiekowieniem niz typowe filmy z kamerki go pro z sobotnich jebanek.

 

Mimo wszystko uważam, że lepiej wyżej stawiać poprzeczkę, żeby film nie "utonął" wśród filmów o nie niezwykłej fabule.

 

Trzymam kciuki, a odrobina rozmachu nie zaszkodzi;)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak mówi splinter, ciężko odtworzyć Hollywood bez masakrycznych pieniędzy. Jak wypracujesz swój unikalny styl to będzie wtedy coś ;].

Wiem na pewno że ciężko będzie odtworzyć akcje bez ukazywania że to Airsoft. Musiałbyś uciąć sceny pojedynku (wymiany niby ołowiem), a to by ścięło akcje. Mam nadzieje że masz już pomysł na ten problem ;).

Spróbuje się rozejrzeć po znajomych może któryś/aś miałby/miałaby możliwość wsparcia w jakiś sposób.

A odnośnie sponsora to może sam popytaj? Napisz parę maili. Bo czekanie aż ktoś się zjawi...

W każdym razie informuj jakie postępy.

Link to post
Share on other sites

Wiem na pewno że ciężko będzie odtworzyć akcje bez ukazywania że to Airsoft. Musiałbyś uciąć sceny pojedynku (wymiany niby ołowiem), a to by ścięło akcje. Mam nadzieje że masz już pomysł na ten problem :icon_wink:.

 

Tak jak pisalem wczesniej, mam zamiar markowac tak ujecia zeby nie trzeba bylo pokazywac zbytniej brutalnosci ( w koncu to film o asg pod przykrywka filmu akcji, a nie na odwrot).

 

 

A odnośnie sponsora to może sam popytaj? Napisz parę maili. Bo czekanie aż ktoś się zjawi...

 

Moze nie wyrazilem sie wystarczajaco jasno. Nie szukam sponsora ktory da pieniadze same w sobie. Bo tych pieniedzy potrzebowal bym w zamian naprawde sporo zeby to mialo rece i nogi wynajmujac z roznego rodzaju rentali sprzet, rekwizyty czy innego rodzaju rzeczy.

 

W tej chwili tak naprawde staram sie zaangazowa pro bono jak najwiecej osob ktore w rozny sposob sa w stanie wspomoc ta produkcje. Tutaj osoba ktora moze uzyczyc kamery, tam ktos kto podstawi samochod, ktos inny przyniesie stol do dekoracji, etc.

 

Takie rozmowy na chwile obecna prowadze z ponad 40 osobami :) wiec mysle ze to jest pewna droga do sukcesu tej produkcji.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak mówi splinter, ciężko odtworzyć Hollywood bez masakrycznych pieniędzy. Jak wypracujesz swój unikalny styl to będzie wtedy coś ;].

Wiem na pewno że ciężko będzie odtworzyć akcje bez ukazywania że to Airsoft. Musiałbyś uciąć sceny pojedynku (wymiany niby ołowiem), a to by ścięło akcje. Mam nadzieje że masz już pomysł na ten problem :icon_wink:.

Spróbuje się rozejrzeć po znajomych może któryś/aś miałby/miałaby możliwość wsparcia w jakiś sposób.

A odnośnie sponsora to może sam popytaj? Napisz parę maili. Bo czekanie aż ktoś się zjawi...

W każdym razie informuj jakie postępy.

 

Panowie chyba nie odróżniają pojęć.

Jest znacząca różnica pomiędzy oświetleniem, scenografią, a tym w jaki sposób są kręcone ujęcia.

Jasne, jak nie masz np. żurawia to fajny najazd góry nie będzie możliwy do wykonania, a bez porządnego flycama z kamizelką, stabilnego ujęcia się nie nakręci, ale nie o to chodzi.

 

Weźmy przykład sceny w której rowerzysta idzie plecami do widza i strzela z pukawki. Scena jest kręcona szkłem szerokokątnym, pewnie coś w deseń 24mm przy potężnej GO. Całość robi wrażenie, że autor chciał to ustabilizować, ale mu nie wyszło. Dlatego proponuję albo z odwagą, ochoczo ruszać kamerą, albo stabilizować to tak jak należy. Ale wracając do kadru i danej sceny, operator jest wg mnie oddalony o zbyt duży dystans, aby stworzyć "akcję" i dynamikę ujęcia, ale z drugiej strony jest za blisko, aby zrobić dobry plan ogólny.

 

Takich przykładów w w/w teaserze jest znacznie więcej.

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że na odbiór filmu składa się tak ogromna ilość czynników, że ciężko początkującym twórcom nad tym wszystkim zapanować. Na początku nie dysponując kosmicznym zapleczem należy opanować dobór ujęć do perfekcji, bo każdy rodzaj ujęcia "coś mówi", i dlatego w filmie rozróżnia się rodzaje planów, perspektywę, ujęcia ze statywu i z ręki itd. W kwestii oświetlenia na początku wystarczy zwykła blenda aby doświetlać twarze czy detale.

Na początku najlepiej ćwiczyć shorty jednoscenowe, tak aby nauczyć się operować dynamiką akcji w obrębie jednej sceny (w założeniu czas rzeczywisty bez "skoków"). Dopiero gdy to zacznie wychodzić, zabierać się za łączenie scen (znowu, z zachowaniem ciągłości akcji), a dopiero potem łączenie sekwencji scen (czyli tak naprawdę większy "przestrzennie" plan), czyli tworzenie filmów z bardziej rozbudowaną fabułą.

Zasada która wydaje mi się być słuszna w filmie - lepiej pozostawić widza głodnego akcji z filmem o minutę za krótkim, niż kazać mu się nudzić choćby przez 10 sekund. Oczywiście zasada do traktowania obrazowo, nie dosłownie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...