Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepszej jakości firmy od akumulatorów LiPo


Recommended Posts

Turnigy w przeszłości to nie były pakiety marzeń, miałem w przeciągu 5 lat około 20 różnych, ale teraz są zadziwiająco (przy swojej cenie) dobrej jakości i stabilne. Wcześniej - mimo obchodzenia się jak z jajkiem potrafiły puchnąć bez powodu (bez przeładowania, skrajnego rozładowania czy uszkodzeń mechanicznych) i nie trzymać parametrów (nie doładowywały się do nominalnego poziomu albo nagle padały). Oczywiście nie wszystkie ale spora część. Od jakich 2-3 lat zauważyłem poprawę i to znaczną (albo mam takie szczęście) i są naprawdę OK. Niektóre udało mi się (tzn. nie do końca "mi" ale tak to jest jak się pożycza repliki kolegom) nawet ekstremalnie rozładować i nic - dalej działają jak nowe (w jednym przypadku to było 2,4 V a w drugim nawet 1,7 V).

Obecnie - jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości - moim zdaniem co najmniej 8/10 może nawet 9.

W przeszłości używałem też firefox-ów i wbrew ogólnym opiniom były bardzo dobre. Nie spuchły (no może 1 pakiet minimalnie) i trzymały parametry do końca. Jak je sprzedawałem to działały jak nowe.

Kolega do modelu używa kokam-ów i też jest bardzo zadowolony, ale w tym przypadku cena mnie zniechęca (są 2 x droższe od turnigy)

Reszty nie znam.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Szukał najlepszych to mu podałem :)

 

Firefox - miałem jeden, nawet nie trafił do repliki tylko z powrotem do sklepu jako zwrot :D

 

Miał mieć (chyba) ok 1200mAh pojemności, ładowało go do 850mAh (około), potężna rezystancja wewnętrzna ogniw na poziomie 250mohmów, w cholerę nie równe cele, mimo balansowania na porządnych ładowarkach.

GFC nie jest żadnym producentem ogniw ani takich rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...