Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który wybrać?


Recommended Posts

Jeśli boisz się o używane mundury, a właściwie o to, że się posypią to wrzuć na luz.

Mam 2 flecki - używki i oba są w stanie świetnym. Ważne by kupować od sprawdzonych sprzedawców typu Army world. Od nich mam akurat kamizelkę i też sobie chwalę. Towar przed wysyłką sprawdzają więc nie ma o co się martwić. Fakt, że jak kupowałem parke to miała zepsuty zamek (to z demobilu na allegro) ale było to przeoczenie bo rozwarstwiał się od połowy.\. Wymiana bez problemu na inną (koszta oczywiście po stronie sprzedawcy)

Wierz nam , że kontrakty mimo iż są używane są x krotnie trwalsze niż jakakolwiek chińska podróbka.

Tym bardziej fleck który jest chyba niezniszczalny :icon_smile:

A co do broni... Giete mam i sobie chwale.

Pozdrawiam

Ł.

Edited by luko7269
Link to post
Share on other sites

Mil-tec przynajmniej w kwestii spodni nie podbił mojego serca... Materiał nawet niezły, ale jakość szwów woła się o pomstę do nieba. Odcień kamuflażów odbiega od rzeczywistych. Krój dziwny, dodatkowo wszystko zrobione na guziki, i jeszcze średnio udany system regulacji obwodu w pasie. W praktyce i tak niepotrzebny bo te spodnie i tak się nosi z pasem. Nie mówiąc o cenie. Nie ma co przepłacać jeżeli za psie pieniądze można dostać spodnie z demobilu.

 

Link to post
Share on other sites

Mam podobne odczucia co do szwów jeśli chodzi o Helikona - w kroku i przy rozporku szef poszedł w ciągu dwóch miesięcy (w czasie których nie tyrałem mocno tych spodni). Tam też jest jakiś dziwny system regulacji obwodu w pasie (ale taki chyba też jest w oryginalnych M65). Kolor czarny - jak to czarny. Kosztowały 100 czy nawet 110zł. W życiu nie kupie spodni Helikona i bym nie kupił, gdyby nie to, że były mi potrzebne konkretnie czarne bojówki.

Akceptuje kontrakty lub, jak ktoś szasta forsą, to może szukać jakiś Propperów czy innych Armanich. Chinolom mówie nie bo to niczym loteria - jeden na tysiąc trafi dobry egzemplarz, a reszta wyrzuci kasę w błoto.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie momentem kiedy stwierdziłem że mil-tec to "zuo" to było jak przebiłem dłonią kieszeń cargo... A jeszcze dodam że po paru praniach robi się z tego pod względem doznań dotykowych włochata, miękka szmata. Materiał zresztą od nowości jest bardzo miękki.

Link to post
Share on other sites

Byłem na rynaczu dzisiaj i są spodnie, ale w wz.93 po 80zł i po 100zł, widać, że nówki i jakieś pewnie szyte, tylko nie wiem co to za materiał, na metce było tylko "GROM":D i nie widziałem metki z rozmiarem tylko był przyczepiony taki kawałek materiału z rozmiarem więc jakieś podróbki pewnie... Zostaje jednak przy tych brytyjskich kontraktowych z aledrogo, bo kamuflaż wydaje mi się fajniejszy i taniej wyjdzie (13zl zawsze coś), chyba ze trafi mi się okazja w komisie to wtedy coś innego. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Za około 30-40 zł dostaniesz spodnie w fleku, oryginały z wojska. W podobnej cenie dostaniesz też spodnie w brytyjskim DPM, ale ich nie polecam ze względu na materiał. Bardzo cienki, łatwo ulegający uszkodzeniom i łatwo zaczepiający się o wszelkie kolce.

Link to post
Share on other sites

R:0 G:255 B:0

Miałem w swoim życiu trochę mundurów , i wiem jaka jest różnica między Szmelc-Tec'iem , a dobrym kontraktem. Nie sugeruj się zbytnio Blunkiem. Jego kolor jest taki , jaki podałem na początku posta.

Na co niby nam ten link do tematu podsyłasz? żeby jeszcze większy zamęt robić szpeniowi?

Opamiętaj się , i przestań pisać komentarze w dziale dla początkujących , taka jest moa rada.

Wracając do tematu - DPM fajna sprawa , chociaż jak dla mnie , to jest on trochę zbyt jaskrawy.

Jednak mimo mojego punktu widzenia , to wiem , że się maskuje fajnie w naszych lasach.

Fleck też nie zgorszy by był. Kwestia wyboru tego , co bardziej Ci się podoba.

Link to post
Share on other sites

No właśnie strzelać głównie będę się latem i pod to kupuje kamuflaż, u mnie w okolicznych lasach jest dużo liściastych, wysokie paprocie także wydaje mi się, że będzie okay. W jakimś temacie na forum czytałem, o tym DPM-ie i dlatego go wybrałem, podoba mi się bardziej niż Flecktarn, bo ten na moja oko ma za dużo tego brązu i to mi się nie podoba, gdyby nie to to bym go kupił, bo jest tańszy, ale tak to wole dołożyć i kupić coś co będzie mi się podobać. :icon_biggrin:

 

PS. Co myślicie żeby na zimę samemu uszyć poncho z jakiegoś białego materiału, takie z kapturem na głowę, będzie to miało sens jeśli będziemy się strzelać w 10 osób?

Edited by szpenio505
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...