Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na początek... , ale co dalej?


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post, więc na razie tylko się skromnie przedstawię, a na bogatszy opis i zdjęcie przyjdzie jeszcze czas... Jestem Leszek. Pokrótce: Od kilku dobrych lat ASG mnie już ciekawiło, ale dopiero teraz postanowiłem, że dopiszę ten "sport" do swojej listy zainteresowań. Przeczytałem już sporą część tego forum (sporo tematów jest już przestarzałych) w tym wszystkie poradniki w dziale artykuły i przymierzam się powoli do kupna mojej pierwszej repliki. Asortyment sklepów znam już prawie na pamięć. Mam jednak spory dylemat... Nie wiem czy bardziej zainteresuje mnie CQB czy rozgrywki w lesie; czy będę latał z kałachem w "dresie" czy postawię na stylizację/rekonstrukcję. Z jednej strony chciałbym kupić dobrą, solidną replikę, a z drugiej jak się okażę, że nie odpowiada do danych rozgrywek będę musiał zainwestować w inną i sprzedać zapewne poprzednią.

 

Nigdy nie byłem na żadnym spotkaniu i nie wiem jak to wygląda, a filmiki z youtuba to nie to samo. Jestem ciekaw czy ludzie raczej spotykają się z replikami od AK, poprzez MP5 kończąc na snajperkach, każdy będąc w innym mundurze lub też bez, czy spotkania są raczej nastawione na jakiś rodzaj broni i stylizację (np. Alfa FSB z AK 74 vs inna jednostka z M4). Póki co w dziale strzelania jest cisza, ale mam nadzieję, że niedługo ludzie zaczną się powoli spotykać i będę mógł zobaczyć z czym to się je. To by mi wiele ułatwiło. Po prostu porozmawiać z ludźmi i posłuchać ich rad.

 

Czas na parę konkretów i upodobań. Jakoś nie przekonują mnie repliki M4 i M4-pochodnych (aczkolwiek znajdzie się kilka, które przykuły moją uwagę). W głowie zawróciły mi za to repliki AK 105, 104 oraz 74, a także rarytasy takie jak np. Mk14 EBR, AS Val itp. Z rarytasów pewnie zrezygnuję z powodu słabego (tak mi się wydaję) dostępu części i akcesoriów, jak np. magazynki czy części do GearBoxa V.7, itd. Tak więc na razie obstaję przy replikach AK i tutaj jest kolejny dylemat. Jaka? Z jednej strony byłaby to moja pierwsza replika, więc celowałem w półkę Cymy lub Boyi. Z drugiej strony trzymając je w rękach wydawały mi się trochę jak zabawki w porównaniu do LCT i E&L, w których się niemal zakochałem. Co prawda nie trzymałem w rękach Boyi, ale LCT zapiera dech w piersiach. E&L wydaje mi się, że stało nieco na niższym poziomie niż LCT, ale i tak jest rewelacyjne (mowa tylko i wyłącznie o walorach zewnętrznych).

 

Moje propozycje, które przykuły moją uwagę:

 

http://gunfire.pl/pr...-ELS-74-MN.html

(nie mogę znaleźć w Polskich sklepach odpowiednika z firmy LCT. Ogólnie oprócz Gunfire to z LCT dość licho u nas jest chyba, że znacie jakieś źródła o których nie słyszałem)

 

http://gunfire.pl/pr...nka-EL-104.html

 

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

http://www.taniemili...ml#.VP4HD_yG-Cd

(delikatny downgrade i będzie do CQB)

 

http://www.specshop....7"_Diablo_-_TAN

(genialny tłumik płomienia, ale to M4)

 

http://gunfire.pl/pr...OD0-czarny.html

 

http://gunfire.pl/pr...M16-Raider.html

 

 

Oprócz kupna repliki będzie ją trzeba pewnie zaopatrzyć w nowy akumulator (nawet jeśli będzie w zestawie) zapewne jakiś Li-pol. Nie obędzie się także bez ładowarki mikroprocesorowej.

