Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początki zabawy z ASG.


Recommended Posts

Cześć wszystkim.

 

Jakiś czas temu zainteresowałem się ASG i postanowiłem się w to pobawić. Obejrzałem i przeczytałem wiele poradników na ten temat i stwierdziłem, że posprawdzam jak i co wygląda.

Na początku zastanawiałem się nad repliką SPARTACA SRT-12, jednak znalazłem replikę lepszą z lekką różnicą w cenie a dokładniej CM-028. Kosztuje jakieś 370 zł. Widziałem wiele recenzji o tej replice i stwierdziłem, że to będzie ta moja pierwsza. Replika ma 1 magazynek hi-cap i mam pytanie: czy opłaca mi się kupować drugi hi-cap? Do tego dochodzi jeszcze pytanie czy kupować szyny montażowe i kolimator czy to na sam początek za dużo?

Oczywiście do repliki muszę jeszcze kupić okulary ochronne. Znalazłem takie: http://www.taiwangun.com/gogle-okulary/okulary-ochronne-p-j-yellow?from=listing&campaign-id=19 i pytam się was czy będą dobre. Z góry mówię, że okulary za 100zł przekraczają moje budżet.

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dosypanie kulek do hicapa to ok 30 sekund. Acz warto posiadać jakiś zapasowy mag w razie awarii jednego. Więc kupno drugiego hicapa to i bezsens i nie bezsens.

na razie odpuść sobie koli i szyny a zaopatrz się w ładowarkę.Te z pudełka owszem naładują akumulatorek, ale niestety nie będą zbyt łagodne i dość szybko go zakatują. Dobra ładowarka ( koszt ok 120 pln za imax b6 lub podobne) pozwoli ładować różne typy pakietów i nawet fabryczny pakiet będzie pracował wydajniej i dłużej. Oczywiście 7,4v lipo też będzie sensownum zakupem , ale nie niezbędnym na początek.

 

Ochrona oczu musi posiadać ATEST. Wszelkie chińskie podróbki markowych okularków czy gogli stanowią tylko zagrożenie. Atestowane Uvexy czy Bolle można kupić za około 3 dyszki ( oczywiście najtańsze modele)

Link to post
Share on other sites

Czytałem, że na początek zabawy mundur nie jest jakoś szczególnie wymagany. Choć widziałem jeden komplet: http://gunfire.pl/pr...ypu-ACU-MC.html

 

@edit

 

Znalazłem okulary o których mówiłeś: http://gunfire.pl/product-pol-1152200571-Okulary-ochronne-Bolle-SLAM-Smoke.html. Całkiem tanie. Dzięki za info.

 

A co do ładowarek i akumulatorów to lepiej wybrać NiMH czy LiPo, bo w CM jest NiMH?

Edited by Grycan
Link to post
Share on other sites

Kilka protipów:

-mundur kup sobie z jakiegoś demobilu, zamiast chińskiego badziewia

-Li-Polki warto kupować w sklepach modelarskich, te ersoftowe zdzierają na akumulatorach

-nie rozładowuj Li-Po do końca, jeżeli replika zaczyna coraz wolniej strzelać, dobrze jest w tym momencie zakończyć zabawę i podładować batkę

Link to post
Share on other sites

Tą "drugą" ładowarką naładujesz tylko pakiety lipo, i to bez kontroli procesu ładowania. Natomiast ten Redox to porządna uniwersalna ładowarka którą mogę ci polecić. Natomiast co do samej baterii to określ gdzie w twojej cymie instaluje się pakiet. Do kolby czy pod dekiel. Jeżeli do kolby to pokazywane przez ciebie pakiety wejdą, jeżeli pod dekiel to musisz szukać czegoś w tym typie

 

67727.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...