Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ares/ASG SDW-S - luzy + midcap


Recommended Posts

Witam

 

Replika jak w temacie. Z tego co się dowiedziałem od poprzedniego właściciela to producentem jest ASG (ale z forum już się dowiedziałem, że żyje to również pod nazwą Ares). Karabinek sympatyczny, tylko szkoda, że przednie okładziny takie mało ociosane :icon_smile: Ale to szczegół do wygładzenia. Sęk w tym, że ów SWD-S ma pewne luzy, które chciałbym wyeliminować. Od właściciela wiem, że posiadała je na 100% od nowości.

Luz numero uno to luz na kolbie. Mianowicie luz jest na łączeniu rur kolby z zawiasem pozwalającym na jej złamanie. Sam zawias jest mega sztywny i tu jest wszystko ok. Macie jakieś patenty na jego zlikwidowanie tak, by nie było tego lekkiego poruszanie w pionie i poziomie?

Luz numero duo jest na samym froncie, czyli tej obejmie zamykającej i dociskającej górną i dolną okładzinę do korpusu. Lekko porusza się przez co okładziny też lekko poruszają się do przodu i tyłu oraz jest luz na atrapie kolanka gazowego - tu nawet spory. Wybaczcie za amatorskie nazwy części :icon_smile:

 

Pytanie dodatkowe.

Gość dał mi też magazynek midcap od A&K i stwierdził, że nie może go dopasować i dał sobie spokój z tą repliką, a dzięki temu mam ją ja. To co ja zauważyłem to fakt, że wpasować go nie można, ponieważ mają trochę inne przednie zaczepy/zęby te magazynki. Da się to jakoś przerobić tak, by ten mag od A%K pasował do ASG/Aresa?

 

To tyle. Bardzo dziękuję za wszelkie propozycje i zainteresowanie moim problemem.

 

Pozdrawiam

Dav.

 

Ps. Literówka w temacie... oczywiście chodzi o SWD-S,

Edited by DavTEMP
Link to post
Share on other sites

Problem luzów kolanka gazowego i przedniego chwytu załatwione. W sumie to było proste. Ale luzy na kolbie to już meksyk... chyba. Z tego co dałem radę zrobić... to odkręcić górę baki policzkowej (gumę i podstawę gumy - przy czym główna platforma baki regulowana na boki została), odkręcić metalową stopkę oraz wyjąć jeden pin zaraz przy zawiasie kolby. Myślałem, że ten pin blokuje wysuwanie się rur kolby z zawiasu ale nic z tego... chyba, że za słabo wyciągam. Macie jakieś sugestie? Nie chcę nic uszkodzić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżam pytanie. Szczególnie chodzi mi o luzy na skladanej kolbie . Jaki macie na to patent. Ja podklejalem do środka kawałek filca te co daje sie pod meble ale wtedy kolby nie mogłem złożyć bo ten zatrzask nie lapal. W AK tak robiłem i bylo git.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...