Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bransoletka z Paracordu


Recommended Posts

Ogólnie to najpierw pomyśl czy te 5 metrów linki się rzeczywiście przyda. Jak nie to nie ma sensu wydawać kasy, a krzesiwo i gwizdek można kupić za grosze (czy to w formie klamerki czy zwykłej). Ja osobiście jeszcze nie potrzebowałem takiej linki przy zwykłym asg.

Link to post
Share on other sites

Wsadź do plecaka linkę (z 15m), do pasa przypnij morkę, gwizdek wrzuć do apteczki a krzesiwo zastąp zapalniczką i nie rób z siebie tacticool-pedała na mieście... To taka moja rada ale oczywiście rzecz gustu. Pytałes o opinię.

 

Do kompletu polecam takie do sutków: pol_pm_kolczyk-do-pepka-KARABIN-161576_1.jpg

Link to post
Share on other sites

Akurat bransoletki z paracordu są bardzo przydatne:) co prawda dowiesz się tego dopiero jak będzie Ci naprawdę potrzebna linka. Miałem już kilka codziennych sytuacji gdzie się przydała + jakieś wypady i imprezy kiedy na szybko potrzebny był sznurek a plecaka przy sobie brak. Jak z prezerwatywą: lepiej mieć i nie potrzebować niż nie mieć a potrzebować :P

Tak jak z noszeniem w kieszeni noża: ludzie mówią i patrzą jak na głupa, że "po co nosić nóż", a później jak trzeba coś przeciąć to pierwszy przyleci żeby pożyczyć :)

Nigdy nie wiesz kiedy może Ci się przydać linka, nóż czy krzesiwo, a plecaka raczej nie masz ze sobą 24/7 :) A taki zestaw mieści się do kieszeni + linka na ręce i masz to cały czas przy sobie a kompletnie tego nie odczuwasz :)

Link to post
Share on other sites

Nie patrz na żadne walory praktyczno/użytkowe - to ściema, tylko chłopcy nigdy nie chcą się do tego przyznawać. Bransoleta survivalowa to tylko i wyłącznie fajna biżuteria dla taktycznych gości. :icon_mrgreen: Jeśli Ci się podoba to bierz i tyle. Fajna zabawa jest z samodzielnym zaplataniem, ale obczaj też http://paracordprojekt.blogspot.com/.

 

@Krzywica - nie wiem co jest pedalskiego w noszeniu survival bracelet, ale na pewno jest lepsze niż noszenie po mieście Mory przy pasie niczym Rambo-Harcerz.

Link to post
Share on other sites

Po tym co wyczytałem mam mieszane uczucia :D

Ale Jako człowiek zwykle zabiegany zastanawiam się bardziej nad kupnem.

Własnie dlatego powstało moje pytanie czy ktoś już taka posiada i czy te które wybrałem sprawdzą się i będą funkcjonalne.

;)

Link to post
Share on other sites

Czy będą funkcjonalne to już Twoja sprawa. Mi do tej pory w ASG czy w ogóle 5 metrów paracordu, by się nie przydało. Przydatniejsze były sznurówki, bo potrzeba było krótkiego sznurka - ciąć paracord na 20 czy 30 centymetrowe odcinki przy takiej cenie jak powyżej byłoby mi szkoda. Na działce przydała się pare razy dłuższa linka, ale tam mam dość sporo różnych sznurków i tasiemek. Samochodu na paracordzie nie pociągnę.

Czy Ty tego użyjesz? Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Marek odpowiedział, wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Kup sobie paracord na metry i sam zapleć, wtedy jest to najbardziej opłacalne. Ja osobiście sporo czasu spędzam na wypadach itd. przy czym często mam tylko to co w kieszeni i w ciągu chyba prawie 2 lat użyłem jej dosłownie kilka razy, ale w sytuacji kiedy rzeczywiscie nie miałem innego sznurka pod ręką. Dla mnie to taka ostatnia deska jeśli chodzi o zapas sznurka :) Przydać może się zawsze, ale nie musi i dlatego jest to głównie gadżet. Ja od siebie naprawdę polecam (ale zaplatając samemu) mieć przy sobie taki zapas, bo ani to w niczym nie przeszkadza, ani portfela nie zabije :) Chyba, że ktoś ma wstręt do noszenia tego typu "bajerów", ale to już indywidualna sprawa każdego :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...