Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabinek P1089A


Recommended Posts

  • 2 months later...

Ja już się nadziałem-po 3 strzelankach i wystrzeleniu ok. 2000 kulek rozwalił mi się spust 8O . Najpierw kleiłem go na Locctite (chyba tak się pisze). Puściło po 3 strzałach :? . Później lutowałem. Wytrzymało 10 strzałów i wszystko w środku było rozwalone :F . Wogóle to radzę go nie rozkręcać bo później składałem go 2 godziny i poszły te dziurki co się wkręca śrubki :x . Zasięg ma jakieś max 20m (jak jest nowy!). Ale lotem parabolicznym ok 28m. Metalowe są w nim tylko sprężyny i rączka naciągu(z przykręconym plastikiem). Reszta jest z plastiku. W magazynku zacinała się sprężyna i nie brał kulek! Ja miałem akurat model P1089+ (ten z rączką zamiast lunety) i był niewiarygodnie lekki. W całości złożony (i z pełnym magazynkiem) ważył ok 350g :wink: . Jednym słowem radzę nie kupować! PS: sorry że tak dużo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Ja już się nadziałem-po 3 strzelankach i wystrzeleniu ok. 2000 kulek rozwalił mi się spust 8O .

Po +/- 700 kulek na strzelanke ze sprężyną?

Nieżle

był niewiarygodnie lekki. W całości złożony (i z pełnym magazynkiem) ważył ok 350g :wink: .

No to jak skręcałeś, to te kawałki pręta też trzeba było włożyć.

A wracając do karabinka - pękła oś na której blokada tłoka się obraca - zastąpiona kawałkiem pręta. Po wzmocnieniu wnętrzności, ściśnięciu sprężyny i wymianie lufy na obirurkę zasięg skuteczny 30 metrów. teraz czeka na dorobienie HU.

Link to post
Share on other sites

Hmmm....

rzeczywiście po ściśnięciu sprężyny i dodaniu obilufy zasięg skuteczny wzrósł do jakiś 25 metrów (mierzone "na oko"). Wcześniej strzelał nie do przyjęcia (tzn. miał nawet zasięg w miarę, ale celnośc wynosiła praktycznie zero - kulka leciała gdzie chciała w rozrzucie 90 stopni od lufy...). Można kupić ale tylko w celu natychmiastowej przeróbki....

Link to post
Share on other sites

http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=...t=9872&start=45

Pozwole sobie nie zgodzic sie z opinia ze WSZYSTKIE "asg" z Cymy to jedno wielkie G. Otoz cierpie na notoryczny brak kasy i zeby zaczac kupilem P.1089+A , na sprezyne. Oczywiscie opis z allegro nie byl zgodny w pelni z towarem, ale cóż....  

Zaczne opisując karabin  

1) Do wygladu nie mozna sie przyczepic, przeciez to kosztowalo 87 zl...  

 

 

Wykonany z plastiku, wygląda solidnie. Uzytkuje go juz jakis czas i moge na to spojrzec z perspektywy czasu:  

Magazynek - mimo ze full plastk, to wydaje sie byc solidny - i faktycznie taki jest. Nie mialem z nim zadnych problemow.  

"Luneta" - jest to totalna atrapa  

"celownik laserowy" - nie mozliwe jest ustawienie go :]  

Najlepsza mozliwoscia jest zdemontowanie "lunety" ( jeden ruch reki ) i celowanie przez szczerbinke i muszke. Przy takim celowaniu cudow sie nie spodziewalem, a jednak! Mozecie wierzyc mi lubi nie, ale na odleglosc 20m nie mam zadnych problemow z trafieniem czlowieka [ jest to rowniez maksymalny zasieg tej repliki - potem kulka zaczyna opadac ( jednak czasem trzeba brac poprawke ) ].  

Z kumplami nawet jak sie bawilismy to trafilem w papierosa z 5-7 m. Kulka leci tam gdzie wskaze :] Po jakims czasie cala konstrukcja moze sie troche poluzowac [ np kolba ] - wystarczy dokrecic srubki i wszystko gra. Teraz wzialem sie za tuning tego karabinu, rozmontowalem go i chce wymienic lufe - male info :  

jezeli rozlozycie karabin znajdziecie tam oprocz lufy , metalowy pret ktory zapewnia odpowiedni ciezar :] rada: zapamietajcie jak lezal  

Sadze ze zmiana lufy polepszy osiagi o minimum 5 metrow poniewaz lufa stockowa [ o zgrozo! ] jest zrobiona z [ uwaga ] 3 czesci ktore sa wtykane w siebie  

to moj opis. po wzmocnieniu sprezyny i wstawieniu obilufy uzyskal troche powera, ale jeszcze sproboje sie z nim pobawic

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że można nie mieć kasy ale kupowanie karabinków na allegro albo airsoft guns to strata pieniędzy. Za dwa takie karabiny można kupić replike z umarexu (cudo to nioe jest ale przynajmniej nie chińskie). Wyjątkiem na airsoftguns byłą( bo już jej nie ma) M16 za 140zł.

