Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwny problem z semi , a wlasciwie jego brak.. m4 ics


Recommended Posts

Witam. Panowie. Otóż mam problem z repliką tzn. Na semi aby oddac strzal musze wcisnąc spust od 3 do 5 razy... tzn za kazdym nacisnieciem na spust jest jakas czesc cyklu wykonywana az do momentu strzalu.... na full auto jest ok.

 

gdy zlamie emke i mam zebatki na wierzchu to na semi normalnie bangla - 1 nacisniecie na spust -1 caly cykl zebatki tlokowej...

 

mosfet merf 3.2 gate

life 9.9 a123 systems /lipo 11.1 dualsky

podkladkowanie ok - kultura pracy zebatek ladna i rof takze ok ....

Połączenia lutowane takze ok....

 

Jedyne co mi przychodzi do glowy to moze za malo podkladek nad zebatką silnikową (od szerszej strony) - lecz z drugiej strony zebatki ladnie pracują... na sucho....

 

Prosze o pomoc bo juz sam nie wiem....wszystkie pomysly wyczerpane....

Czasem bywalo tez tao ze replika walila na semi ok , a za jakis czas foch i tak do teraz kilka nacisniec spustu aby 1 pelny cykl wykonac...

 

 

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Pewnie to nie to, ale miałem coś podobnego jak dopasowywałem przerywacz SHSa do giety JG. Za mało zeszlifowałem "ząbek" napierający kostkę, przez co potrafiła sama spaść:

Kostka chodziła tak:

Nie przyblokował Ci się przerywacz jakoś?

Link to post
Share on other sites

Przed awarią to wymienialem cala kostke stykową.... moze zamienię wuzek - czesc co spustem jest dopychana na na ten co byl wczesniej.. moze to cos da , bo przerywacz jest ok , nie wytarty...

ale to po robocie..

Jak ktos ma jakis pomysl to prosze o podzielenie sie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...
16 godzin temu, Czakuza napisał:

Czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam to samo.

Wymieniony już silnik, kable, mosfet, podkładkowanie zrobione, wszystko przesmarowane, korekta aoe. Muszę wcisnąć po dwa trzy razy spust na pełny cykl.

Jaka replika? Jaki mosfet? Ten problem to zazwyczaj źle pracująca kostka stykowa, rzadziej problem z silnikiem, baterią, złe podkładkowanie.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replika to Arcturus Centaur A. Nie ma kostki stykowej tylko mikrostyk. Mosfet to najprostszy mosfet od Peruna bez AAB taki mikroskopijny.

Na ogniu ciągłym zero problemów. Jedynie na semi raz wszystko działa super, a raz trzeba wcisnąć po dwa trzy razy aby zębatki zrobiły pełny cykl. Mikrostyk również był wymieniany.

Teraz do mnie dotarło, że może to być wina przerywacza. Jak nie docisnę do końca spustu to na semi potrafi polecieć burst. W takim położeniu przerywacz za słabo podbija. Te dwie sprawy pewnie są ze sobą powiązane. Jak myślisz?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...