Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 Tokyo Marui vs P90 King Arma


Guest Psikus

Recommended Posts

Guest Psikus

Witam, prosiłbym użytkowników powyższych replik o porównanie + i - obydwu modeli.

Prosiłbym zwłaszcza o opinie o gearboxach, magazynkach, możliwości tuningu obydwu replik oraz gdzie w Polsce można jeszcze dostać P90 TM:)

Link to post
Share on other sites

Posiadam od ponad roku P90 od king armsa w wersji bez szybkiej wymiany sprężyny.

Co do samego porównania KA z TM to miałem okazję zaledwie kilka razy porównać je bezpośrednio i tak:

 

Zewnętrznie:

Body wg. mnie podobne jakościowo. KA jest bardziej czarne i matowe.

Różnica też taka, że KA ma na górze szynę RIS a TM kolimator. Z praktycznego punku widzenia lepszy jest ris, bo daje dowoloność i wymienność optyki, ale kolimator z TM również jest bardzo dobry, tyle że w przypadku awarii mamy problem.

Z wad, to w King Armsie, sprężynki lubią brzdękać (od komory hop-up, dźwigni przeładowania i zatrzasku maga). Ja u siebie je po prostu zmieniłem. Więc zewnętrze dla mnie TM minmalnie na +

 

Wewnętrznie:

KA w stocku jest dość przeciętny, negatywnie wyróżnia się w nim gumka hop-up. Zimą sprawia spore problemy. Ale ma nad TM sporą przewagę, więcej części standardowych, a to co jest niestandardowe i tak jest u nas bez problemu dostępne, więc tuningować można do woli. Z TM jest trochę gorzej, bo ma jeszcze niestandardowe łożyska i zębatki, których nigdzie obecnie dostać nie można.

 

Parametry:

KA ma więcej FPS w stocku, TM za to słyną z magicznego hop-upu, ale mają okazję porównać te 2 repliki nie mogłem sprawdzić tego mitu i w sumie wszyscy byli zaskoczeni, ale na tych samych FPS (275) moje KA niosło zauważalnie dalej od TM.

 

Więc ogólnie, jak chcesz replikę do lasu i pod tuning, to mniej upierdliwe jest KA, bo większy wybór części, jak chcesz coś do CQB i w miarę bezproblemowe, to TM będzie lepszy od KA.

Link to post
Share on other sites

Zęby w TM są zwykłe (tak jak wyżej pisał Nitro). Co do sprężynek - w TM też skrzypią.

 

Parametry:

KA ma więcej FPS w stocku, TM za to słyną z magicznego hop-upu, ale mają okazję porównać te 2 repliki nie mogłem sprawdzić tego mitu i w sumie wszyscy byli zaskoczeni, ale na tych samych FPS (275) moje KA niosło zauważalnie dalej od TM.

Panie, bo to tylko mit. Tm - replika jak replika, często plasticzna, często nie warta swojej wysokiej ceny.

 

Pytanie do posiadaczy KA - czy przerywacz daje radę ?

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, zęby w TM są jak najbardziej standardowe.

 

Relativy, TM produkowało zarówno wersję z wbudowanym koli jak i wersję z risami. Koli z P90 TM to najlepszy koli z jakim miałem do czynienia, a miałem w ręce sporo. Nie każdemu co prawda pasuje, polecam przymierzyć przed kupnem ewentualnym

 

Ja P90tek przerobiłem w swojej karierze bardzo dużo. TM mam sztukę od ponad 7 lat i ciągle chodzi cudownie. Padł tylko ogień pojedynczy.

Fajne są też P90 od CA z nowej serii z szybką wymianą sprężyny. Ma parę detali wymagających dopieszczenia(słabe elementy plastikowe od styków i ich obudowa lubią pękać/wycierać się).

 

Ka z jakiegoś powodu widziałem tylko przelotnie i nie miałem czasu się bliżej przyjrzeć. Martwią mnie natomiast takie elementy jak pękające uszka do wkręcania płyki ustalającej GB (tylko o tym czytałem, sam nie widziałem).

 

Ogólnie, ja wziąłbym TM, bo to po prostu pewne niezawodne giwery, które wyciągasz pudła i nic w nich nie grzebiesz. Tuning do ~430 fps jest tani i prosty. Powyżej tej wartości wymienić trzeba już dużo, ale to tak jak wszędzie.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

U mnie w KA te uszka pękły, ale w niczym to nie przeszkadza. Podkleiłem ten plastik twardą gumą, by zaprzeć GB o stopkę kolby i nie mam z tym żadnych problemów czy spadków FPS lub zasięgu, a zysk taki, że GB mogę wymienić tak szybko jak magazynek i obecnie mam 2 gearboxy. Jeden do CQB 300fps i drugi do lasu 445fps. Ogólnie to wszystkie P90 są dość podobne, bo konstrukcja jest bardzo prosta i niezawodna, a szkielet v6 wg. mnie jest najlepszą i najmniej problematyczną konstrukcją.

 

Co do padających przerywaczy, to one padają wszędzie i w KA i CA i w ACM i w TM też padną. U mnie padło semi już 2 razy, bo przerywacz zwyczajnie się ściera. Do swojego zamontowałem cienką miedzianą blaszkę i jak się zetrze nakładam cynę, szlifuję i wszystko wraca do normy. Fakt, że cyna bardzo szybko się ściera i co ok. 10k kulek semi będzie mi padać, ale uzupełnić braki materiału można w 5min. a wystarczy odkręcić jedną śrubę.

 

Co do koli, nie twierdzę, że jest zły, bo ten w TM faktycznie jest super, tylko wiadomo, jak mamy zintegrowany, to nie mamy możliwości zmiany optyki, a nie wszystkim musi on odpowiadać. To już sprawa indywidualna. Ogólnie, jakie P90 nie kupisz będzie dobre. Nawet ACM'a da się zrobić porządnie.

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Dziękuję wszystkim za rzetelne odpowiedzi:)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie magazynków.

 

Jak to jest w KA i TM. - na których magach najlepiej strzelają - czy są problemy z podawaniem kulek, jakie są pojemności magazynków (low, mid, i hicapy), (czy hicapy szeleszczą). Czy łatwo dostać magazynki w sklepach, z którymi są ew. problemy z dostawą.

 

Czy magazynki innych firm pasują, jeśli tak to jakich?

Link to post
Share on other sites

Tu znowu, wszystkie magi podają, wszystkie działają, wszystkie są dobre.

Hi-capy nie szeleszczą, ale wymagają drobnej modyfikacji, po której podają do ostatniej kulki na jednym nakręceniu.

Różnice są jedynie w wyglądzie i plastiku, z którego są wykonane. Low-capy mają np. atrapy nabojów.

Ja osobiście używam mid-capów firmy MAG na 170bb. Wg. mnie jedne z najlepiej wykonanych magów (ale tych od TM'a nie miałem w ręku) A na pewno mają najlepszy stosunek jakości do ceny (60zł/szt) Podają nawet przy rofie w okolicach 30RPS i ciężko je uszkodzić.

Z chińskimi low-capami podobnie, tylko że plastik trzeszczy przy np. ściskaniu w ręku, ale działają bez zarzutów i są tanie bo tylko 30zł/szt. Co do lowcapów TM'a to ja bym ich na siłę nie szukał, bo ceny osiągają zawrotne, a i tak będą działać tak samo jak inne magi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...