Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

luneta ACOG + mini kolimator RMR


Recommended Posts

Mam ale z innym koli na gorze. Luneta spoko, jasna, czysty obraz, podświetlenie działa jak światło pada na światłowód. Niestety odległość od oka musi być mała aby coś widać było w lunecie. Więc np. w replice gdzie jest kolba stała i długa (M16) trzeba trochę się powyginać aby wszystko widać było.

Link to post
Share on other sites

To co napisał Seger o swojej lunecie, nie do końca może być prawdą w przypadku tej co kupisz. Jakość u Chińczyków jest sprawą dość losową. Na szczęście ACOGi w większości wypadków wychodzą im w miarę, dzięki stałemu powiększeniu i małej średnicy soczewki obiektywu. Można się przyczepić do małej odległości oka od okularu ("eye relief") oraz może być trochę ciemny.

 

ACOGa wyregulujesz raczej bez problemu, co do kolimatora to raczej starczy Ci zakresu regulacji albo będziesz miał pecha i nie starczy. Zależy od egzemplarza. U mnie 90% tego typu kolimatorów dało się wyregulować. W ostateczności możesz "wspomagać" regulację przez podkładanie czegoś między kolimator, a mocowanie i przechylanie go przód-tył.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

W ACOGach pod spodem, tam gdzie jest montaż RIS, są dwie śruby które mocują lunetę do montażu. Czasem Chińczykowi się krzywo skręci. Można odkręcić i trochę przechylać lunetkę względem montażu (tak 1-3 stopnie). Czasem się da trochę wyprostować.

 

BTW to jest moim osobistym zdaniem bardzo fajne combo. Na dalsze dystanse można przycelować czy strzelając przez lunetę obserwować lot kulek lub po prostu prowadzić obserwację, a kolimatora używać na krótszych dystansach i do szybkich akcji.

 

Tu też masz o tym temat - http://forum.wmasg.p...w-1-urzadzeniu/

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Mam taką lunetę, zamówiłem z Aliexpress za 80$; miała być tylko ze światłowodem, a przysłali z tym śmiesznym otwartym koli. W weekend akurat miałem okazję przestrzelać. Faktycznie trzeba być blisko, żeby dobrze widzieć (pełny) obraz z lunety. Kolimator otwarty powinien teoretycznie włączać się tylko, kiedy zdjęta jest gumowa osłona. U mnie niestety działało to losowo, więc konieczne jest wyjmowanie baterii za każdym razem. Pewnie miało to imitować system z Doctera, gdzie osłona ma styki które wyłączają czerwoną kropkę na otwartym kolimatorze. Podświetlenie światłowodem jest bardzo fajne, regulacja możliwa i działa bdb.

Link to post
Share on other sites

Czy to, że trzeba mieć oko blisko od okularu to duża wada, czy da się to zcierpieć? Aha no i którą wersję lepiej jest wybrać? Z czerwonym czy zielonym podświetleniem krzyża? Czy to ma jakieś znaczenie np na jasność podświetlenia w lesie? W sensie, że któryś z tych kolorów światłowodu lepiej "zbiera" światło z otoczenia.

Edited by Koyama
Link to post
Share on other sites

Czerwony chyba bardziej realistyczny ;)

Ale ja tam nie wiem. Mam czzerwony i jest ok.

Dla mnie trzymanie lunety bardzo blisko oka to wada, ponieważ musze się powyginać mocno aby coś widzieć przez lunetę, druga sprawa to, że wydłużamy czas złozenia sie do strzału oraz nie możemy prowadzić szybkiej obserwacji pola walki.

Link to post
Share on other sites

Jasność kropki pozostawia wiele do życzenia. W słoneczny dzień odnalezienie jej na szybce zabiera więcej czasu niż złożenie się do mechanicznych. Za to w cqb, pod dachem - sprawdza się fajnie (mówię o tym z linkowanego kompletu na airsoftarmory). Kupiłem sobie w zamian Doctera, pomijam fakt, że wymaga innej płytki montażowej, a tej nigdzie ni ma i koli używam samodzielnie na mp5. Ten świeci mocno jak pełnowymiarowe kolimatory.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mam właśnie taki zestaw, chociaż kupiony osobno. kupiłem najpierw ACOGa od Lesia (jakoś 300pln bodajże?) potem docter (100-150, nie pamiętam) i montaż (akurat nie miał więc zamówiłem z ebairsoft za chyba 50pln). zestaw bardzo fajny, chociaż faktycznie dość blisko lunety trzeba się przysunąć. jak mam czas na przymierzenie albo obserwuję okolicę to używam lunety, a jak strzelam na bliskie odległości albo podczas poruszania się to używam doctera.

Edited by Szczypek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...