Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolety hukowe 9mm centralnego zapłonu.


Recommended Posts

Witam!

CZY ma ktos jakies linki/ informacje o replikach pistoletwo hukowy na noboje 9 mm centralnego zaplonu?

Bardzo mnie cos takiego interesuje. Chcialbym kupic sobie takie cacko!

Wiecie naciskasz spust, huk , ogien z lufy, zamek sie cofa wyskakuje luska i znowu to samo! Fajna zabaweczka.

Wiecei cos o tym bo ja uslyszalem od kumpla ale on nic wiecej nie wie, tylko tyle ze sa takie "zabawki"

Link to post
Share on other sites

Powiedzial bo jest to bron i gazowa, i "podobno" dobry rusznikarz moze to przerobic niskimi nakladami finansowymi na "ostra" amunicje. Dla mnie zezwolenie to najmniejszy problem. Wujo załatwi :-)

Pozdro!

 

Nie rozumiem dlaczego tak arogancko zostalem potraktowany przez kolege., no i nadal nic sie nei dowiedzialem!

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że zostałeś arogancko potraktowany przz Adamsa. Ale jeżeli planujesz przeróbkę pistoletu gazowego na ostrą amunicję, to musisz mieć jakieś rozchwianie rzeczywistości. Powiem Ci tak... nawet wujcio Ci nie pomoże, jak:

- rusznikarz zadzwoni po policję;

- próba strzału z przerobionej przez jakiegoś przestępcę broni pozbawi Cię dłoni, oczu, a może i życia.

 

Stosunek do broni jest miarą dojrzałości człowieka.

Link to post
Share on other sites

O ile pamietam, to zgodnie z ustawa bron hukowa (sygnalowa) moze byc posiadana bez zezwolenia do kalibru 6 mm.

 

Ale na logike rzecz biorac pojecie kaliber dotyczy tu lufy (bo kuli przeciez nie ma) i wystarczy aby lufa miala przelot nie wiekszy niz 6 mm, aby moc sobie strzelac dowolna amunicja, w tym tzw 9 mm PAK.

 

W ogole to chetnie bym kupil dozwolony u nas przez prawo jakis model hukowy o kalibrze 5,56 albo 5,45. Najchetniej w wersji automatycznej! :wink:

 

Co do meritum, to modele hukowe 9mm mozna bez zadnego problemu kupic w Niemczech (bo tu jest dozwolone) i przewiezc do Polski (brak kontroli celnej). Oczywiscie nadgorliwa nasza policja moze sie do tego przyczepic, ale powinno sie dac z tego wykaraskac, o ile bedziemy mieli jakis dowod zakupu. Podobno Prawo Unijne dziala tak, ze jak cos jest dozwolone do sprzedazy w jednym kraju, to w innym nie mozna karac za posiadanie, czy cos w tym stylu. Ale ja osobiscie bym nie ryzykowal, aby pokazac sie z czyms takim publicznie w bialy dzien. Choc jak ktos ma jakas dzialke na odludziu, to czemu nie? Pomijajac ryzyko klopotow, zabawa jest dosc droga, jeden taki naboj hukowy kosztuje 2 - 3 PLN.

Link to post
Share on other sites
O ile pamietam, to zgodnie z ustawa bron hukowa (sygnalowa) moze byc posiadana bez zezwolenia do kalibru 6 mm.

Zgadza się

 

Ale na logike rzecz biorac pojecie kaliber dotyczy tu lufy (bo kuli przeciez nie ma) i wystarczy aby lufa miala przelot nie wiekszy niz 6 mm, aby moc sobie strzelac dowolna amunicja, w tym tzw 9 mm PAK.

Raczej nie przekrój przewodu lufy a rodzaj naboju. A nabój 9mm to nabój 9mm niezleżnie od lufy.

 

Co do meritum, to modele hukowe 9mm mozna bez zadnego problemu kupic w Niemczech (bo tu jest dozwolone) i przewiezc do Polski (brak kontroli celnej). Oczywiscie nadgorliwa nasza policja moze sie do tego przyczepic, ale powinno sie dac z tego wykaraskac, o ile bedziemy mieli jakis dowod zakupu.

A co dowód zakupu ma do tego? Nadal będzie to nielegalne posiadanie broni.

 

Podobno Prawo Unijne dziala tak, ze jak cos jest dozwolone do sprzedazy w jednym kraju, to w innym nie mozna karac za posiadanie, czy cos w tym stylu.

Radze zapoznać się z prawem, a później wypisywać takie bzdety.

 

"podobno" dobry rusznikarz moze to przerobic niskimi nakladami finansowymi na "ostra" amunicje.

