Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak rozpoznać rodzaj problemu dysza-komora?


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam SR25 PJ, w środku siedzi szkielet GB Classic Army(a w nim jakiś boreup, dysza jest od AUGa, spring M150), komora Prometheusa (na King Armsie była jeszcze większa tragedia) i lufa Prometheusa 590mm. Replika pluje na 20 metrów a wg chrono mam 220fps : ) Wydaje mi się że GB skręciłem dobrze, i że to raczej problem na lini dysza -> komora, gdyż na komorze KA replika kulke brała co 2/3 a czasami po 2 na raz.

 

Czy ktoś zna jakieś ciekawe sposoby na znalezienie winowajcy (dysza za długa / za krótka / komora za daleko / za blisko)?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zrób test papierka. Odwróć replikę do góry nogami, wrzuć jedną kulkę do komory HU, połóż na kominku od podawania kulek (tej rurce, którą kulki wchodzą do komory) kawałek papierka i strzel. Im wyżej podskoczy papierek tym większa jest nieszczelność pomiędzy dyszą, a gumką.

Link to post
Share on other sites

Jak dysza za krótka zazwyczaj widać to przez komin komory(nie dochodzi do kołnierza gumki),dysza za długa zazwyczaj powoduje problemy w podawaniu kulek.

 

Primo wymieniony wcześniej test papierka, secundo wyciągnij i rozkręć GB,dociśnij komorę z lufą do GB i ją zatkaj (najbardziej liniowo jak się da) spróbuj wcisnąć tłok do cylindra ->jak jest gut to wiadomo strzykawka będzie ,jak lipa->powietrze pójdzie bokiem :).

 

Jeśli test 2 przejdzie poprawnie , to najprawdopodobnie jest problem na osiowości komora->szkielet GB.

Link to post
Share on other sites

Komory różnią się wymiarami w środku- chodzi o ten wewnętrzny próg o który opiera się końcówka lufy "ubrana" w gumkę. Możesz wymieniać dusze na różne-różniste, szlifować czoło popychacza, doklejać na czoło popychacza-słowem cuda, cudeńka...i nic. Koledze "reperowałem" repliczkę King Armsa, plasticzura, nie chciała w ogóle gadać z komorą KA (ta metalową, bo ori była plasticzana) i z różnymi innymi... spadki były nawet do 90 fps... Z komorą od JG (te starszego typu czy też innego wypustu-takie błyszczące jakby chromowane) i gumką do niej dołączoną-JG niebieską- replika zaczęła nosić kuleczki daleeeeeko i proooooostoooo. I spokojnie robiła te 440 fps. Dobór komponentów to sztuka i niestety czasami jest wyjątkowo indywidualna do danej repliki.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...