Ma 0.6- 0.7 J i długą aluminiową lufe przez co zasięg skuteczny ponad 20m.

Link to post
Share on other sites
replike z umarexu (cudo to nioe jest ale przynajmniej nie chińskie)

8O

skąd ty to wiesz

ja i rzesza ludzi wie co innego, mianowicie Made in CHRL :lol:

Ma 0.6- 0.7 J i długą aluminiową lufe przez co zasięg skuteczny ponad 20m.

markowe pistolety też smigają na 20m 8)

Link to post
Share on other sites

I jeszcze odnośnie zasięgu i celności karabinków z cYmY.

Jak Można trafić w papierosa przy lufie o rozmiarz ponad 6.1 mm(i do tego niedokładnie wykonaną).

Zsięg przez to też maleje po w takiej lufie powietrze obchodzi kulke z boku.

 

[ Dodano: 08 Gru 2005 19:16 ]

Reszta team ma M16 i M4 zmade in china

M16 nie złe (psuje sie ale zasięg i celność dobra) i M4 (to samo co M16 ale krótsza lufa i przez to gorszy zasięg). Te dwa karabiny to wyjądki. Ale i one działają tylko dzięki ciągłym naprawom.

 

[ Dodano: 08 Gru 2005 19:22 ]

Mam pytanie do Gz. Po co wydawać na karabin 87 zł + cena lufy i modyfikacji. Lepiej kupić sobie np. Famasa z Cyber Guna za 150zł

(nie jestem zwolennikiem tej firmy, ale ich karabiny przynasjmniej nie są wykonane z świecącego abs-u i choć mają słabe sprężyny to wyciągają z nich niezłe osiągi przez wmiare dokładne wykonanie.

 

[ Dodano: 08 Gru 2005 19:40 ]

Pistolety może tak ale karabiny nie (zacznij rozrużniać).

Ale jeśli będziesz sie upierał to w markowych karabinach producenci podają skuteczny zasięg a producenici tanich replik maksymalny.

Mam G36 C z Umarexu. Ma zasięg skuteczny 15 -20 m (energia 0,5 J)

Karabin o przeciętnych osiągach ,ale dobrze wygląda i jest mocno zbudowany (komentaż G36C na wmasg), najmocniejsz kolba i jej mocowanie z wszystkich replik. Ale nie o tym chodzi o zasięg już o nim pisałem ale chcąc go sprawdzić strzeałem z 35m z b. duża poprawką w płot (tak żebym słyszał jak trafie) i trofiałem ,a na szpilu to z poprawką ok.15m. Pojećie zasięgu jest bardzo względne tak jak prędkość początkowa podawana dla kulek 0,12.

Link to post
Share on other sites

@troll

bez jadu

Umarex wszystko robi w Chinach, z tym sie musisz zgodzić

co do pistoletów napisałem to tylko jako porównanie

w niedziele widziałem w akcji Steyra DE, dalej twierdze że z tych najgorszych taniaków ten jest najlepszy :D, wyżej jest Well a potem firmówki, tego też nie zmienisz

Link to post
Share on other sites

na serio trafilem w tego papierosa, nie wiem, moze to moj egzemplarz jest nadzwyczajny (karabinek jeszcze wtedy byl stockowy)

 

co do wygladu, troche sie swieci ale za ta cene nie mozna sie spodziewac cudow.

 

a jezeli chodzi o hmm "usterki" to jak do tej pory trzeszczy lekko kolba

 

 

i dalej bede twierdzil ze jest to dobry poczatek dla kogos kto nie ma pieniedzy, a ma ochote troche sie pobabrac.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Link to post
Share on other sites
No i co że robi w Chinach Kj works jest z Tajwanu.

A co z tego, że KJ jest z Tajwanu ? co ty wogule porównujesz Tajwan do Chin. Oni przynajmnie robią o lepsze i wytrzymalsze repliki niż te chiński.

 

Jeśli chodzi ci o Steyra z ASG- DK to jest nawet dobry ale kosztuje 250 zł a za 350 kupisz już M15A4 z Classic Army.

Jemu chodziło (chyba) o taniego elektryka Steyra z BE. I ja się zgodze z GZ, że z tych tanich to on jest najlepszy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...