No, już widze jak ktoś zaryzykuje 10 lat więzienia :P

Link to post
Share on other sites
Raczej nie przekrój przewodu lufy a rodzaj naboju. A nabój 9mm to nabój 9mm niezleżnie od lufy.
No, kwestia dyskusyjna, Navy. Nie chce mi szukac po fachowych definicjach, ale pojecie kaliber dotyczy lufy lub srednicy pocisku. W broni hukowej lufa moze byc praktycznie o dowolnym przekroju, a pocisku przeciez nie ma i nie moze byc! Moim zdaniem naboj hukowy NIE MA kalibru (przeciez srednica luski nie jest kalibrem w zadnym znaczeniu!), a czy producent oznaczy go jako 9mm czy jakimkolwiek innym symbolem, to ma drugorzedne znaczenie.

 

Ale oczywiscie nasza dyskusja jest dosc jalowa, nie jestem ani prawnikiem ani znawca broni aby cos tu rozstrzygac, przedstawiam tylko swoje watpliwosci...

 

Radze zapoznać się z prawem, a później wypisywać takie bzdety.

Napisalem Podobno... . Jesli cie interesuja szczegoly, to odnajde magazyn strzelecki w ktorym takie bzdety napisono.
Link to post
Share on other sites

Pomijając wszystkie inne aspekty tej dyskusji, powiem tylko że owszem, niektóre rodzaje broni gazowej można skutecznie przerobić na broń ostrą.

Mówię oczywiście o gaziakach 8mm.

Brat mojego dziadka na początku lat 90tych dostał pozwolenie na broń gazową, kupił Waltera P38, jakiś czas potem rozwiercił go do 9mm gdzieś po znajomości.

 

Ale to był stary AKowiec więc nie mialem mu za złe :)

 

Oczywiście, są to praktyki zdecydowanie nielegalne, i potencjalnie bardzo niebezpieczne dla strzelającego.

Odrobinęgorszy stop albo konstrukcja, i zamiast pistoletu masz urwiłapkę.

Poza tym stajesz się kryminalistą.

Link to post
Share on other sites
No, kwestia dyskusyjna, Navy. Nie chce mi szukac po fachowych definicjach, ale pojecie kaliber dotyczy lufy lub srednicy pocisku. W broni hukowej lufa moze byc praktycznie o dowolnym przekroju, a pocisku przeciez nie ma i nie moze byc! Moim zdaniem naboj hukowy NIE MA kalibru (przeciez srednica luski nie jest kalibrem w zadnym znaczeniu!), a czy producent oznaczy go jako 9mm czy jakimkolwiek innym symbolem, to ma drugorzedne znaczenie.

Spróbuj to wytłumaczyć prokuratorowi :P

Jak zwykle Twoje wywody mają charakter życzeniowy, a nie obiektywny.

 

Jesli cie interesuja szczegoly, to odnajde magazyn strzelecki w ktorym takie bzdety napisono.

No, znam ten artykuł. Tego kto go pisał też.

We Francji możesz kupić jednostrzałowy sztucer bodajże nawet bez zezwolenia. Spróbuj go wwieźć do Polski :P

 

powiem tylko że owszem, niektóre rodzaje broni gazowej można skutecznie przerobić na broń ostrą.
Ależ nikt nie zaprzecza, że jest to technicznie wykonalne, tylko
są to praktyki zdecydowanie nielegalne, i potencjalnie bardzo niebezpieczne dla strzelającego.
Link to post
Share on other sites
Jak zwykle Twoje wywody mają charakter życzeniowy, a nie obiektywny.
Moje wywody sa poparte jak zwykle argumentacja, moze bledna, ale to byc moze prokurator czyta nasze prawo w sposob subiektywny??? Co tez sady wiele razy zdolaly wykazac, heh. Tak czy siak wniosek jest jeden, ze prawo w Polsce jest kiepskie i niejednoznaczne, dajace policji i prokuratorom szerokie pole interpretacyjne. Zreszta zgodnie ze stara zasada prawnicza wszelkie watpliwosci powinny byc rozstrzygane na korzysc oskarzonego! :P

 

We Francji możesz kupić jednostrzałowy sztucer bodajże nawet bez zezwolenia. Spróbuj go wwieźć do Polski.
Z przywiezienem nie powinno byc problemu, pewnie nawet by sie dalo przeslac zwykla poczta. Ale co do dalszego przebiegu zdarzen, czyli postrzelania u nas, to tez mam obawy! :wink:
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

TAAAA za własnie taki pistolet jak Kimar 9mm (replika beretty) o mało co siedzieć nie poszedłem... (długa hisotria).

Na broń gazową i ostrą jest jedno i to samo zezwolenie. Czyli na ten pistolet trzeba posiadać zezwolenie na broń palną.

 

 

Ciekawostka: w/w pistoletu strzelałem z naboi gazowych. ( pistolet nie był przerabiany), według znajomego (rusznikarza), po oględzinach tego pistoletu, nie ma mozliwości przerobienia na amunicje ostrą.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...