Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5SDx z CA vs TM - dzwiek


Recommended Posts

Wybaczcie jesli powtarzam temat ale moje pytanie jest szybkie i nie powinno sprawic klopotow. Kieruje pytanie do ludzi ktorzy mieli/maja doczynienie z MP5SDx z TM i z CA. Pomijajac temat 'czy tlumik tlumi' wiedzac juz swoje po lektrurze tego tematu pytam sie jak to wyglada z halasem samego GB. Mam doczynienia z P90 z TM i z tlumikiem wypelnionym gabka dzwiek "gazow" wylotowych jest wytlumiony. GB tez jest wytlumiony wydaje mi sie ze glownie dzieki plastikowemu body.

 

Teraz samo ptytanie: Czy metal body w serii z CA nie sprawia ze halas z GB jest o wiele bardziej slyszalny niz w plastikowym GB? Wiedzac ze metal lepiej przewodzi dzwiek sam znalazlem odpowiedz. Czy jednak jest to duza roznica? Czy z MP5 z CA mozna sie bawic w ciche zabijanie? Czy mozna sprawic ze wrog uslyszy tylko kulki odbiajace sie od scian ale nie bedzie mogl zlokalizowac strzelca?

Kupujac MP5 ze wzgledow finansowych chcialbym przynajmniej miec przyjemnosc "pufania" mojej broni a nie ryczenia (wkoncu to wersja SD). Kusi mnie jednak niesamowicie metal body jako ze jestem fanatykiem "klimatu".

 

Halik

 

PS. Tak, szukalem na forum i wyczytalem ze dzwiek samego GB jest slyszalny na niewielka odleglosc, w sumie przez samego strzelca. Jednak tematy te nie byly dostatecznie sprecyzowane jak to wyglada z metalowym body a sprawa wydaje sie dosc istotna.

Link to post
Share on other sites

Najnowsze egzemplarze mp5 ca mają znośny dźwięk - używanych nie warto kupować, chyba że osobiście je przetestujesz. Starsze - (poznasz po czarnym gearboxie) wyją jak zarzynane prosięta (dostępne w CAMO po promocyjnej cenie - stanowczo odradzam!!) . Podobnie ICS - nie spotałem egzemplarza, który miał "zdrowy" dźwięk.

Jeśli nie zależy ci zbytnio na zasięgu (tzn. przecierpisz fakt, ze twoja mp5 strzela na te 3-5 metrów bliżej niż CA, a w kolegach robi mniejsze dziurki), to kup Marui MP5SD5 w sklepie oferującym "superpromocję" - najprawdopodobniej będzie to najcichsza wersja SD.

Warto dodać, że czasem dźwięk repliki różni się w zależności od egzemplarza, np. spotkałem się z trzema różnie brzmiącymi stockowymi p90

Link to post
Share on other sites

Na MG MP5 z CA to sa najnowsze wersje?pytam sie bo moze akurat ktos bedzie wiedzial :>

 

Druga sprawa to spotkalem sie z praktyka wstawiania cienkiej supermarketowej karimaty miedzy body a GB - z technicznego punktu widzenia nie jest to glupi pomysl. Nie wiem tylko czy w MP5 z CA jest wystarczajace miejsca. Ewentualnie inne srodki zeby to wytlumic? Nie kupujac jakichs tam cudownych zebatek helikalych za ktore mialbym bron boczna ;>

Link to post
Share on other sites

Halik wytłumienie wiąże się właśnie z zakupieniem pewnych części, co to starczają za broń boczną.

Po pierwsze by było cicho :

- żadna mocniejsza sprężyna

- głowica tłoka z duraconu

- jak masz miejsce to możesz włożyć matę do wyciszania między g-box a obudowę (kolega tak zrobił w AUG'u)

- zawsze możesz kupić zestaw cichej głowicy i tłoka (możesz mi uwierzyć - na stockowej sprężynie, właśnie tym zestawie cichym, z tłumikiem SOCOM, na łożyskach, z prowadnicą łożyskowaną G36 działało naprawde ciszej)

- MG radzi silnik z łożyskowanie co ma sens ale nie miałem możliwości sprawdzić czy to prawda

Link to post
Share on other sites

Skoro sprężyny nie będziesz zmieniał, to można użyć łożysk kulkowych pod zębatki. Wciśnięcie maty wyciszającej do MP5, zwłaszcza CA będzie trudniejsze niż w AUGu (w którym jest stosunkowo dużo miejsca). Za to nie zauważyłem, żeby zębatki helikalne systemy zwiekszały kulturę pracy - ważniejsze jest odpowiednie dobranie podkładek, które w stockowym Marui jest niemal zawsze idealne.

Link to post
Share on other sites

Tak. U mnie wytrzymał przez pół roku, potem wyjąłem PDI150%. Poza tym na potęgę strzelam na sucho.

 

Zwróć jednak uwagę, żę cechą CA jest niejednolite wykonanie w ramach tego samego modelu. Co wytrzymał jeden egzemplarz, tego nie musi wytrzymać drugi.

 

Co do kultury pracy CA/TM. Odgłos strzału faktycznie można zredukować wstawiając cichą głowicę i faktycznie tylko przy stockowych sprężynach. Potem jakoś to nie działa. Tak samo jest z tłumikiem - im słabsza sprężyna, tym lepszy efekt.

 

Co do odgłosów GB, to potwierdzam opinię kolegi Kmiecia. Najwięcej zależy od podkładek i wyregulowania silnika. Ważną sprawą jest też stan zębatek. Zużyte zębatki pracują głośniej (wg mnie znacząco), miałem tak w mp5 RAS).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...