Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyrobiony ząbek w magazynkach


Recommended Posts

Witam!

Posiadam M15 od ASG/Lonex i spotkałem się z pewnym problemem

Zakupiłem kilka sztuk magów CAA mid-cap (dokłądniej mówiąc to takie - http://www.patrolbase.co.uk/images/XL/caa-140rnd-m4-midcap-black-1.jpg). Wszystko było pięknie i ładnie do momentu aż chciałem przestrzelić magi, okazało się, że żaden nie podaje, zastanawiając się co może być przyczyną doszedłem do wniosku, że wyrobiłem ząbki (prawdopodobnie zbyt mocno je dobijając) o komorę (metalowa). Wygląda to mniej więcej tak - http://i.imgur.com/yxaQ7nr.jpg.

Czy zdarzyło się wam kiedyś coś takiego? co mógłbym zrobić w takiej sytuacji? Myślałem o uzupełnieniu uszczerbków jakimś tworzywem, kropelką bądź czymś co zniwelowałoby w przyszłości podobne przypadki oraz aby przywrócić magą sprawność.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak, po odciągnięciu ząbka mam fontannę kulek więc magi są w porządku.

Przed sekundą doszedłem o co może chodzić, problem twki w łączeniu mag-komora, po wsadzeniu maga do gniazda kulki w ogóle nie są podawane do komory, prawdopodobnie komora jest za krótka i nie odciąga blokady na tyle, żeby kulki mogły wpaść do komory.

Dla pewności przesmarowałem jeszcze delikatnie sprężynki od blokady bo dość mocno chodziły, zaraz jeszcze coś pokombinuję.

Tak, magi kupiłem nówki.

Link to post
Share on other sites

Trzeba w takim razie kombinowac z długością komina komory, zaczepem zwalniacza magazynka lub okienkiem na niego w samym magu. Wszyztko zależy od tego ile brakuje i co masz w domu. Trochę kombinowania i wątpię by ktoś tu bardziej pomógl na odległość.

 

Daj proszę znać gdy cos wykombinujesz.

Edited by Merrowing
Link to post
Share on other sites

Po mojemu to jakbyś wyrobił ząbki to by raczej kulek nie trzymały a nie nie podawały.

Niekoniecznie. O czym za chwile

Przed sekundą doszedłem o co może chodzić, problem twki w łączeniu mag-komora, po wsadzeniu maga do gniazda kulki w ogóle nie są podawane do komory, prawdopodobnie komora jest za krótka i nie odciąga blokady na tyle, żeby kulki mogły wpaść do komory.

Nie odciąganie może być równie dobrze spowodowane wyrobieniem się ząbka - póki ząbek był cały komora go odpychała, wyrobił się i komora "nie sięga" na tyle, na ile trzeba. Gdybyś mocniej wyrobił ząbek to prawdopodobnie byłoby tak, jak napisał Merrowing - mag nie trzymałby kulek w ogóle. Takie coś jednak byłoby bardzo trudne (biorąc pod uwage to, że już teraz komora nie sięga do blokady).

 

Daj ogłoszenie na komisie, że szukasz samej blokadki - może ktoś ma. Możesz też spróbować uzupełnić blokadke, zrobić nową (jak masz gdzieś w domu jakieś niepotrzebne plastiki to pilnik lub papier ścierny w łape i jedziesz) lub przedłużyć komorę. Tylko, że ta ostatnia opcja może być problematyczna, gdy zakupisz nowe magi - może się okazać, że komora jest za długa i mag nie będzie dobrze siedział w gnieździe. Kiedyś Dread polecał do customów karton (czy też tekture) introligatorski utwardzany żywicą poliestrową. Utwardzony karton przyklejasz na super glue. Nie gwarantuje jednak, że sie to utrzyma.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

No ok, dzięki za tak obszerną odpowiedź. Problem w tym jak ja później wymienię te blokady? Magi są nierozbieralne, można tylko wyjąć sprężynę. Spróbuję z tym utwardzanym kartonem/papierem introligarskim bo może okazać się pomocne. ;) Tylko teraz żeby nie przedobrzyć i żeby powiększon blokada chowała się w magu.

Ciekawe, czy zmiana komory na Ultimate by pomogła.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Skocz do marketu budowlanego i kup kilka podkładek o średnicy podobnej do komina komory. Podklej na jego koniec i będzie smigać. Nie wiem ile będzie trzymać, ale jakieś mega siły tam nie działają. W miarę solidna ilość kleju powinna zaspawać to praktycznie na stałe.

Link to post
Share on other sites

@GuloGulo

W ogóle nie podają, komin komory zwyczajnie nie odciąga blokady na tyle żeby kulki mogły wpaść do komory, owszem, blokada jest delikatnie odciągana ale to jednak zbyt mało. Magów w sumie nie dociskałem ponieważ bałem się, że jeszcze bardziej uszkodzę ząbek lub go ułamę a wtedy to kaplica. Jednak spróbuję z wyczuciem je docisnąć i dam znać. Magi siedzą ciasno, jakby były robione na wymiar (latają w prawo i lewo o max 1mm ale tak samo jest w przypadku palnej eMki), przód/tył nie latają, co najwyżej tak, że nie jest to zauważalne ani wyczuwalne. Po wciśnięciu zwalniacza blokady wypadają swobodnie, bez żadnego problemu.

