Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kask PT Helmets Bravo


Recommended Posts

Zakładam ten temat, by zasięgnąć rady.

 

Otóż zamówiłem ze sklepu sprzetmilitarny.pl kask PT Helmets Bravo Half Shell. Dziś przyszedł.

 

Tak, czytałem opis na equipped.

 

Kask na żywo sprawia dość tandetne (acz być może mylne?) wrażenie, zacząłem podejrzewać, że trafiła mi się jakaś podróbka.

 

Hełm był zapakowany wyłącznie w torebkę foliową, na której jest napisane, że spełnia kryteria EN 1078.

 

Ani na folii, ani na samym hełmie nie ma ani słowa na temat PT Helmets ani Pro-Tec.

Wewnątrz skorupy jest ślad po zerwanej białej naklejce.

 

Na plastiku są gdzieniegdzie nadlewki, a krawędzie otworów wentylacyjnych są ostre.

Poduszki wewnętrzne trzymają się (i to tak sobie) na dość niedbale przyklejone wewnątrz skorupy rzepy.

 

Widać ślady po wycinaniu krawędzi skorupy z plastiku i odstające wióry.

 

To normalne, że skorupa hełmu wygina się elastycznie po ściśnięciu go rękoma z dwóch stron?

 

Tak się składa że wygrzebałem spośród rupieci bardzo podobny kask chińskiej produkcji za 20 zł ze sklepu taiwangun (chyba replika Pro Tec Ace Wake) i jakościowo wydaje się niepokojąco podobny. Tak samo się wygina, podobne poduszki, podobne taśmy od paska pod brodę. Skorupa z plastiku tej samej grubości.

A uchwyt na pasek gogli to chińczyk ma po prostu lepszy.

 

Różnicę widać w poduszkach wewnętrznych - ten tani ma grubszą warstwę gąbki, a cieńszą warstwę tej karimatopodobnej maty. Rzekomy PT ma równe proporcje między jednym a drugim. Ogólna grubość poduszek jest ta sama, może nawet chińczyk ciut grubsze ma.

 

Inny pasek pod brodę (w PT skomplikowany, w chińskim prosty i moim zdaniem wygodniejszy), inne mocowanie paska do skorupy (w PT śrubki, w chinolu coś w rodzaju nitów)

 

Pomóżcie rozwiać moje wątpliwości.

 

Jak znajdę czas, chęci, warunki i sprzęt (czyli nieprędko) to zrobię zdjęcia.

 

Miał ktoś inny do czynienia z tymi kaskami?

Link to post
Share on other sites

http://www.equipped....ts-abravo08.jpg mój kask wygląda mniej wiecej tak samo, poduchy takie same, takie samo oznaczenie rozmiaru. I już wiem, po jakiej naklejce to ślad :icon_biggrin:

 

Drobna uwaga na koniec – na zdjęciach widoczne są kaski w odmianie A-Alpha, różniące się detalami od A-Bravo, które od 2012 roku zastąpiły wcześniejszy model.
Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zamówiłem dokładnie ten sam kask również z sprzetmilitarny.pl . Dzisiaj przyszedł.

 

Zapakowany był tylko w worek, również zero info o producencie.

Naklejka u mnie cała.

 

Jeśli chodzi o wykonanie:

- są małe nadlewki w miejscach łączenia poszczególnych części. W innych kaskach np. FAST'cie od Emersona widziałem o wiele większe.

- skorupa przy nacisku również u mnie się ugina - pewnie jest to cześć amortyzacji w kasku.

- w kilku miejscach na paskach widać odstające nitki.

- pianka mogła by być o estetyczniej wykonana, ale jest ok

 

Niestety okazało się że kask który zamówiłem jest za duży, więc na razie nic więcej nie jestem wstanie powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...