 

Po za tym BHP przede wszystkim, więc wybór ochrony oczu padł póki co na ESS Crossbow lub Crossbow Suppressor po tym jak widziałem ich starcie z ostrym Glockiem. Jeśli sądzicie, że okulary balistyczne to lekka przesada na początek to proszę o sprostowanie i radę. Do tego dojdzie pewnie maska z siatki z obawy o zęby, ale jeszcze się okaże.

 

Tak jak widzicie planuję (z tym planowanie to jednak nigdy nie wiadomo...) przeznaczyć około 1000 zł na replikę, akumulator to 50-90 zł, ładowarka zapewne co najmniej 100 zł i okularki około 170 zł co daje łącznie kwotę około 1300-1400 zł. Munduru nie wliczam, bo dojedzie pewnie po jakimś czasie. Co byście radzili mi zrobić dysponując taką kwotą.

 

Nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Zanim coś postanowię długo się zastanawiam zestawiając wszystkie "za" i "przeciw". Nie śpieszy mi się, ale mam nadzieję się załapać jeszcze na ten sezon, a jak nie to chociaż na bieg GF Point, który nie dawno był, więc do następnego jeszcze pewnie kilka miesięcy.

 

Z góry dziękuję za pomoc, rady i wytrwałość w czytaniu mojego elaboratu. Mam nadzieje, że nie zanudziłem. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Fajnie, że się jarasz, i że coś tam rzeczywiście poczytałeś zanim napisałeś temat. Moja podstawowa rada - najpierw spróbuj zabawy na własnej skórze. Wypożycz replikę, pobiegaj trochę, zobacz czy o to ci chodzi, pomacaj trochę replik i wtedy napisz ponownie. Nie ma co wydawać takiej kasy na hura.

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecę replikę G36C Aresa z adapterem magazynków M4, dzięki systemowi szybkiej wymiany sprężyny nada się i do CQB i do lasu.

 

Kałachy są średnio wygodne,ale o gustach się nie dyskutuje. Generalnie lepiej sprawdzają się w lesie niż w budynkach.Magazynki są ogromne i ciężko się je przenosi w dużych ilościach :).

 

Oczy nie odrastają, także ESS to świetny wybór.

 

Lipola wybierz dopiero jak zdecydujesz się na konkretny model repliki.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie byłem na żadnym spotkaniu i nie wiem jak to wygląda, a filmiki z youtuba to nie to samo. Jestem ciekaw czy ludzie raczej spotykają się z replikami od AK, poprzez MP5 kończąc na snajperkach, każdy będąc w innym mundurze lub też bez, czy spotkania są raczej nastawione na jakiś rodzaj broni i stylizację (np. Alfa FSB z AK 74 vs inna jednostka z M4). Póki co w dziale strzelania jest cisza, ale mam nadzieję, że niedługo ludzie zaczną się powoli spotykać i będę mógł zobaczyć z czym to się je. To by mi wiele ułatwiło. Po prostu porozmawiać z ludźmi i posłuchać ich rad.

 

Zwykłe weekendowe spotkania nastawione są przede wszystkim na dobrą zabawę. Dla jednych będzie to nabijanie jak największej ilości fragów, dla drugich sianie kompozytem gdzie popadnie, a znowu dla innych okazjonalnie strzelanie i pretekst do spotkania z kumplami przy grillu. Na takich strzelankach nie obowiązuje absolutnie żadna stylizacja, umundurowanie, a już najmniej kogokolwiek będzie obchodzić jaką będziesz mieć replikę. Byle byś tylko miał ochronę twarzy i stosował się do podstawowych zasad, tj. przyznawać się do trafień i w trakcie całej zabawy nie zdejmować ochrony oczu i ew. stalkera, o ile posiadasz.

 

Co do samej repliki to kup taką jaka tobie najbardziej odpowiada. To Ty będziesz z tym biegać i ma spełniać tylko i wyłącznie twoje oczekiwania. Jeżeli potrzebujesz repliki, która będzie prawie jak ostry odpowiednik to taką sobie kup. Nikt nie będzie specjalnie wnikać w to jaką masz replikę i co w niej siedzi, nikt nie będzie mierzyć fps itp. Od razu uprzedzam jednak, że jest to zabawa droga i z upływem czasu twoje wydatki będą tylko rosnąć. Wcześniej czy później replika się zepsuje lub zamarzy Ci się tuning. Prędzej ta druga opcja i wtedy się przekonasz jak droga to jest zabawa. Patrząc na budżet jaki przeznaczyłeś obstawałbym raczej przy zakupie repliki pokroju LCT czy E&L. Pozostałe repliki są raczej słabe.