@Emcet Dzięki ci wielkie za rade, rozmyślałem czym mógłbym przedłużyć komin i nie wpadłem na najprostrze rozwiązanie ;)

Link to post
Share on other sites

Bo to wygląda jakby teraz komin komory trzymał ten ząbek na tym wyrobieniu... Rzeczywiście jakby za krótki komin w komorze w stosunku do zagłębienia w magu... A przy okazji nieziemsko miękki plasticzur ... Jak bym próbował łatać jakimś dwuskładnikowym metal-plastikiem. Trochę roboty. Chyba, że rzeczywiście znajdziesz gdzieś ząbki na wymiankę.

No i weź inna kmorę co by przynajmniej długość kominka przyrównać... Może wystarczy podszlifować...

Link to post
Share on other sites

Wygląda to jakby komora wbijała się w ząbek i blokowała, faktycznie, aczkolwiek po rozebraniu repliki i wyjęciu komory sprawdziłem łączenie mag-komora i ząbek delikatnie się cofał, jednak zbyt delikatnie. Również się ździwiłem, że zrobili taki element z tak miękkiego materiału (dziwne, że te "lepsze" firmy nie robią ząbka z metalu - zastanawialiście się nad tym kiedyś? :P )ale później jednak próbowałem tak jakby odgiąć ubytek z powrotem ale za cholere się tego nie dało zrobić bez łamania czy uszkodzenia ząbka, mocny plastik jak diabli. Wątpie, że podczas dobijania maga w gnieździe na blokadę działała aż taka siła nacisku, że aż by wyrzeźbiła widoczny na zdjęciu defekt, z drugiej strony zewnętrzna krawędź komina komory jest zwężana do wewnętrznej i mogło to zadziałać jak ostrze noża. Dziwna sprawa.

Problem w tym, że ciężko by mi było kombinować z ząbkiem i klejem dwuskładnikowym ponieważ magazynek jest nierozbieralny, da się tylko wyciągnąć sprężyne i popychacz kulek, samego maga nie rozbiorę.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Metalowe magazynki classica zeszlifowały mi zatrzask magazynka (cyma bodaj), tak więc nie jestem zaskoczony że dobijaniem odszczypałeś/oskrobałeś ten cycek. Jeśli magazynek jest rozbieralny to ten cycek da się wyjąć, a jak nie masz dwóch lewych rąk to i w domowych warunkach dorobić.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Tak, właśnie chciałem wygładzić to lutownicą ;) Co do komina to popróbuję, idąc za radą Emcet'a, z tymi podkładkami, jeśli to nie zadziała to pozostaje mi wymiana komory, być może Ultimate lub Madbull (imo lepsza regulacja niz stock HU w Mkach). Stock wydaje się być produkcji Deep Fire (metalowa z czarnymi pokrętłami). Zanim jednak kupię to popróbuję jeszcze na różnych komorach, może na którejś zatrybi, wtedy będzie wiadomo. Po próbach z podkładkami dam znać jak to wszystko wyszło, ewentualnie póżniej będę myślał co dalej. ;)

Link to post
Share on other sites

@zielen, a góra-dół magazynek nie ma luzu?

Bo może to nie kwestia ząbka a właśnie długości komina, spróbuj po prostu wyjąć komorę z repliki i nasadzić na maga. Jak kulki pójdą bez większego oporu to może być to.

I może nie trzeba kombinować z komorą (choć pomysł emceta nie jest zły) tylko "podnieść" magi na zatrzasku. Jeśli tak jest to są na dwie metody: można powklejać kawałek plastiku w gniazdo zatrzasku w magazynku albo nakleić kawałek płytki na sam zatrzask. 1 metoda ma tę zaletę, że dobre magazynki będą dalej działać. a druga - nie musisz przerabiać wszystkich magazynków.

Link to post
Share on other sites

@zielen, a góra-dół magazynek nie ma luzu?

Bo może to nie kwestia ząbka a właśnie długości komina, spróbuj po prostu wyjąć komorę z repliki i nasadzić na maga. Jak kulki pójdą bez większego oporu to może być to.

Wygląda to jakby komora wbijała się w ząbek i blokowała, faktycznie, aczkolwiek po rozebraniu repliki i wyjęciu komory sprawdziłem łączenie mag-komora i ząbek delikatnie się cofał, jednak zbyt delikatnie.

Link to post
Share on other sites

Może to herezja, ale ja bym zaczął od delikatnego skrócenia iglakiem ząbka od strony wlotu kulek - powinno to rozwiązać problem z podawaniem mimo niecałkowitego dociśnięcia do komory, a jeśli się nie przegnie, to nie powinno być problemu z trzymaniem kulek w magazynku.

 

Jeśli na innych magazynkach replika działa, to myślę że nie ma sensu od razu inwestować w drogie,niepewne rozwiązania czy modyfikować komory.

Edited by Merrowing
Link to post
Share on other sites

Już przyszlifowałem delikatnie ząbki (wyrównałem je) ale obiawiam się, że przy załadowanym w pełni magazynku (140BB) zmniejszona powierzchnia ząbka nie będzie w stanie skutecznie oprzeć się naciskowi sprężyny i magazynek będzie podawał...nawet w ładownicy :icon_biggrin:

 

EDIT :

 

Panowie, problem rozwiązany.

Jądro sprawy leżało w kontakcie mag-komora, ząbki magazynków były pod zbyt małym skosem, odwrotnie było w komorze, delikatne przyszlifowanie zwieńczenia komory i przyszlifowanie ząbków blokady w stronę dołu pomogło, wszystkie trzy magi podają jak szalone :icon_wink:

Przestrzelam je porządnie przy najbliższej okazji - w ramach testu finalnego i potwierzę moje słowa lub zaprzeczę i będę kombinował dalej. :icon_wink:

Edited by Axel
scalam posty
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...