Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika i rozterki z nią związane.


Recommended Posts

Witajcie!

 

Wstępnie: witajcie, jestem nowy na forum i jestem osobą, która z ASG nie miała nigdy styczności face-to-face. Moja wiedza praktyczna nie jest, a opieram się tylko na teorii. Zaczynam, a przynajmniej próbuję zacząć, swoją przygodę z ASG.

 

Meritum: wybór pierwszej repliki, budżet w granicach 500-1000zł przeznaczony na samą replikę bez dodatków. Padł wybór na replikę karabinu SA-B02 od Specna Arms i za nic w świecie nie mogę się dokopać jakichś rzetelnych opinii czy ta replika będzie odpowiednia na początek. Od razu zaznaczam: tuning i wszelkiego typu wymiany wchodzą w rachubę, ale myślę, że na stockowym sprzęcie chciałbym pocisnąć do czasu aż bym się mocniej wczuł w klimat ASG.

 

Od razu podsyłam link: http://gunfire.pl/product-pol-1152203169-Replika-karabinka-SA-B02-Half-Tan.html

do tej konkretnej repliki. Słyszałem już różne opinię i słyszałem, że chinolom nie warto za bardzo ufać (i serio, nie jestem nawet do końca pewien czy Specna Arms to chinol, ale tak gdzieś wyczytałem).

 

Pytania:

 

1. Co myślicie o tej konkretnej replice? Dobry wybór, zły?

2. Czy Specna Arms to w końcu chinol jak kiedyś gdzieś wyczytałem, czy nie? Warto ufać temu konkretnemu producentowi?

 

 

Z góry dziękuję za udzielone porady i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Niestety upodobałem sobie rodzinę eMek i raczej tak zostanie. No, stety lub niestety - zależy jak na to patrzeć.

 

Mam rozumieć, że jeśli bym wybrał tą konkretną replikę a w przyszłości pokusił się o powiedzmy: wymianę gearboxa, lufy wewnętrznej, baterii (to na samym początku po zakupie repliki), gumki (tak jak w przypadku baterii) itd. to byłoby wszystko cacy, miałoby prawo bytu a nawet mogłoby konkurować z replikami, powiedzmy, klasy I-szej?

 

Czy może warto wybrać replikę innej firmy, za mniej-więcej tą samą cenę?

Edited by Cassid
Link to post
Share on other sites

Mam rozumieć, że jeśli bym wybrał tą konkretną replikę a w przyszłości pokusił się o powiedzmy: wymianę gearboxa, lufy wewnętrznej, baterii (to na samym początku po zakupie repliki), gumki (tak jak w przypadku baterii) itd. to byłoby wszystko cacy, miałoby prawo bytu a nawet mogłoby konkurować z replikami, powiedzmy, klasy I-szej?

 

Specny nie są złe, ale prosto z pudła tym się nie da strzelać (a przynajmniej stwierdzi to ktokolwiek, kto miał wcześniej inną replikę). Na starcie tak jak mówisz do wymiany od razu jest gumka. Oprócz tego koniecznie trzeba:

-wyczyścić lufę wewnętrzną z obcej cywilizacji

-wyczyścić dyszę ze smaru, a najlepiej ją po prostu wymienić (u mnie banglała emkowa shsa, ale wiem że polecana jest jeszcze jakaś inna - kto może, niech mnie uzupełni ;) )

-wypodkładkować i nasmarować zębatki

-wymienić, a przynajmniej od biedy przeszlifować głowicę tłoka - moja miała ostre nadlewki i zjadła mi 3 oringi :F.

-już mniej koniecznie - polecam wymienić sprężynę na jakąkolwiek dłuższą, bo stockowa lubi brzdękać przy serii :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Specna na początek, bez poprawek to fatalny wybór. Jak się pozmienia badziwewiaste elementy to będzie super. Nie wiem jakim cudem nie znalazłeś opinii, w dwóch tematach o Specnach na forum jest ich ponad 15 setek. Nie ma już prakrycznie czegoś takiego jak pierwsza klasa, chinole już dawno zagoniły tą różnicę, często można się bardziej przejechać na stetryczałym CA itp. Jednak nadal są lepsze opcje od Specn. Po wymianie całego środka, tak jak planujesz, wyjdziesz na plus, ale nadal będziesz miał średnie body w porównaniu so współczesnej czołówki.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

@1UP: Natrafiłem na dużo tematów i opinii. Mnie jedynie ciekawi czy po wymianie wnętrza z takim body, jak mówisz, mógłbym grać bez problemowo przez dłuższy czas.

 

@2UP: To wszystko co mówisz to bez wątpienia cenne porady, z którymi zwrócę się do osoby, ktora będzie mi mogła przeprowadzić sprawny serwis jako, że jestem w tym póki co jeszcze zielony. :icon_wink: Także dziękuje.

 

 

Więc być może powinienem to wszystko zrobić inaczej: wybrać innego producenta i inną replikę z dobrym body a średnim środkiem tak, by ten środek potem go wymienić.

 

Jakieś inne sugestie? Może macie jakichś swoich "faworytów" godnych polecenia właśnie w cenie 500-1000. I tak, koniecznie eMke.

Edited by Cassid
Link to post
Share on other sites

No dobra, dokonałem szybkiego przeszukania internetu i trafiłem na całkiem(?) dobrze zapowiadajace się repliki od G&G.

 

Szczególna prośba do osób, które miały/posiadały/korzystały z tego typu repliki. Jestem ciekawy czy któraś z nich byłaby tym wcześniej wspomnianym dobrym wyborem na sam początek i czy byłby to lepszy wybór od SA.

 

1. http://gunfire.pl/product-pol-1152200254-Replika-karabinka-CM16-Raider-L-tan.html

2. http://gunfire.pl/product-pol-1152206900-Replika-karabinka-GC16-Raider-L-No-Marking-tan.html

 

No i standardowo: czekam na porady, opinie.

Link to post
Share on other sites

Serwis Cytadeli poradził mi nie wymieniać gumki w nowej kupowanej właśnie Specnie, którą odbieram w piątek od razu po pierwszym serwisowaniu (smarowanie, kable, mosfet, podkładkowanie, czyszczenie jak wyżej). Twierdzą że nowe gumki w ostatnich seriach są spoko, żeby wziąć do lasu, przestrzelać i wrócić jeśli nie będzie fajnie. Uczciwe podejście, nie naciągają na wymianę - czy oszczędzają na, nie wiem, czasie i robocie? :P

Link to post
Share on other sites

Dobra, chcę odświeżyć trochę ten temat.

 

Trafiłem na okazję kupienia, co prawda używanej, repliki, która została zakupiona tutaj: http://www8.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=GP-AEG-902S&search=special&rs=Electric+Airsoft+Gun+-+AEG&catid=1&cat=900&view_choice=a

 

Myślicie, że tak karabin spokojnie można kupić za cenę 900-1000zł?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...