 

Rozważ również zwiększenie budżetu o kilkaset złotych. Zawsze warto mieć dwie baterie, a to zależnie od tego na co się zdecydujesz to wydatek nawet 200 zł i lepiej. Również ładowarka mikroprocesorowa czy to IMax czy jakaś jego podróba to też koszt od 100 do 250 zł i wyżej jak zamarzy Ci się ładowarka modelarska z prawdziwego zdarzenia. Jednak zanim wydasz jakikolwiek pieniądz przyjdź na strzelankę, porozmawiaj z ludźmi. Wiem np. że rekrutasgshop.pl oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu, jak chcesz to się do nich odezwij. Z resztą nie oni jedyni robią coś takiego.

 

Tak się jakoś dziwnie składa, że poznańskie środowisko asg działa na wielu płaszczyznach. Nie tylko tu na wmasg, ale również na Facebook'u. Tu masz dwie najprężniej działające grupy:

1. PYRA Poznańska Airsoft

2. "LUZAK" Poznańskie Środowisko Airsoftowe

Link to post
Share on other sites

E&L nie miałem w ręcę, ale z opowiadań wiem, że to dobra replika lecz 450fps i ogień ciągły na pierwszego nowego airsoftowca to troszkę za dużo, no mogę się mylić, jeśli wiesz jak się z tym obchodzić, a nie jesteś taki jak mój sąsiad to proszę :icon_razz2:

M4 G&G, nie znam, nie miałem w ręce, nic nie powiem, ale musiałbyś dokupić ładowarkę i baterię, w sumie po jakimś czasie nawet w innych replikach.

Myślę, że BOYI to rozważna ilość fps i dobre wykonanie. Są jeszcze różne w tej cenie KWA, Evolution Airsoft.

Link to post
Share on other sites

@ Le Cheque

 

Ja od siebie zapraszam na strzelanki wmasgowe w Poznaniu. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem i mamy podejście nastawione na dużą dynamikę działań.

 

Co tydzień w dziale strzelanki jest ankieta co do wyboru miejsca - każdy może oddać głos - także Ty :). Spotkamy się zazwyczaj w soboty o 10:00. Jeżeli przyjdziesz i powiesz, że zaczynasz przygodę to zostaniesz ciepło przyjęty (rozpalimy w lesie ognisko) i będziesz mógł pomacać i pozmawiać o szpeju, sprzęcie i o tym jak grać.

 

Obecnie w lesie nie ma liści, więc duże znaczenie ma kolor stroju. Miej to na uwadze, bo inaczej będziesz łatwym celem. Mamy też zasadę, która nas wyróżnia pozytywnie - nie spożywamy alkoholu na strzelankach. Przychodzimy grać a pijemy wieczorem :)

Link to post
Share on other sites

@ Pan_Flint

 

Dzięki. Tak napisałem tylko innymi słowami i mam nadzieje, że wtedy rozjaśni mi to nieco pogląd na ten temat.

 

@ Garnek

 

Kałachy może i są mało wygodne, ale podoba mi się w nich właśnie to co je wyróżnia. Konstrukcja prosta jak budowa cepa, prostota obsługi i "niezniszczalność" (mowa oczywiście o broni ostrej, bo repliki konstrukcyjnie i obsługą wielce się nie różnią). Za to G36 jakoś do mnie nie przemawiają.

 

@ xxx768

 

Wielkie dzięki! Właśnie na tego typu odpowiedzi liczyłem.

 

@ blunk

 

Co do repliki to raczej chodzi mi o jakoś wykonania niż o fps'y. Te zawsze można zmniejszyć, a jakości wykonania już nie zmienisz. Jestem rozważny i zdaję sobie sprawę, że tym krzywdę można zrobić i to nie małą.

 

@ wilq1979

 

Bardzo dziękuję. Będę teraz śledził ankiety i jak w tę sobotę będziecie się spotykać to pewnie się zjawię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...