Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema kupiłem replikę GFG07 CQBR już jakiś czas temu i zastanawiam się co powinienem w pierwszej kolejności wymienić w tej replice by zwiększyć jej zasięg i poprawić celność czy najpierw wymienić całą komorę hop up z gumką czy też lufę precyzyjną (chcę wymienić na dłuższą więc w grę wchodzi również lufa zewnętrzna) a może coś jeszcze ?

 

Podaje link do owej repliki wraz z jej opisem:

Replika karabinka GFG07 CQBR

 

Z góry dzięki za pomoc !

Edited by MrMax92
Link to post
Share on other sites

Kup dobre kulki 0,28g i LiPo 11,1V. No i wstaw M-blocka. Tam nie ma co tuningować bo bebechy są na bardzo dobrym poziomie. Jak będziesz ją "karmił" dobrej jakości amunicją to masz kilka lat zabawy.

 

Nawet lufa ma 6,05mm więc pakowanie się z precką niewiele wniesie. Gumka do wymiany po 22-25,000 strzałów.

 

Oczywiście, że jak się uprzesz to możesz tuningować ale widocznych efektów za wiele nie będzie :)

Link to post
Share on other sites

Zależy co chcesz osiągnąć i ile masz kasy. Gb jest w środku naprawdę spoko, możesz ewentualnie zamontować uszczelnioną dyszę. Jeśli replika ma już spory przebieg, możesz wymienić sprężynę, jeśli stara się ubiła. Co do zespołu lufy - jeśli masz ją zmieniać to najlepiej na prometheus/pdi. Gumkę polecam czarną systemę albo niebieski madbull (inne też są okej, wiem jednak że na niebieskim madbullu replika gfc ładnie śmiga). Co do komory to raczej pro win/prometheus. Niestety nie wiem czy na 100% będą pasować akurat do tej repliki. Ewentualnie polecana jest King Arms albo czerwony element, ale nie testowałem ich sam.

Link to post
Share on other sites

0,28 g będą za ciężkie. Jak masz stockowo te ~400 fps to kup G&G 0,25 g.

 

Na początek wymień to co jest najsłabsze w (prawie) każdej replice, czyli gumkę HU, kable na niskooporowe, wtyczki na Deansy i dodaj jakiś prosty mosfet (+ nowa kostka stykowa, bo stara pewnie się zużyła). Przy okazji warto wszystko nasmarować, wypodkładkować i doszczelnić. U mnie w MP5 Cymy doszczelnienie dało +15 fps, więc chyba warto. :icon_wink:

 

I napisz ile $$$ chcesz przeznaczyć na tuning.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zauważyłem też, że replika znosi kulki na prawo tj. jedne wypluwa prosto zaraz następną w lewo znów prosto niekiedy wypluje dwie bądź kulka spadnie po ok 15 metrach. Zauważyłem, też, że zasięg repliki jakby zmalał. Nie wiem czy to wina hop-up'u czy może też czegoś jeszcze. Wysyłać replikę na serwis póki jest gwarancja czy kupić po prostu lepszą gumkę(jeżeli już to jaką) i sprawdzić jak będą latać. Dodam, że strzelam kulkami Guardera 0,25g.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...