Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Idealnie jasny kolimator do magniefiera.


Recommended Posts

Szukam idealnie jasnego kolimatora do magniefiera takiego jak w linku: http://www.taiwangun...&campaign-id=19 (musi z nim dobrze współpracować/pokrywać się z osią symetrii). Mój obecny kolimator eotech 552 od ACM jest strasznie ciemny (rozmywa i przyciemnia obraz w magnifierze). Co jest wartego uwagi, czy kolimatory od Tomka spełnią moje wymagania, nie musi być to koniecznie eotech 552 (byle idealnie współpracował z moim magnifierem), lepiej aby miał punkt celowniczy w postaci kropki (może jakiś aimpoint T1/T2 lub Aimpoint CompM2 od G&P?). Jeszcze jedna sprawa, mam zamiar montować go na replice KWA ERG.

Edited by Mrozoso
Link to post
Share on other sites

Niestety, idealnie jasne są tylko prawdziwe koli, a nie airsoftowe wynalazki. Jednak jest taki myk, że airsoftowa optyka z czerwoną lub zieloną tintą jest przejrzystrza od optyki pokrytej atyrefleksem w innych kolorach. Więc takim bliżej do oryginałów. Dobry jest np Aimpoint M2 G&P.

Link to post
Share on other sites

Magnifier dedykowany do Aimpointów, więc nad takowym się zastanów. W T1/T2 możesz ustawić wysokość dobierając montaż, ale on ma małe światło, to będzie przeszkadzać (zmniejszy jasność obrazu).

Generalnie jest lipa z tym rozwiązaniem w airsofcie, bo repliki są po prostu syfne (wszystkie), zarówno kolimatory jak i same magnifiery. Mówię to jako użytkownik prawdziwego Eotecha z kopią magnifiera do niego (tego z kwadratowym obrazem). Jak nałożysz słabą przepuszczalność iluś tam warst optyki w kolimatorze i magni, to się okazuje, że przeważnie nic nie widać, albo widać kiepsko, zarówno jak jest ciemno (za mało światła) jak i jasno (odbicia).

Obecnie jestem fanem kolimatorów typu docter/RMR montowanych na lunecie. Na bliższym dystansie wygodnie się celuje, ich jakość nie przeszkadza, na dalsze luneta. Ja mam taką 40mm, daje w miarę sensowną jasność.

 

Dobry jest np Aimpoint M2 G&P.

Potwierdzam, mam ten kolimator i jest to chyba najjaśniejsza replika kolimatora przez jaką zdarzyło mi się patrzeć.

Edited by jurrrus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...