Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

mój kumpel jest posiadaczem w.w gietki. Replika ma w sobie precke 6,03 mm i silikonową gumke od Guardera. Problem polega na tym, że kulki po 17-20 metrach zaczynają kręcić w górę lub po lewo skosie w górę. Regulacja hop-upa nie daje nic. co mnie dziwi bardzo bo czy hop jest na maksa podkręcony czy jest na zero nic to nie daje. Gumkę wraz z dystanserem zmieniali serwisanci TG. W czym tkwi problem?

 

 

komora hop up jest taka sama jak w Aresie. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=9243

Edited by Gr4b4rz
Link to post
Share on other sites

So robiliśmy testy stockowa gumka z dystanserem i przeźroczysta z Guardera. Okazało się, że na guarderze podkręca nawet na hopupie - 0 a jak założyliśmy stockową to śmigało bez problemu :). Wniosek Guarder tym razem przegrał a wygrała chińszczyzna problem tkwił w grubości gumki jak i samego dystansera. Pytanie, jaka gumka będzie dobra pod tą Gietkę?? Chyba że nie ma sensu wymieniać. Jakieś porady?

Link to post
Share on other sites

Nie w tym przypadku niestety wygrał brak wiedzy. Trzeba dopasować docisk dystansera.

 

Co do braku wiedzy, gieta nie moja, nie wiedziałem co kumpel tam włożył do niej. Co do grubości dystansera faktycznie jest różnica. a o dopasowaniu docisku dystansera masz pewnie na myśli tą kostkę co dociska gumkę? jak ją dopasować??

Robiliśmy testy:

( biały/a dystanser/gumka guarder *** czarny/a dystanser/gumka)

Każdy test był na zerowym hop upie za każdym razem gumki i dystansery były umieszczone poprawnie według schematów oraz były nasmarowane olejem.

 

biała gumka czarny dystanser - lot kulki minimalnie sie zmienił kulka po 17- 20 metrach nie uciekała w górę wraz z zmianą hop upa kulki kulki skręcały w inną stronę co jest normalne przy źle ustawionym hop upie

 

czarna gumka biały dysta. - kulki rożnie kręciły na zerowym hopupie generalnie było widać, że coś jest nie tak

 

gdy był założony zestaw guardera był w.w problem gdy zaś zamontowałem stockową gumke i dystan. kulki w ogóle nie kręciły tylko leciały jak należy. :icon_smile: Według mnie kumpel powinien pozostać przy stockowej gumce aż do jej kresu potem wymienić, tylko na jaką?

Link to post
Share on other sites

Można kropelkę dać na zewnątrz gumki, co by gumka z lufą weszły do komory hop-up, bo czasami jest ciasno.

Ale absolutnie nie smarować wewnątrz, bo najzwyczajniej gumka nie będzie kręcił, albo będzie kręciła nierównomiernie.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Nie. Żeby była wogóle możliwość regulacji hopa. Jeśli na dzień dobry przy skręconym hopku podkręca to znaczy, że dystanser nie ma miejsca, żeby się schować. Dlatego trzeba podszlifować docisk, zeby było iwęcej miejsca. Ale tu uwaga. Jeśli to zrobisz krzywo to będzie Ci źle podkręcać.

Link to post
Share on other sites

A może zanim zastosujesz drastyczne rozwiązanie, którego w łatwy sposób bez wydawania kasy nie da się cofnąć wypróbujesz inny dystanser np. z końcówki wkładu do długopisu? Jak pogłębisz miejsce w komorze (zakładając w ogóle, że zrobisz to równo) to już tego nie cofniesz - to nie pogłębienie stawu, które w razie co można cofnąć popprzez wsypanie wydobytego piachu - a dystanser możesz zmienić na ten który był.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...