Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumik do Spartac SRT-09


Recommended Posts

Chciałbym zamotnować tłumik płomienia (ewentualnie dźwięku) do SRT-09 (kwestie wyłącznie estetyczne). Replika nie posiada gwintu, stąd zwracam się do Was po radę. Czy istnieje jakiś sposób montażu tłumika poza przyklejeniem go? Zdaję sobię sprawę z tego, że w wypadku klejenia w gre wchodzi to, żeby tłumik był przymocowany 'prosto', co moze być sporym problemem. Jakieś rady jak to zrobić, czy lepiej dać sobie spokój?

Link to post
Share on other sites

A przy okazji, znalazłem takie dziadowstwo: czy może to zastąpić nagwintowaną obręcz, o której mówiłeś? Przyklejam to na atrapę lufy i do tego przykręcam atrapę tłumika?

Lufa od AK ma na końcu około 15mm średnicy, jest o ułamek milimetra szersza od gwintu. A teraz popatrz na zdjęcia tego adaptera, on ma jakieś 25 może nawet 30mm śrenicy. Jak chcesz to dopasować do AK? Gdzie wtedy przykęcisz podstawę muszki?

 

Jeżeli lufa jest wykonana jak większość luf w asg, to jej średnica wewnętrzna jest za duża aby nagwintować ją z zewnątrz na 14mm. Nawet jak nagwintujesz bezpośrednio lufę, to na 100% nie będzie trzymała wymiarów ostrej, bo część lufy z gwintem jest zawarta w airsoftowej podstawie muszki. Ale jest na to sposób.

Kiedyś robiłem gwint do lufy AK w systemie TM

hev462hn5j70_t.jpg

5rkhc1ma4iq4_t.jpg

Stalowa wstawka z gwintem 14mm, która wchodzi wgłąb lufy jakieś 4-5 cm, dosyć ciasno spasowana, musiałem wbijać młotkiem, ale jeszcze jest zabezpieczona klejem. Lufa jest też stalowa, pochodzi z CM036 AKM. To jest chyba jedyne sensowne rozwiązanie, jeżeli nie ma zamiaru toczenia nowej lufy. Ale do tego też trzeba mieć dojścia do tokarza.

 

Najprostsze i najmniej trwałe rozwiązanie to podstawa muszki z gwintem np http://www.taiwangun...&campaign-id=19 ale trzeba być bardzo ostrożnym, żeby tego nie połamać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po dłuższej przerwie wrócił temat tłumików. Znalazłem tanią metalową podstawę muszki z muszką i gwintem. Teraz mam jeszcze jedną wątpliwość. Chciałbym dla bajery mieć atrapę tłumika dźwięku. Z gwintem na lufie nie powinno być problemu z przykręceniem tłumika, ale czy mogę to bezpiecznie zrobić? Czy kulka nie będzie się obijała gdzieś wewnątrz tłumika itp.Innymi słowy, czy mogę zamontować sobie do stockowego kałacha atrapę tłumika dźwięku, czy powinienem wymienić lufę wewnętrzną na dłużą i tą dłuższą lufę zasłonić tłumkiem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...