Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór spodni. (Camogrom)


Recommended Posts

Witajcie ponownie,

 

znów niestety muszę was zasypać, tym razem dosyć głupszymi, pytaniami. Otóż po kupnie repliki muszę się teraz zdecydować na kupno umundurowania, a przynajmniej spodni. Padło na spodnie camogrom ale niestety obawiam się rozmiarów. Podaje przykład:

 

Link: klik!

 

Jestem osobą, która nie ukrywam, ma trochę tego brzucha więc żeby się w nie zmieścić musi szukać rozmiaru XL (ok. 104cm obwód pasa u mnie) ale martwi mnie druga długość, a mianowicie - długość całkowita. We wszystkich aukcjach jest ona różna ale zazwyczaj w granicach 110-116cm. Nie rozumiem, czy to są spodnie tworzone na gigantów czy jak to tam się dzieje, ale gdy ja mierze u siebie długość całkowitą to wychodzi mi ok. 93cm (mam 178cm wzrostu). Jeśli chciałbym nosić takie spodnie to podejrzewam, że pasek kończyłby się tam, gdzie zaczynają się cycki. Stąd pytania:

 

1. Jak to jest z tą długością? Kompletnie nie rozumiem czemu te wszystkie długości są aż tak duże.

2. Jeśli wybrałem już camogrom to teraz czas na tkaninę z której zostaną wykonane spodnie: szukać 100% cotton ripstop czy jeśli powiedzmy znajdę: 40% poliester 60% cotton ripstop to też będzie w porządku? Od razu zaznaczam: nie mam zamiaru gotować sobie w nich klejnotów. Pytam, bo na tkaninach się nie znam.

 

 

Wybaczcie, jeśli są to absurdalne i śmieszne pytania. Wolę niestety zapytać i mieć 150% pewności, niż tylko 90%. :icon_wink: Pozdrawiam!

Edited by Cassid
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz akurat camogrom, mogę polecić Ci helikona. U nich rozmiarówka wygląda tak: obwód w pasie/długość całkowita, np small/long. Na Ciebie dobry był by rozmiar XL/S (nie wiem czy maja taki wariant)

Co do tkanin. Sam mam camogromy, helikony 50% cotton ripstop, 50% nylon. Biegam w nich mając zwykłą bieliznę pod spodem. Ani razu nie ugotowałem tyłka, ani nie było mi w nich zimno. Do tego mają wzmacniane siedzisko i kolana.

Link to post
Share on other sites

Dla ścisłości - Camogrom to wytwór Helikona i tylko on go robi. Nie kupisz więc camogroma innej firmy ;)

 

Standardowo polecę kupno brytyjskich spodni MTP, jeśli oscylujesz w klimatach multicamu. Cena o wiele niższa, a jakość na pewno lepsza niż Helikon.

Link to post
Share on other sites

@Jarmoluh: Niestety problem leży w tym, że nia ma kompletnie takiego wariantu XL/S a nie szukam tego pierwszy dzień. ;) Pozostanie mi chyba kwestia przycięcia/skrócenia nogawek.

 

@Sokoov: Kiedyś kolega mi tłumaczył, że polski camogrom, brytyjski mtp i amerykański multicam to praktycznie jedno i to samo - także nie mam problemu z wyborem patternu, a bardziej boli mnie rozmiarówka. :P

 

To były konkretne odpowiedzi, ale czekam na sugestie innych użytkowników - być może inni też mają coś do powiedzenia w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Myślę że Miwo spokojnie uszyje pod indywidualne rozmiary.

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,684/Spodnie-UP-MULTIKAM

 

Obawiam się, że się mylisz :)

 

@Sokoov: Kiedyś kolega mi tłumaczył, że polski camogrom, brytyjski mtp i amerykański multicam to praktycznie jedno i to samo - także nie mam problemu z wyborem patternu, a bardziej boli mnie rozmiarówka. :P

 

Kolega troszkę się minął z prawdą. Po za tym, oprócz "polskiego" Camogromu jest jeszcze (nawet bardziej polski) tzw. SUEZ vel MultiKama.

 

Najszerszą rozmiarówkę mają faktycznie MTP i... OCP.

Jeżeli chcesz szycie pod wymiar to spróbuj w Currahee.

W każdym innym wariancie zostaje Ci krawcowa i skracanie nogawek.

Link to post
Share on other sites

@Cassid

A jaki krój Cię interesuje w tym camogromie od Helikona? Bo mam podobne parametry jak Ty, teź XL w pasie ale trochę wyższy jestem (184) i mam SFU rozmiaru XL-Regular i są idealne (jak stoję bez butów to tylna część nogawki dotyka podłogi ale nie zawija się za piętę) wiec jak założysz buty to powinny być OK nawet dla Ciebie.

A co do kolorów to zgadza się - camogrom to nie to samo co multicam, suez czy mtp ale z kilku metrów nie odróżnisz :)

Link to post
Share on other sites

(...)

Kiedyś kolega mi tłumaczył, że polski camogrom, brytyjski mtp i amerykański multicam to praktycznie jedno i to samo

(...)

 

Tak dla ścisłości:

 

Brytyjczycy mają MTP

Amerykanie mają MultiCam

Polacy mają wz. 17669/2 lub wzór typu multicam

Helikon ma Cammogrom

 

Różnice są w odcieniach, kolorach, kształcie i ułożeniu plam.

Gdzieś na forum był temat z porównaniem tych kamuflaży.

 

:icon_biggrin:

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Zapewne macie racje, nie znam się na tym ale prawie się nie pomyliłem. ;P

 

Pozostaje mi w takim razie odwiedzić sklep stacjonarny gdzie na miejscu przymierzę sobie i będę wiedział jaki rozmiar jest na mnie dobry.

 

Dzięki wielkie wszystkim, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...