Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36c wypluwa kulki po złożeniu GB.


Recommended Posts

Witam! Tydzień temu postanowiłem pobawić się w serwisanta i samemu wymienić sobie tłok, w którym starły się zęby. Moja replika to JG G608. Ogólnie rozkładanie i składanie gb już chyba w miarę opanowałem, wiem mniej więcej co tam w środku piszczy.

Wypodkładkowałem od 0 zębatki/łożyska, po czym nasmarowałem i złożyłem gb z nowym tłokiem. Po złożeniu wszystkiego efekt jest taki, że replika chodzi, jakby była zadławiona, nie jest to taki agresywny, czysty strzał, tylko brzmi, jakbym strzelał repliką wsadzoną pod kołdrę. Kulki lecą na około 10 - 15 m. Nie przebija kartonu.

 

Z rzeczy, które ustaliłem:

- głowica tłoka jest szczelna w cylindrze ( testowane zatykając palcem dyszę)

- głowica cylindra jest szczelna z dyszą ( przy strzale jak się zatka dyszę, tłok nie wraca do końca, wraca dopiero po puszczeniu palca)

- może coś być z gumką, bo samemu sobie rozebrałem komorę, żeby sprawdzić jak to w środku wygląda. Jednak przy składaniu robiłem tak samo, jak na poradnikach, więc raczej tego nie dało się zchrzanić. Jak kręcę komorą HU, to widać w lufie, jak dystanser porusza gumką w górę i w dół.

- " test papierka" nic nie wykazuje. Szczelność między dyszą, a lufą raczej jest.

- przesmarowałem wszystko silikonem, także gumkę od zewnątrz, jednak chyba ewentualnie by nie podkręcała kulki, a nie plułaby kulkami na 10m.

 

Co jeszcze można sprawdzić? Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Z góry dzięki!

Edited by bnbnowacki
Link to post
Share on other sites

Tłok sprawdzałem, na szynach jeździ luźno. Gumkę HU już zdejmowałem i poprawiałem 2 razy dla upewnienia. Raczej jest wszystko ok. Jak kulkę włożę do komory HU, to wystarczy minimalnie dotknąć i kulka spada w dół lufy. Czy dobrym testem będzie wyciągnięcie gumki? Wtedy powinna mieć 100% fpsów, czy będzie nieszczelność jakaś?

Link to post
Share on other sites

Głowica tłoka powinna byc prawie sucha. Na uszczelce czy ściance cylindra powinna być minimalna ilośc smaru. Jeżeli nalałes tam oleju to mogło dojśc do sytuacji, że zakleiłeś otwory wentylacyjne w głowicy i przez to jest brak kompresji.

Link to post
Share on other sites

To chyba będzie długi temat, ale każdy kto grzebie sam kiedyś to przerabiał:)

Jak już wszystko rozbierasz, przeczyść od razu lufę- jeśli zalałeś smarem wnętrze cylindra, to pewnie go przedmuchało też dalej.

I jeszcze jedno - sprawdź czy po złożeniu gb dysza, po naciśnięciu palcem, wraca do końca na swoje miejsce - jeśli dałeś tam za gęsty smar, to może ją blokować.

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem go dzisiaj. Bez efektów. Przeczyściłem cylinder od wewnątrz, dyszę i głowicę cylindra. Nasmarowałem silikonowym tylko uszczelkę głowicy tłoka. Lufy nie czyściłem. Czy możliwe, że to przez lufę? Dodam, że przed awarią tłoka wszystko chodziło cacy, nie było żadnych spadków fps, przebijało dno puszki od piwa.

Link to post
Share on other sites

Mały update:

dysza wraca na swoje miejsce po naciśnięciu.

lufa przeczyszczona. Było faktycznie trochę brudu w środku. Bez efektów.

kulka pozytywnie przechodzi test przepchnięcia przez lufę. Wystarczy dotknąć i leci samoistnie w dół lufy.

 

Pytanko:

Jaki mocny podmuch powinien iść z dyszy przy strzale? Jak przyłożę do ręki, to czuć podmuch i lekko na dłoni robi się dołek od powietrza (prawie niezauważalny). Czy tak powinno być, czy replika 430fps powinna dać większe ciśnienie po przyłożeniu gb do ręki?

Link to post
Share on other sites

FINAL UPDATE:

Przepraszam za mój błąd, napisałem, że sprawdziłem poruszanie się tłoka w pustym gb i śmigał. Teraz mi się przypomniało, że to akurat sprawdzałem na innym tłoku, który zamówiłem i nie pasował do mojego gb w ogóle (e&l 3 stalowe zęby v3). Teraz jeszcze raz to sprawdziłem na tłoku obecnym (SHS), i prawie, że siedzi na amen. @wiciok, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zamawiam nowy tłok i napiszę co dalej, jak przyjdzie i złożę ;)

Może napisalibyście od razu jak to jest z kompatybilnością tych części do gb. Te problemy występują tylko przy niemarkowych replikach, czy zawsze trzeba mieć swoje sprawdzone części, a z nowymi to nigdy nic nie wiadomo?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...